Робота в Польщі по біометричному паспорту

16 Червня 2017
робота в Польщі

Введення безвізового режиму з ЄС відкрило для українців багато нових перспектив та можливостей. Відтепер для того, щоб відпочити в Європі, відвідати її найцікавіші локації, здійснити закупи у будь-якій країні ЄС чи просто владнати на його території свої бізнес-питання, нашим громадянам не потрібно хвилюватися про туристичний шенген, шопінг чи бізнес-візу – достатньо показати на кордоні біометричний паспорт. Безвіз став справжнім святом для любителів подорожей та якісного європейського шопінгу.  А як щодо роботи в Польщі в рамках безвізу? Чи має право українець легально працювати в Польщі лише на підставі біометричного паспорта, без діючої робочої візи? Наскільки це реально і які умови такої роботи? Таких запитань від наших читачів ми отримуємо все більше, тому вирішили детально описати можливість працювати в Польщі тільки за наявності біометричного паспорта.

Робоча віза до Польщі

До того, як Україна розпрощалась з необхідністю відкривати візу для поїздок на територію ЄС, працювати в Польщі українці мали право тільки на підставі робочої візи. Робоча польська віза існує двох типів: національна (D 05, яка дає право працювати в Польщі 180 днів протягом року, і D 06, яка дозволяє працювати в режимі 365/365), та короткострокова робоча шенген віза C 05, на підставі якої працювати в Польщі дозволяється не більше як 90 днів на півроку.

Запрошення на роботу в Польщу. Воєводське запрошення

Робочу польську візу видають лише при наявності запрошення від роботодавця чи від польського воєводського управління (у цьому випадку є можливість отримати річну візу D 06). Для того, щоб потенційному працівнику відкрили робочу візу,  роботодавець має зареєструвати заяву про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia Pracy cudzoziemcowi) в Повітовому бюро, а воєвода – видати дозвіл на працю (zezwolenie на Práce). На підставі цих документів Консул і приймає рішення про видачу робочої візи.

Робота в Польщі без робочої візи по біометричному паспорту

А тепер довгоочікувана відповідь на ваші запитання стосовного того, чи можна працювати в Польщі, перетнувши кордон по біометричному паспорту (без робочої візи). Отож, так, завдяки безвізу України з ЄС, українці за наявності біометричного паспорта мають право працювати в Польщі без робочої візи. Проте для цього вони мають мати всі необхідні документи і чітко дотримуватись розробленої процедури, повідомляє strazgraniczna.pl

Українець, який їде на роботу в Польщу, повинен мати заяву від роботодавця  про намір працевлаштувати іноземця (Oświadczeniе о zamiarze powierzenia pracy cudzoziemcowi) з прописаними умовами праці, терміном та зарплатою, або дозвіл на працю (zezwolenie на práce). Проте можливий і інший варіант: ви можете виїхати в Польщі по безвізу без дозволу на роботу, і вже там (в Польщі) знайти собі роботу і працювати абсолютно легально, при умові, що ваш роботодавець зареєструє в Повітовому бюро заяву про намір працевлаштувати іноземця чи оформить вам дозвіл на працю.

Після того, як іноземець прибуває на місце праці, роботодавець зобов’язаний укласти з ним трудовий договір (umowa o pracę), або цивільно-правовий договір (umowa zlecenia чи umowa o dzieło), проте доцільність і правомірність укладення цивільно-правового договору буде ретельно перевірятись, тому що тільки трудовий договір якнайкраще захищає права іноземного працівника і виключає випадки неправомірних звільнень, порушення оплати праці чи невиконання роботодавцем обіцяних умов працевлаштування.

Також роботодавець повинен подати заяву в ZUS для страхування працівника та сплати податків. Якщо договір з іноземним працівником не підписаний, або укладений неправильно, то така робота вважається нелегальною,  і роботодавцю загрожує штраф до 5000 злотих.

Іноземний працівник має право міняти місце праці та роботодавця в Польщі, проте новий роботодавець також повинен зареєструвати заяву про намір працевлаштувати іноземця в своєму Повітовому бюро.

Як довго можна працювати в Польщі з біометричним паспортом (без візи)

Працювати в Польщі без робочої візи, але за наявності дозволу на роботу та біометричного паспорта, можна 90 днів на кожні 180 днів. Якщо іноземець працюватиме більше ніж 90 днів, то йому загрожує штраф та депортація терміном від 6 місяців до 3 років.

Для того, щоб після закінчення 90-денного терміну залишитись і надалі працювати в Польщі, потрібно або виробляти довготермінову робочу візу (робити це слід в Україні), або оформляти дозвіл на проживання в Польщі (карту побиту). Це можна зробити на підставі біометричного паспорта в рамках безвізу на території Польщі.

Як бачимо, безвізовий режим вигідний не лише туристам, а й тим, хто бажає абсолютно легально працювати в Польщі. Черги за візою до Консульств та ППВА тепер цьому не перешкода.

робота в польщі

Нагадуємо Вам, що з 1 червня 2017 року почали діяти нові правила роботи в Польщі для тимчасових працівників.

 

Читайте також:

Мінімальна та середня зарплата в Польщі в 2017 році

Де працюють і скільки заробляють українці в Польщі

Права іноземців, які працюють в Польщі

comments icon

Коментарі

 • user pic
  Bezpalko Yulia
  26.09.2017
  Доброго дня! У мене таке питання: чоловік поїхав до Польщі по біометричному паспорту, там влаштувався на роботу і подав документи на карту побуту, в листопаді закінчується 90-деннний період перебування закордоном, чи може він приїхати на Новий рік додому і після повернутись до Польщі? Дякую
 • user pic
  Петя Гаркуша
  05.11.2017
  Працювати по безвізу можна до закінчення 90-денного , подавшись на карту тимчасового побиту і отримавши штамп про про прийом документів чи можливо легально і надалі працювати маючи освядчення чи зезволення ?правовими підставами права на працю є діюча аіза чи 90 днів безвізу , після іх закінчення чи дає штамп а паспорті право поацювати з дозволом на працю до отримання карти побиту ?термін отримання карти тимч побиту триває від 6 місяців і до року і навіть більше
 • user pic
  Лара Бондаренко
  05.11.2017
  Добрый вечер! Меня интересует информация за карту побыту. Если мы с мужем поедем на работу по биометрическому паспорту и получим разрешение на работу, то мы можем подать на карту побыту? И имеем ли мы право выезжать в Украину до момента рассмотрения решения выдачи для нас карты побыту? И ещё наша дочь может поехать с нами тоже по своему биометрическому паспорту и учится в Польше в школе или для нее нужно делать учебную визу?
 • user pic
  Олег Чех
  15.01.2018
  если не доработал 3 месяца по рабочей визе в Польше можно ли через 3 месяца поехать опять на работу или уже нельзя

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах