Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьБіометричний закордонний паспорт в Україні видають з 1 січня 2015 року, проте саме зараз, після позитивного голосування Європарламенту та за крок від введення безвізового режиму з ЄС, ці документи стали особливо затребуваними серед українців. І це не дивно, адже у разі остаточного оголошення безвізу, вільно подорожувати країнами ЄС наші громадяни зможуть лише на підставі біометричного закордонного паспорта.
Зовні біометричний і звичайний закордонні паспорти практично не відрізняються - бланк закордонного біометричного паспорта теж складається з м’якої обкладинки, форзаца, сторінки даних і 32 паперових сторінок. Проте різниця таки є: біометричний паспорт містить спеціальний мікрочіп – безконтактний електронний носій, на який, окрім звичайних паспортних, записуються ваші особисті біометричні дані – відбитки пальців, цифрове фото та цифровий підпис. Ці дані працівники міграційної служби візьмуть у вас безпосередньо при поданні документів на паспорт. Власника біометричного закордонного паспорта дуже легко ідентифікувати при перевірці на кордоні – достатньо зчитати інформацію з чіпа.
Закон зобов’язує усіх жителів ЄС користуватися виключно таким видом паспорта, як біометричний, а загалом його видають у майже 100 країнах світу, серед яких Ізраїль, Молдова, Казахстан, США, Естонія та ін. Цей вид паспорта розробили ще у 2001 року, після терактів, що відбулися 11 вересня в Америці. Впровадження більш захищеного біометричного закордонного паспорта покликане знизити загрозу міжнародного тероризму і проявів злочинності, рівень фальсифікацій документів та масштаби нелегальної міграції.
Українців виробляти біометричні закордонні паспорти ніхто не змушує – закон дозволяє і надалі використовувати традиційні паспорти старого зразка аж до кінця терміну їх дії, проте для перетину кордонів з ЄС власникам звичайних паспортів (навіть після введення безвізового режиму) потрібна буде віза.
Ціна закордонного біометричного паспорта залежить від того, в який термін ви хочете його отримати. Стандартний час вироблення закордонного біометричного паспорта – 20 робочих днів з моменту подання заяви та документів. У такому випадку, коштуватиме біометричний паспорт 557 грн 32 коп. (з них 253 гривні вартує сама адміністративна послуга і 304 грн 32 коп. складає вартість бланка паспорта громадянина України для виїзду за кордон). Якщо ж закордонний біометричний паспорт потрібен вам терміново, то його можна виробити за 7 робочих днів, проте заплатити доведеться більше, а саме подвійну вартість адміністративної послуги: 253*2=506 грн плюс вартість бланка – 304 грн 32 коп. В сумі ціна термінового оформлення закордонного біометричного паспорта складає 810 грн 32 коп.
eunews.it
Для того, аби подати документи на біометричний закордонний паспорт, необхідно звернутися у будь-який підрозділ Державної міграційної служби України (ДМС).
Виробити закордонний біометричний паспорт громадянин України може не прив’язуючись до місця своєї прописки – достатньо звернутись у найближче чи найзручніше відділення Державної міграційної служби України ДМС. Ознайомитись із переліком діючих на території України відділень ДМС, у які можна подавати документи на закордонний біометричний паспорт, можна на їх офіційному сайті за посиланням.
Виробити закордонний біометричний паспорт можна також за посередництвом державного підприємства “Документ” – в його представництвах подання документів на закордонний біометричний паспорт займе всього кілька хвилин, оплату послуг теж можна провести на місці, проте послуги державного підприємства “Документ” платні, тому паспорт обійдеться дорожче. За нетермінове (20 робочих днів) оформлення закордонного біометричного паспорта тут потрібно заплатити 957 грн 32 коп., за термінове – 1210 грн 32 коп.
Особам, яким виповнилось 16 років, закордонний біометричний паспорт видаватимуть на 10 років, дітям які не досягли шістнадцятирічного віку– на 4 роки. Важливий нюанс – вписати дітей у свій закордонний біометричний паспорт неможливо – вони повинні перетинати кордон на підставі власного закордонного паспорта.
Якщо ви втратили свій закордонний біометричний паспорт, ризик того, що ним скористається постороння особа, дуже низький, адже дані надійно захищені. До того ж, відновити такий документ набагато легше, аніж паспорт старого зразка. Забрати готовий закордонний біометричний паспорт із відділення ДМС можна на підставі внутрішнього паспорта громадянина України. Якщо ваш попередній закордонний паспорт на момент видачі нового біометричного ще дійсний, то можете залишити його у себе, бо, наприклад, там може бути робоча чи будь-яка інша діюча віза.
Заяву та документи на закордонний біометричний паспорт слід подавати у відділення Державної міграційної служби особисто або це може зробити законний представник особи, яка має бажання отримати закордонний біометричний паспорт.
Згідно даних ДМС, для оформлення закордонного біометричного паспорта слід надати необхідні документи, а саме:
Для оформлення закордонного біометричного паспорта дітям, яким ще не виповнилось 12 років, а також людям, які не можуть пересуватись самостійно (і це підтверджено довідкою з медзакладу), потрібно додатково надати дві фотографії розміром 3,5*4,5 см, а також фотографію 10*15 см для сканування та отримання відцифрованого зображення.
Для оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, якій ще не виповнилось 16 років і яка проживає з одним із батьків, потрібно також подати оригінал або завірену копію одного з наступних документів:
У випадку вироблення закордонного біометричного паспорта дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, яка не досягла шістнадцятирічного віку, заявник повинен також подати оригінал чи завірену копію одного з наступних документів:
В разі виїзду за кордон на постійне проживання, особи для оформлення закордонного біометричного паспорта повинні додатково подати:
Для того, щоб оформити вам біометричний закордонний паспорт, працівники ДМС сфотографують вас, відсканують відбитки пальців та попросять поставити цифровий підпис за допомогою спеціального планшета. Забрати готовий біометричний закордонний паспорт можна буде у термін, який відповідає внесеній оплаті, тобто через 20 або 7 робочих днів.
Біометричний закордонний паспорт для дитини можна виробити вже з перших днів її життя. Щоправда, у малюка не братимуть відбитки пальців і не вимагатимуть поставити цифровий підпис. Відбитки пальців для біометричного паспорта відскановують у дітей віком від 12 років, і тільки за згоди батьків (опікунів). Фотографувати дитину до 12 років теж не будуть і її присутності не вимагається – батьки, подаючи заяву на оформлення своїй дитині біометричного закордонного паспорта, повинні лише додати до переліку документів її фотографію розміром 10*15 см (80% має займати обличчя) для відскановування і внесення на мікрочіп у паспорті. Дитячий біометричний паспорт потребуватиме оновлення кожні 4 роки, отримати закордонний біометричний паспорт на 10 років дитина зможе лише в 16 років. Детальну інформацію про усі нюанси оформлення дитячого закордонного паспорта ви знайдете за посиланням.
www.rbc.ua
Процедура перетину кордону з біометричним закордонним паспортом займатиме не більше часу, аніж ви витрачали, коли користувались паспортом старого зразка. Пропускні пункти на кордоні обладнані необхідними гаджетами для зчитування інформації з безконтактних електронних носіїв, на яких знаходяться ваші біометричні дані, тож проблем не виникатиме. Прикордонники можуть попросити вас озвучити мету поїздки та підтвердити свої слова, до прикладу, наявним бронюванням готелю, запрошенням на конференцію чи просто назвавши адресу, де ви плануєте зупинитися. Також можуть перевірити вашу платоспроможність згідно чинних вимог. Достатньо буде показати готівку чи навіть платіжні картки (можуть перевірити їх баланс). Ні довідок з місця роботи, ані виписок зі стану рахунку в банку у вас не питатимуть. Ускладнити перетин кордону можуть лише черги, стан яких зручно моніторити на нашому сайті. В рамках безвізового режиму з ЄС, перебувати на території Євросоюзу можна не більше як 90 днів на кожні 180 днів.
Біометричний закордонний паспорт відкриває перед українцями кордони ЄС. Із ним можна вільно подорожувати, робити закупи та відпочивати в Європі. У сусідній Польщі українці з біометричним паспортом навіть мають право офіційно працювати без наявності діючої робочої візи. Щоправда, для цього потрібна заява від роботодавця про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) або дозвіл на працю від воєводи (zezwolenie на práce). Прибувши на роботу, працівник укладає з роботодавцем контракт і на підставі нього розпочинає легально працювати. Виконувати роботу в Польщі по біометричному паспорту українці матимуть право 90 днів протягом півроку. Для продовження праці потрібна буде робоча віза чи карта побиту. Детальніше на цю тему у нашій статті Робота в Польщі по біометричному паспорту.
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон, що прирівнює електронні документи з урядового мобільного застосунку mObywatel до традиційних. Закон, серед іншого, більш точно визначає умови використання застосунку mObywatel, який фактично стає мобільним доку
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
З часу відкриття у польському місті Радом нового летовища минуло понад 1,5 місяці, тож цей інфраструктурний об’єкт вже може похвалитися певними результатами.
Польський уряд запропонував з 1 січня 2024 року підвищити мінімальну заробітну плату до 4242 злотих, а з 1 липня – до 4300 злотих.
7 червня журналісти видання Deutsche Welle вирушили на закупи в супермаркети мережі Lidl у Варшаві та німецькому місті Бонн, щоб порівняти ціни на однакові продукти.
Коментарі