Коли на кордоні з Польщею запрацює електронна черга для водіїв

15 Вересня 2022
ситуація з чергами на кордоні з польщею

З жовтня на одному з пунктів пропуску через кордон з Польщею у тестовому режимі запрацює електронна черга для водіїв вантажівок. Реєстрація буде безкоштовною і проходитиме через спеціальний веб-сайт, який сповіщатиме про час перетину кордону та рух черги. Вже під кінець року обіцяють також запустити мобільний додаток. Про це розповів заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм, пише zaxid.net.

У Мінінфраструктури стверджують, що завдяки системі електронної черги перевізники можуть заздалегідь реєструватись на перетин кордону та прибувати на пункт пропуску у призначений час. Сайт для реєстрації в чергу запрацює з жовтня, а до кінця року запустять ще й мобільний застосунок, функціонал якого буде постійно розширюватись.

Також відомо, що запис в електронну чергу на перетин кордону з Польщею буде безкоштовним. Водії зможуть не заїжджати до сервісної зони на КПП, а очікувати в зручному для себе місці. Система автоматично надсилатиме сповіщення на телефон, коли саме час під’їжджати до пункту пропуску. Якщо рух черги буде затримуватись чи пришвидшиться, водія також про це сповістять. 

⇒ Пропускні пункти на кордоні з Польщею розділять на вантажні та легкові

електронна черга на кордоні з польщею

За даними Міністерства, зараз вантажівки очікують на перетин кордону подекуди більше тижня, а кожен день такого простою коштує перевізнику до 400 євро. Зрозуміло, що назвати такі умови праці комфортними дуже важко. Електронна черга, натомість, дозволить економити час та чекати на перетин кордону з Польщею на зручній для водія локації.

“Наша система електронної черги для вантажівок буде інтегрована з базами даних митниці та прикордонної служби. Це потрібно, зокрема, щоб виділити окремі авто в пріоритетну чергу. Йдеться про автомобілі, які везуть продукти, які швидко псуються. Вони перераховані в Українській класифікації товарів зовнішньоекономічної діяльності – групи товарів з 1 до 24. Що саме їде на кордон у кожній автівці система буде дізнаватись з митної декларації. Крім того, людське втручання в систему виключено повністю”, – повідомив заступник міністра інфраструктури Анатолій Комірний.

Поки що Мінінфраструктури не повідомляє про те, на якому КПП запровадять перший етап програми. Відомо, що з часом електронна черга запрацює на всіх пунктах перетину кордону України.

Нагадаємо, раніше заступник голови ЛОВА Юрій Бучко повідомляв, що електронна черга для вантажівок буде платною та запрацює на пунктах пропуску у Шегинях, Краківці та Раві-Руській, де триває будівництво майданчиків для відстою вантажівок. Заїзд на територію майданчика мав коштувати приблизно 8 євро за весь час перебування.

⇒ Читайте також:

Попри війну на Львівщині завершується ремонт прикордонної дороги Самбір – Нижанковичі

Облаштування пішого переходу на КПП Рава-Руська – Гребенне відкладуть щонайменше до кінця року

Кільком категоріям українців дозволили оформляти візи безпосередньо в Польщі

Головне фото: landlord.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах