Курс польського злотого є найнижчим за останні 14 років

18 Листопада 2016
курс валют в польщі

Деякі польські економісти вбачають причину початку ослаблення польської валюти ще у заяві про вихід Великобританії з ЄС, саме тоді були перші признаки коливань на валютному ринку Польщі. А основним важелем ослаблення злотого і росту долара, євро та фунта називають так званий “ураган Трампа” – валютні біржі практично усіх країн відчули на собі зміни в правлінні однієї з найсильніших у сфері фінансів держав світу, наслідками якої і стали подібні коливання курсів. 

Курс злотого до євро і долара в Польщі

курс злотого до долара

Відносна стабільність польської готівки порушена. Вже кілька тижнів польський злотий втрачає позиції відносно найважливіших іноземних валют – на відміну від польського злотого,  їх вартість в банках Польщі тільки зростає.  Порівняємо: станом на 31 жовтня 2016 року долар в Польщі коштував 3, 94 злотих, а менш як за три тижні, 18 листопада 2016 за нього просять вже 4, 18 зл. Та сама ситуація з євро –в кінці жовтня за купівлю 1 євро в Польщі платили 4, 32 PLN, а 18 листопада ціна євро – 4, 55 PLN. Як бачимо, вартість і долара, і євро по відношенню до польського злотого стабільно йде вгору - з початку листопада вони виросли на більш ніж 20 польських копійок (грош), а місяць ще навіть не наближається до кінця. На цьому тижні польський злотий у співвідношенні до долара був найдешевшим за останні 14 років. Нагадаємо , що актуальний курс злотого до долара США та євро завжди можна перевірити на нашій сторінці Обмін валют у Польщі

Валютні кредити в Польщі

Особливо занепокоєні падінням злотого поляки, які сплачують валютні кредити в доларах чи євро. Різниця між ринковою вартістю цих валют та вартістю в банках Польщі – 20 та 18 центів відповідно, проте найважче доведеться таки тим, хто повинен сплачувати свої внески у англійських фунтах – вони переплачуватимуть аж 23 гроші за 1 фунт. 
Перспективи польського злотого неоднозначні – експерти не відкидають можливості ще більшого знецінення офіційної польської валюти - злотого, що неодмінно ставить під загрозу розвиток польської економіки. Проте людей закликають не панікувати. Коливання на валютному ринку можуть з часом зникнути і злотий, можливо, зуміє відновити свої позиції. А поки у тих, хто сплачує кредит в Польщі в іноземній валюті, є шанс переплачувати не так багато. Справа у суттєвій різниці, яку встановлює банк-кредитор між ціною купівлі валюти та її продажу. Банки Польщі поки не виставляють жодних обмежень, тому платник може купувати валюту для сплати кредиту не в тому самому банку, який його видав, а там, де йому вигідніше і дешевше. А також він має повне право необмежену кількість разів змінити валюту, якою хоче виплачувати свою заборгованість. 
Ті поляки, які сплачують кредити у франках, почуваються в даній ситуації найбезпечніше – франк виріс всього на 0,1 злотого, а різниця між продажем та купівлею франка в банках Польщі мінімальна у порівнянні з доларом чи євро. Тому на сьогодні поляки якщо і наважуються брати кредит, то більшість з них надає перевагу саме швейцарській валюті. 
За актуальними даними щодо ситуації на польському валютному ринку слідкуйте надалі на нашому сайті. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах