Онлайн-запис в чергу стане можливим на 16 пунктах пропуску через західний кордон

09 Травня 2023
онлайн-запис в чергу на перетин кордону з польщею

Минулого тижня Кабінет Міністрів погодив запуск електронного запису в чергу на 16-ти пунктах пропуску через західний кордон України. Вже з травня цією послугою зможуть користуватися водії вантажівок, з липня вона стане доступна і для пасажирських перевезень, та лише з серпня система реєструватиме також і власників легкових автівок. Як пише видання zaxid.net, єЧерга діятиме, зокрема, на трьох пунктах пропуску через кордон з Польщею у Львівській області.

Як відомо, реєстрація водіїв в електронній черзі мала розпочатися з 8 травня. Її можна безкоштовно пройти через застосунок або на сайті echerha.gov.ua. Після успішної  реєстрації користувач має отримати повідомлення про свій статус у черзі, її просування, а також час заїзду до пункту пропуску.

«Переваги єЧерги для українців: простий алгоритм дій, мінімум зусиль з боку користувача, колосальна економія часу. Переваги для бізнесу: зменшення збитків через простій, оптимізація бізнес-процесів, прозорість та однакові правила для всіх. Переваги для держави: впорядкування перевезень, ліквідація фізичних черг, аналіз транспортних потоків», – наголошує прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

До кінця травня єЧерга працюватиме на кордоні України з державами-членами ЄС та Молдовою в тестовому режимі. До КПП Ягодин – Дорогуськ, де ця система діє з кінця 2022 року, додадуть інші найбільші пункти пропуску: Рава-Руська – Гребенне, Краковець – Корчова, Шегині – Медика тощо. Планується, що всередині травня водії вантажівок зможуть перетинати український кордон лише після запису в онлайн-чергу. 

Варто зазначити, що реєстрація в системі єЧерга для усіх водіїв є безкоштовною. Користувач матиме змогу попередньо записатись і прибути на пункт пропуску у заздалегідь призначений час. Перевіряти стан черги можна через вебсайт у розділі Мої черги. За необхідності, час перебування в черзі можна продовжити на 2 години. 

«За нашими підрахунками, збитки від однієї доби простою, з урахуванням усіх витрат, становить до 400 євро. Середній час простою вантажного транспортного засобу на виїзд з України, наприклад, у пункті пропуску Ягодин складає 8-10 днів, тобто збитки на один транспортний засіб становлять 2500-3000 євро», – написав у колонці на вебсайті censor.net Мустафа Найем, голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури України.

Він також наголосив, що український сервіс єЧерга немає аналогів в жодній країні ЄС.

⇒ Читайте також:

Україна знайшла спосіб розблокувати рух вантажівок через КПП Дорогуськ – Ягодин

З Києва до Праги через Перемишль: чеська залізниця пропонує єдиний квиток та гарантовану пересадку

На трьох КПП через кордон з Польщею запрацював безкоштовний інтернет

Головне фото: autocentre.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах