Україна знайшла спосіб розблокувати рух вантажівок через КПП Дорогуськ – Ягодин

08 Травня 2023
блокування руху через кордон з польщею в ягодині - дорогуську

Українська сторона пішла на поступки в конфлікті з польськими перевізниками, які з 4 травня заблокували рух вантажних автомобілів через пункт пропуску Дорогуськ – Ягодин. Цими днями Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури вирішило тимчасово не вимагати дозволів від польських перевізників, які здійснюють перевезення до України з будь-якої країни ЄС. Очільник міністерства Олександр Кубраков заявив, що це рішення дозволить розблокувати проїзд через цей КПП, передає видання zaxid.net

В Мінінфраструктури наголосили, що таке рішення задовольняє одну з ключових вимог протестувальників, які перекрили польсько-український кордон. Вони, своєю чергою, вимагали скасувати накладання штрафів за відсутність дозволів для перевезень до України з третіх країн ЄС.

«Наша позиція однозначна: такі перевезення не підпадають під Угоду між Україною та ЄС про вантажні перевезення та не є двосторонніми, а відповідно потребують наявності дозволів. Наразі ми надіслали лист до Єврокомісії щодо надання роз’ясненням та на цей час призупиняємо накладення штрафів. Окремо підкреслю: з початку цього року Укртрансбезпека склала лише 4 таких постанови на польських перевізників», – зазначив міністр Кубраков.

протест польських перевізників на кордоні в дорогуську 2023

ілюстративне фото, fakt.pl

Отож, вже з 8 травня представники польських логістичних компаній зможуть тимчасово
виконувати перевезення з будь-якої країни Євросоюзу до України без відповідних дозволів та вимог щодо екологічних стандартів транспортних засобів. Як наголосив заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, тепер українська сторона чекає від польських колег на зустрічний крок.

«Зараз понад 5 тисяч вантажівок не можуть перетнути наш найбільший пункт пропуску. Розподілити вантажопотік в умовах обмеженої пропускної здатності та блокади морських портів неможливо. Ми вдячні нашим польським друзям за постійну підтримку у протистоянні із агресором та розраховуємо на подальший діалог для розблокування кордону».

У міністерстві також нагадали: угода між Україною та ЄС про вантажні перевезення передбачає, що двосторонні та транзитні перевезення не підпадають під вимогу отримання дозволів.

Зазначимо, наприкінці минулого тижня Міністерство закордонних справ України направило польським колегам ноту у зв'язку з блокуванням руху вантажних ТЗ через КПП Дорогуськ – Ягодин. Польські страйкарі вимагали, зокрема, повернення дозволів на здійснення міжнародних вантажних автомобільних перевезень для українських перевізників на в'їзді до Польщі. Вони прагнули, аби до їхніх українських колег застосовували такі ж екологічної норми EURO4, які в Україні застосовуються до польських перевізників.

У вересні 2022 року польські водії вже перешкоджали руху через цей пункт пропуску. Тоді протест був пов’язаний із полегшенням пропуску українських перевізників і, як наслідок, великих автомобільних черг на польській стороні кордону. Крім того, через так звану зернову кризу у лютому 2023 року рух через польсько-український кордон блокували польські фермери.

⇒ Читайте також:

На трьох КПП через кордон з Польщею запрацював безкоштовний інтернет

Трасу Львів – Рава-Руська розширять на ще одну смугу руху

Єдині пункти пропуску через кордон Україна — Польща та будівництво нового КПП Адамчуки — Збереже

Головне фото: fakt.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах