Біометричний закордонний паспорт

10 Квітня 2017
біометричний закордонний паспорт ціна і як виробити

Біометричний закордонний паспорт в Україні видають з 1 січня 2015 року, проте саме зараз, після позитивного голосування Європарламенту та за крок від введення безвізового режиму з ЄС, ці документи стали особливо затребуваними серед українців. І це не дивно, адже у разі остаточного оголошення безвізу, вільно подорожувати країнами ЄС наші громадяни зможуть лише на підставі біометричного закордонного паспорта.

Зовні біометричний і звичайний закордонні паспорти практично не відрізняються - бланк закордонного біометричного паспорта теж складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок. Проте різниця таки є: біометричний паспорт містить спеціальний мікрочіп – безконтактний електронний носій, на який, окрім звичайних паспортних, записуються ваші особисті біометричні дані – відбитки пальців, цифрове фото та цифровий підпис. Ці дані працівники міграційної служби візьмуть у вас безпосередньо при поданні документів на паспорт. Власника біометричного закордонного паспорта дуже легко ідентифікувати при перевірці на кордоні – достатньо зчитати інформацію з чіпа.

Закон зобов’язує усіх жителів ЄС користуватися виключно таким видом паспорта, як біометричний, а загалом його видають у майже 100 країнах світу, серед яких Ізраїль, Молдова, Казахстан, США, Естонія та ін. Цей вид паспорта розробили ще у 2001 року, після терактів, що відбулися 11 вересня в Америці. Впровадження більш захищеного біометричного закордонного паспорта покликане знизити загрозу міжнародного тероризму і проявів злочинності, рівень фальсифікацій документів та масштаби нелегальної міграції.

Українців виробляти біометричні закордонні паспорти ніхто не змушує – закон дозволяє і надалі використовувати традиційні паспорти старого зразка аж до кінця терміну їх дії, проте для перетину кордонів з ЄС власникам звичайних паспортів (навіть після введення безвізового режиму) потрібна буде віза.

Біометричний паспорт. Ціна та терміни

Ціна закордонного біометричного паспорта залежить від того, в який термін ви хочете його отримати. Стандартний час вироблення закордонного біометричного паспорта – 20 робочих днів з моменту подання заяви та документів. У такому випадку, коштуватиме біометричний паспорт 557 грн 32 коп. (з них 253 гривні вартує сама адміністративна послуга і 304 грн 32 коп. складає вартість бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон). Якщо ж закордонний біометричний паспорт потрібен вам терміново, то його можна виробити за 7 робочих днів, проте заплатити доведеться більше, а саме подвійну вартість адміністративної послуги: 253*2=506 грн плюс вартість бланка – 304 грн 32 коп. В сумі ціна термінового оформлення закордонного біометричного паспорта складає 810 грн 32 коп.

біометричний закордонний паспорт україниeunews.it

Як виробити біометричний закордонний паспорт

Для того, аби подати документи на біометричний закордонний паспорт, необхідно звернутися у будь-який підрозділ Державної міграційної служби України (ДМС).

Адреси відділень Державної міграційної служби України

Виробити закордонний біометричний паспорт громадянин України може не прив’язуючись до місця своєї прописки – достатньо звернутись у найближче чи найзручніше відділення Державної міграційної служби України ДМС. Ознайомитись із переліком діючих на території України відділень ДМС, у які можна подавати документи на закордонний біометричний паспорт, можна на їх офіційному сайті за посиланням.  

Виробити закордонний біометричний паспорт можна також за посередництвом державного підприємства “Документ” – в його представництвах подання документів на закордонний біометричний паспорт займе всього кілька хвилин, оплату послуг теж можна провести на місці, проте послуги державного підприємства “Документ” платні, тому паспорт обійдеться дорожче. За нетермінове (20 робочих днів) оформлення закордонного біометричного паспорта тут потрібно заплатити 957 грн 32 коп., за термінове – 1210 грн 32 коп.  

Особам, яким виповнилось 16 років, закордонний біометричний паспорт видаватимуть на 10 років, дітям які не досягли шістнадцятирічного віку– на 4 роки. Важливий нюанс – вписати дітей у свій закордонний біометричний паспорт неможливо – вони повинні перетинати кордон на підставі власного закордонного паспорта.

Якщо ви втратили свій закордонний біометричний паспорт, ризик того, що ним скористається постороння особа, дуже низький, адже дані надійно захищені. До того ж, відновити такий документ набагато легше, аніж паспорт старого зразка. Забрати готовий закордонний біометричний паспорт із відділення ДМС можна на підставі внутрішнього паспорта громадянина України. Якщо ваш попередній закордонний паспорт на момент видачі нового біометричного ще дійсний, то можете залишити його у себе, бо, наприклад, там може бути робоча чи будь-яка інша діюча віза.

Документи на біометричний закордонний паспорт

Заяву та документи на закордонний біометричний паспорт слід подавати у відділення Державної міграційної служби особисто або це може зробити законний представник особи, яка має бажання отримати закордонний біометричний паспорт.

Згідно даних ДМС, для оформлення закордонного біометричного паспорта слід надати необхідні документи, а саме:

 • внутрішній паспорт громадянина України (особам, яким виповнилось 14 років);
 • свідоцтво про народження (цей документ необхідний при оформленні першого закордонного біометричного паспорта для дітей віком до 14 років);
 • заяву-анкету (особи віком від 16 років заповнюють анкету самостійно, дитині до 16 років паспорт оформлюють на основі заяви-анкети, яку подає один з батьків чи опікунів);
 • квитанцію про оплату встановлених законодавством платежів або оригінал і копію документа про звільнення від таких платежів
 • попередній закордонний паспорт (за наявності);
 • ідентифікаційний код (для осіб, віком від 18 років, які оформлюють закордонний паспорт вперше).

Для оформлення закордонного біометричного паспорта дітям, яким ще не виповнилось 12 років, а також людям, які не можуть пересуватись самостійно (і це підтверджено довідкою з медзакладу), потрібно додатково надати дві фотографії розміром 3,5*4,5 см, а також фотографію 10*15 см для сканування та отримання відцифрованого зображення.

Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, якій ще не виповнилось 16 років і яка проживає з одним із батьків, потрібно також подати оригінал або завірену копію одного з наступних документів:

 • свідоцтво про смерть іншого з батьків;
 • рішення суду про позбавлення батьківських прав іншого з батьків;
 • рішення суду про визнання іншого з батьків безвісно відсутнім;
 • рішення суду про визнання іншого з батьків недієздатним;
 • довідка про реєстрацію місця проживання дитини разом з одним із батьків, який подає заяву-анкету
 • оригінал витягу з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України.

У випадку вироблення закордонного біометричного паспорта дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка не досягла шістнадцятирічного віку, заявник повинен також подати оригінал чи завірену копію одного з наступних документів:

 • документ, що посвідчує повноваження директора дитячого закладу (контракту тощо);
 • договір про влаштування дитини до прийомної сім’ї;
 • договір про організацію діяльності дитячого будинку сімейного типу;
 • рішення органів опіки та піклування про встановлення опіки (піклування);
 • рішення суду про встановлення опіки (піклування);
 • договір про патронат.

В разі виїзду за кордон на постійне проживання, особи для оформлення закордонного біометричного паспорта повинні додатково подати:

 • свідоцтво про народження (для дітей до шістнадцятирічного віку);
 • довідку про сплату податку з доходів фізичних осіб платником податку - резидентом, який виїжджає за кордон на постійне місце проживання, або про відсутність податкових зобов’язань;
 • засвідчені в установленому порядку заяви батьків, які залишаються в Україні (або копія рішення суду про позбавлення батьківських прав чи визнання їх безвісно відсутніми), а в разі наявності неповнолітніх дітей, які залишаються в Україні, також від їх законних представників - про відсутність у них вимог щодо стягнення аліментних платежів або засвідчену в установленому порядку копію постанови державного виконавця про закінчення виконавчого провадження, якщо стягнення аліментів проводилося за рішенням суду. У разі смерті зазначених осіб заявник подає копії відповідних свідоцтв, виданих органами державної реєстрації актів цивільного стану. У разі неможливості подання свідоцтва про смерть батьків чи рішення суду про визнання їх безвісно відсутніми заявник віком понад 65 років подає засвідчену в установленому порядку заяву з мотивованим викладенням причин. Зазначені в цьому підпункті документи не подаються в разі виїзду до держав, з якими Україною укладено договори про правову допомогу в цивільних, сімейних та кримінальних справах;
 • засвідчену в установленому порядку заяву другого з батьків, який залишається в Україні, про відсутність неврегульованих аліментних зобов’язань - у разі виїзду дитини з одним із батьків;
 • оформлену письмово і засвідчену нотаріально згоду дитини віком від 14 до 16 років на виїзд з України на постійне проживання.

Для того, щоб оформити вам біометричний закордонний паспорт, працівники ДМС сфотографують вас, відсканують відбитки пальців та попросять поставити цифровий підпис за допомогою спеціального планшета. Забрати готовий біометричний закордонний паспорт можна буде у термін, який відповідає внесеній оплаті, тобто через 20 або 7 робочих днів.

Біометричний закордонний паспорт для дитини

Біометричний закордонний паспорт для дитини можна виробити вже з перших днів її життя. Щоправда, у малюка не братимуть відбитки пальців і не вимагатимуть поставити цифровий підпис. Відбитки пальців для біометричного паспорта відскановують у дітей віком від 12 років, і тільки за згоди батьків (опікунів). Фотографувати дитину до 12 років теж не будуть і її присутності не вимагається – батьки, подаючи заяву на оформлення своїй дитині біометричного закордонного паспорта, повинні лише додати до переліку документів її фотографію розміром 10*15 см (80% має займати обличчя) для відскановування і внесення на мікрочіп у паспорті.  Дитячий біометричний паспорт потребуватиме оновлення кожні 4 роки, отримати закордонний біометричний паспорт на 10 років дитина зможе лише в 16 років. Детальну інформацію про усі нюанси оформлення дитячого закордонного паспорта ви знайдете за посиланням.

відбитки пальців на біометричний паспортwww.rbc.ua

Перетин кордону з біометричним закордонним паспортом

Процедура перетину кордону з біометричним закордонним паспортом займатиме не більше часу, аніж ви витрачали, коли користувались паспортом старого зразка. Пропускні пункти на кордоні обладнані необхідними гаджетами для зчитування інформації з безконтактних електронних носіїв, на яких знаходяться ваші біометричні дані, тож проблем не виникатиме. Прикордонники можуть попросити вас озвучити мету поїздки та підтвердити свої слова, до прикладу, наявним бронюванням готелю, запрошенням на конференцію чи просто назвавши адресу, де ви плануєте зупинитися. Також можуть перевірити вашу платоспроможність згідно чинних вимог. Достатньо буде показати готівку чи навіть платіжні картки (можуть перевірити їх баланс). Ні довідок з місця роботи, ані виписок зі стану рахунку в банку у вас не питатимуть. Ускладнити перетин кордону можуть лише черги, стан яких зручно моніторити на нашому сайті. В рамках безвізового режиму з ЄС, перебувати на території Євросоюзу можна  не більше як 90 днів на кожні 180 днів. 

Робота в Польщі по біометричному паспорту

Біометричний закордонний паспорт відкриває перед українцями кордони ЄС. Із ним можна вільно подорожувати, робити закупи та відпочивати в Європі. У сусідній Польщі українці з біометричним паспортом навіть мають право офіційно працювати без наявності діючої робочої візи. Щоправда, для цього потрібна заява від роботодавця  про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) або дозвіл на працю від воєводи (zezwolenie на práce). Прибувши на роботу, працівник укладає з роботодавцем контракт і на підставі нього розпочинає легально працювати. Виконувати роботу в Польщі по біометричному паспорту українці матимуть право 90 днів протягом півроку. Для продовження праці потрібна буде робоча віза чи карта побиту. Детальніше на цю тему у нашій статті Робота в Польщі по біометричному паспорту.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах