Обмін валют в Польщі

28 Лютого 2020
Обмін валют в Польщі

Зважаючи на те, що Польща вже декілька років входить до складу Євросоюзу, в майбутньому вона може пустити в обіг євро, але на наступні 5 років таких прогнозів з боку польського правління немає, а офіційною національною валютою Польщі вже майже 100 років залишається польський злотий. Отож, вирушаючи на відпочинок чи на закупи в Польщу, просто в гості чи відвідуючи цю країну в рамках офіційного візиту, ви користуватиметесь саме цією валютою, а для цього необхідно обміняти міжнародну валюту чи валюту вашої країни на польські злоті.

Для того, щоб уникнути неприємностей та точно знати, яку суму необхідно брати з собою, потрібно ознайомитися з курсом злотого в Польщі по відношенню до інших валют. У нашій статті ви знайдете  інформацію про курс злотого до долара, євро та гривні в Польщі, а також корисні поради  про специфіку курсу валют в Польщі, шляхи та нюанси здійснення обміну, пункти обміну валют та особливості безготівкового розрахунку в Польщі.

Курс злотого до міжнародних валют в Польщі

З часу введення у 1995, Польща використовує плаваючий (ринковий) режим валютного курсу. Як і будь-яка інша світова валюта, злотий може змінюватися внаслідок різних економічних ситуацій як всередині самої Польщі, так і загалом на світовому валютному ринку.

курс польського злотого

Курс долара США до злотого (середній курс купівлі в Польщі) 

Дізнатися актуальний середній курс купівлі долара США до польського злотого можна у відділеннях Національного Банку  Польщі. Курс в обмінних пунктах (канторах) може відрізнятися від курсу НБП на 1-2 гроша. Курс долара автоматично оновлюється з початком кожного робочого банківського дня.

Курс євро до злотого (середній курс купівлі у Польщі)

Курс купівлі євро у польських обмінних пунктах (канторах) на сьогоднішній день залежить від середнього курсу Національного банку Польщі. Ціна євро до злотого щодня автоматично оновлюється з початком банківського робочого дня (приблизно о 10 годині польського часу).

Курс польського злотого до української гривні (середній курс купівлі в Польщі) 

Обмінювати гривні на польські злоті краще на території України, або у обмінних пунктах , котрі розташовані біля україно-польського кордону.

Республіка Польща – держава, яка високо стоїть в рейтингу відвідуваності. Її обирають не тільки як країну для туризму та відпочинку, а й для шопінгу, навчання, роботи. Більшість людей, плануючи поїздку в Польщу, намагаються перетинати її кордон з вже наявними польськими злотими. Інші ж надають перевагу обміну валют після перетину кордону, так як курс злотого в Польщі їх влаштовує більше.

курс валют в Польщі

Курс злотого до гривні, долара та євро

Наприклад, існує думка, що гривні на злоті міняти варто в Україні, а курс злотого до долара і євро в Польщі вигідніший, хоча однозначно відповісти важко, адже курс нестабільний і ситуація змінюється ледь не щодня. Непоганий варіант обміну грошей на польські злоті – кантори (обмінні пункти валют) перед кордоном Польщі.

Через великий обіг валюти, різниця між ціною купівлі і продажу там не така значна, як в інших місцях і завжди є в наявності польський злотий. Переважно ці обмінні пункти знаходяться на заправках перед кордоном України з Польщею, або поруч з пунктами продажу полісів страхування чи невеличкими магазинами.

В таких прикордонних обмінниках зазвичай найкращий курс обміну українських гривень на польський злотий. Якщо ви хочете обміняти більшу суму валюти, то тут завжди можна пробувати домовитись за кращий для вас курс обміну гривень на польський злотий. Також є обмінні пункти на кожному пункті пропуску кордону до Польщі. Але курс обміну валют на кордоні не найкращий ні для обміну гривень на злотий, ні для обміну доларів чи євро.

Старайтесь спланувати свої витрати так, щоб або обміняти потрібну валюту до кордону, або мати можливість зробити це вже у Польщі.

Обміняти гривні, долари та євро, а також іншу готівку в Польщі на злоті можна в банках чи приватних обмінниках (канторах).

Не радимо при обміні готівки користуватись послугами приватних осіб і брати гроші “з рук”, адже ці особи працюють нелегально, їх діяльність ніхто не контролює, а отже, ви можете стати жертвою обману.

Курс валют Польща. Обмін валюти в Польщі

курс долара до злотого в Польщі

Задумуючись над тим, де здійснити обмін валюти в Польщі, багато туристів спішить зробити це в банках, так як вважає це безпечнішим, а курс валют в банках Польщі більш вигідним, проте не спішіть з висновками, обмін в канторах є не менш надійним способом обміну готівки. А курс там зазвичай буває вигіднішим ніж в банках.

У великих містах, таких як Краків, Варшава, Гданьськ, Вроцлав та ін., які найбільше користуються популярністю серед туристів, працює безліч канторів, тож ви зможете дізнатись курс гривні в Польщі, курс євро та долара в Польщі практично на кожному кроці.

Де можна поміняти валюту в Польщі?

Порівняйте кілька пропозицій та виберіть місце, де зможете обміняти готівку найвигідніше. Вигідний курс валют в Польщі пропонують кантори, що знаходяться в торгових центрах і галеріях. В кожному торговому центрі їх може бути навіть декілька, вам залишиться вибрати той, в якому курс обміну необхідної вам валюти найвигідніший.

Достатньо обмінних пунктів і в маленьких містечках, особливо прикордонної зони, де вони діють як окремо, так і при мережевих супермаркетах чи навіть деяких звичайних магазинах. Працюють кантори в Польщі переважно з 10 години ранку ,але в туристичних містах є і обмінники з цілодобовим графіком роботи.

В нічний час курс обміну валюти на польский злотий стає менш вигідним, тому старайтеся планувати свої витрати.  Тобто, куди б ви не їхали, на території Польщі проблем з обміном готівки не виникатиме.

курс обміну злотого до долара  в Польщі

Актуальний курс польського злотого до долара, євро і гривні скоро буде розміщено на нашому сайті і інформація про зміну курсу злотого постійно оновлюватиметься онлайн.

Курс долара і євро до злотого в Польщі

курс долара і євро до польського злотого в Польщі

Багато хто вважає, що обмінювати міжнародну валюту, а саме долари та євро, в Польщі вигідніше, ніж в Україні. Курс долара і євро в Польщі більш стабільний і не постійно змінюється, а якщо і є якісь коливання, то вони не такі значні та залежать від ситуації на міжнародному ринку.

Польща є європейською країною, тому курс злотого до долара залежить від курсу євро до долара, і переважно у Польщі є коливання курсу обміну польської валюти до долара США. Також залежить від того, де саме ви обмінюватимете валюту, а інколи навіть від того, вихідний це чи будній день.

Зверніть увагу також на такий важливий нюанс:

часто, зважаючи на конкуренцію, кантори в туристичних містах Польщі (Краків, Варшава, Вроцлав) заманюють потенційного клієнта рекламними вітринами з привабливими і вигідними цифрами курсу долара і євро, але зазвичай це курс продажу валюти, а не її купівлі. 

Перед обміном обов'язково ще раз подивіться на цифри на табло обмінника валют, або ж  уточніть курс купівлі валюти у людини, яка буде здійснювати обмін.

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

При перетині кордону до Польщі, працівники польських митних (Sluzba Celna) та прикордонних органів (Straz Graniczna) мають право перевірити у вас наявність необхідних коштів для перебування на території Польщі чи Європи. Скільки ж грошей і у якій валюті треба мати для того, щоб перетнути польський кордон?

Якщо ви їдете в Польщу на термін до 3 днів, вам необхідно мати на показ 300 злотих або їх еквівалент будь-якою іншою валютою, яку ви зможете згодом обміняти за курсом валют в Польщі, для того, щоб підтвердити свою платіжну спроможність.

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

Намагайтесь мати з собою готівку, адже маючи лише банківські картки, у вас мають право вимагати довідки про залишок коштів на рахунку та їх рух за останні дні. Довідка з банку повинна бути підтверджена підписом уповноваженого працівники та мокрою печаткою банку.

Детальніше про суми коштів, необхідних для перетину польського кордону (при поїздках на закупи, навчання, лікування чи інше до Польщі) та можливі варіанти підтвердження наявності цих коштів (кредитні чи банківські карти, банківські рахунки та інше) читайте у нашій наступній статті.

Зняття готівки в банкоматах Польщі

зняття готівки в Польщі в банкоматі

Якщо готівка у вас скінчилась, а кошти залишились лише на кредитній картці, ви маєте змогу зняти їх у будь-якому банкоматі Польщі, та банком буде знята комісія (в середньому 3 % від суми, яку хочете отримати). У Польщі всі банкомати видають готівку в польських злотих, деякі мають можливість зняти кошти в євро.

Про розмір комісії, а також інші умови зняття готівки в Польщі, варто дізнатись в банку, кредитною карткою якого ви користуєтесь, ще до поїздки в Польщу. Та все ж вигідніше, якщо, звісно, є така можливість, не знімати готівку, а розплачуватись платіжною карткою в магазинах, готелях, ресторанах чи інших закладах Польщі.

Оплата платіжною карткою за кордоном в Польщі

Оплачуючи покупки та послуги в Польщі гривневою платіжною карткою, ваші кошти проходять 2 процеси конвертації. Спочатку платіжна система Visa чи Mastercard конвертує їх в долари (є можливість конвертації також в євро) за власним встановленим курсом, з яким ви можете ознайомитись тут:

https://usa.visa.com/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html

https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/index.html

оплата карткою за кордоном

Другим етапом є конвертація доларів чи євро в гривневий еквівалент за курсом банку, картку якого ви використовуєте. Після цього, необхідна сума, з урахуванням комісій банку, в гривнях блокується на Вашому рахунку.

Розглянемо це на прикладі. Припустимо, ви користуєтесь карткою Приватбанку та платіжною системою Visa. Умовно кажучи, при здійсненні покупки на 50 злотих, Visa конвертує їх в долари, на сьогодні сума складе 13, 25$, а вже Приватбанк конвертує цю суму у гривні. На сьогодні долар в Приватбанку коштує 26.6 грн, отож, з вашого рахунку зніметься 352 гривні + комісія за конвертацію (найчастіше не більше 1 % від суми).

Більшість магазинів, супермаркетів, закладів харчування, розважальних закладів в Польщі приймають платіжні картки.

Оплата платіжною карткою за кордоном в Польщі

Читайте також: В Польщі зміняться правила розрахунку платіжною карткою Mastercard

Як бачите,  жодних проблем для туриста з обміном валют чи оплатою покупок та послуг в Польщі не виникатиме. Якщо ви не володієте національною польською валютою, то завжди можете обміняти наявну у вас на злоті за курсом валют в Польщі – до ваших послуг безліч канторів та банків.

Також існує можливість оплати кредитною картою, а за необхідності можна безперешкодно зняти готівку у необхідній вам валюті. Залежно від обставин,  кожен може вибрати найкомфортніший для нього варіант. Тому можете не хвилюватись про обмін валют, зосередьтесь на меті своєї поїздки та отримайте від неї максимум задоволення. 

⇒ Читайте також:

10 корисних лайфхаків для тих, хто зібрався в Польщу

Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка

Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах