Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьЗважаючи на те, що Польща вже декілька років входить до складу Євросоюзу, в майбутньому вона може пустити в обіг євро, але на наступні 5 років таких прогнозів з боку польського правління немає, а офіційною національною валютою Польщі вже майже 100 років залишається польський злотий. Отож, вирушаючи на відпочинок чи на закупи в Польщу, просто в гості чи відвідуючи цю країну в рамках офіційного візиту, ви користуватиметесь саме цією валютою, а для цього необхідно обміняти міжнародну валюту чи валюту вашої країни на польські злоті.
Для того, щоб уникнути неприємностей та точно знати, яку суму необхідно брати з собою, потрібно ознайомитися з курсом злотого в Польщі по відношенню до інших валют. У нашій статті ви знайдете інформацію про курс злотого до долара, євро та гривні в Польщі, а також корисні поради про специфіку курсу валют в Польщі, шляхи та нюанси здійснення обміну, пункти обміну валют та особливості безготівкового розрахунку в Польщі.
З часу введення у 1995, Польща використовує плаваючий (ринковий) режим валютного курсу. Як і будь-яка інша світова валюта, злотий може змінюватися внаслідок різних економічних ситуацій як всередині самої Польщі, так і загалом на світовому валютному ринку.
Дізнатися актуальний середній курс купівлі долара США до польського злотого можна у відділеннях Національного Банку Польщі. Курс в обмінних пунктах (канторах) може відрізнятися від курсу НБП на 1-2 гроша. Курс долара автоматично оновлюється з початком кожного робочого банківського дня.
Курс купівлі євро у польських обмінних пунктах (канторах) на сьогоднішній день залежить від середнього курсу Національного банку Польщі. Ціна євро до злотого щодня автоматично оновлюється з початком банківського робочого дня (приблизно о 10 годині польського часу).
Обмінювати гривні на польські злоті краще на території України, або у обмінних пунктах , котрі розташовані біля україно-польського кордону.
Республіка Польща – держава, яка високо стоїть в рейтингу відвідуваності. Її обирають не тільки як країну для туризму та відпочинку, а й для шопінгу, навчання, роботи. Більшість людей, плануючи поїздку в Польщу, намагаються перетинати її кордон з вже наявними польськими злотими. Інші ж надають перевагу обміну валют після перетину кордону, так як курс злотого в Польщі їх влаштовує більше.
Наприклад, існує думка, що гривні на злоті міняти варто в Україні, а курс злотого до долара і євро в Польщі вигідніший, хоча однозначно відповісти важко, адже курс нестабільний і ситуація змінюється ледь не щодня. Непоганий варіант обміну грошей на польські злоті – кантори (обмінні пункти валют) перед кордоном Польщі.
Через великий обіг валюти, різниця між ціною купівлі і продажу там не така значна, як в інших місцях і завжди є в наявності польський злотий. Переважно ці обмінні пункти знаходяться на заправках перед кордоном України з Польщею, або поруч з пунктами продажу полісів страхування чи невеличкими магазинами.
В таких прикордонних обмінниках зазвичай найкращий курс обміну українських гривень на польський злотий. Якщо ви хочете обміняти більшу суму валюти, то тут завжди можна пробувати домовитись за кращий для вас курс обміну гривень на польський злотий. Також є обмінні пункти на кожному пункті пропуску кордону до Польщі. Але курс обміну валют на кордоні не найкращий ні для обміну гривень на злотий, ні для обміну доларів чи євро.
Старайтесь спланувати свої витрати так, щоб або обміняти потрібну валюту до кордону, або мати можливість зробити це вже у Польщі.
Обміняти гривні, долари та євро, а також іншу готівку в Польщі на злоті можна в банках чи приватних обмінниках (канторах).
Не радимо при обміні готівки користуватись послугами приватних осіб і брати гроші “з рук”, адже ці особи працюють нелегально, їх діяльність ніхто не контролює, а отже, ви можете стати жертвою обману.
Задумуючись над тим, де здійснити обмін валюти в Польщі, багато туристів спішить зробити це в банках, так як вважає це безпечнішим, а курс валют в банках Польщі більш вигідним, проте не спішіть з висновками, обмін в канторах є не менш надійним способом обміну готівки. А курс там зазвичай буває вигіднішим ніж в банках.
У великих містах, таких як Краків, Варшава, Гданьськ, Вроцлав та ін., які найбільше користуються популярністю серед туристів, працює безліч канторів, тож ви зможете дізнатись курс гривні в Польщі, курс євро та долара в Польщі практично на кожному кроці.
Порівняйте кілька пропозицій та виберіть місце, де зможете обміняти готівку найвигідніше. Вигідний курс валют в Польщі пропонують кантори, що знаходяться в торгових центрах і галеріях. В кожному торговому центрі їх може бути навіть декілька, вам залишиться вибрати той, в якому курс обміну необхідної вам валюти найвигідніший.
Достатньо обмінних пунктів і в маленьких містечках, особливо прикордонної зони, де вони діють як окремо, так і при мережевих супермаркетах чи навіть деяких звичайних магазинах. Працюють кантори в Польщі переважно з 10 години ранку ,але в туристичних містах є і обмінники з цілодобовим графіком роботи.
В нічний час курс обміну валюти на польский злотий стає менш вигідним, тому старайтеся планувати свої витрати. Тобто, куди б ви не їхали, на території Польщі проблем з обміном готівки не виникатиме.
Актуальний курс польського злотого до долара, євро і гривні скоро буде розміщено на нашому сайті і інформація про зміну курсу злотого постійно оновлюватиметься онлайн.
Багато хто вважає, що обмінювати міжнародну валюту, а саме долари та євро, в Польщі вигідніше, ніж в Україні. Курс долара і євро в Польщі більш стабільний і не постійно змінюється, а якщо і є якісь коливання, то вони не такі значні та залежать від ситуації на міжнародному ринку.
Польща є європейською країною, тому курс злотого до долара залежить від курсу євро до долара, і переважно у Польщі є коливання курсу обміну польської валюти до долара США. Також залежить від того, де саме ви обмінюватимете валюту, а інколи навіть від того, вихідний це чи будній день.
Зверніть увагу також на такий важливий нюанс:
часто, зважаючи на конкуренцію, кантори в туристичних містах Польщі (Краків, Варшава, Вроцлав) заманюють потенційного клієнта рекламними вітринами з привабливими і вигідними цифрами курсу долара і євро, але зазвичай це курс продажу валюти, а не її купівлі.
Перед обміном обов'язково ще раз подивіться на цифри на табло обмінника валют, або ж уточніть курс купівлі валюти у людини, яка буде здійснювати обмін.
При перетині кордону до Польщі, працівники польських митних (Sluzba Celna) та прикордонних органів (Straz Graniczna) мають право перевірити у вас наявність необхідних коштів для перебування на території Польщі чи Європи. Скільки ж грошей і у якій валюті треба мати для того, щоб перетнути польський кордон?
Якщо ви їдете в Польщу на термін до 3 днів, вам необхідно мати на показ 300 злотих або їх еквівалент будь-якою іншою валютою, яку ви зможете згодом обміняти за курсом валют в Польщі, для того, щоб підтвердити свою платіжну спроможність.
Намагайтесь мати з собою готівку, адже маючи лише банківські картки, у вас мають право вимагати довідки про залишок коштів на рахунку та їх рух за останні дні. Довідка з банку повинна бути підтверджена підписом уповноваженого працівники та мокрою печаткою банку.
Детальніше про суми коштів, необхідних для перетину польського кордону (при поїздках на закупи, навчання, лікування чи інше до Польщі) та можливі варіанти підтвердження наявності цих коштів (кредитні чи банківські карти, банківські рахунки та інше) читайте у нашій наступній статті.
Якщо готівка у вас скінчилась, а кошти залишились лише на кредитній картці, ви маєте змогу зняти їх у будь-якому банкоматі Польщі, та банком буде знята комісія (в середньому 3 % від суми, яку хочете отримати). У Польщі всі банкомати видають готівку в польських злотих, деякі мають можливість зняти кошти в євро.
Про розмір комісії, а також інші умови зняття готівки в Польщі, варто дізнатись в банку, кредитною карткою якого ви користуєтесь, ще до поїздки в Польщу. Та все ж вигідніше, якщо, звісно, є така можливість, не знімати готівку, а розплачуватись платіжною карткою в магазинах, готелях, ресторанах чи інших закладах Польщі.
Оплачуючи покупки та послуги в Польщі гривневою платіжною карткою, ваші кошти проходять 2 процеси конвертації. Спочатку платіжна система Visa чи Mastercard конвертує їх в долари (є можливість конвертації також в євро) за власним встановленим курсом, з яким ви можете ознайомитись тут:
https://usa.visa.com/support/consumer/travel-support/exchange-rate-calculator.html
https://www.mastercard.com/global/currencyconversion/index.html
Другим етапом є конвертація доларів чи євро в гривневий еквівалент за курсом банку, картку якого ви використовуєте. Після цього, необхідна сума, з урахуванням комісій банку, в гривнях блокується на Вашому рахунку.
Розглянемо це на прикладі. Припустимо, ви користуєтесь карткою Приватбанку та платіжною системою Visa. Умовно кажучи, при здійсненні покупки на 50 злотих, Visa конвертує їх в долари, на сьогодні сума складе 13, 25$, а вже Приватбанк конвертує цю суму у гривні. На сьогодні долар в Приватбанку коштує 26.6 грн, отож, з вашого рахунку зніметься 352 гривні + комісія за конвертацію (найчастіше не більше 1 % від суми).
Більшість магазинів, супермаркетів, закладів харчування, розважальних закладів в Польщі приймають платіжні картки.
Читайте також: В Польщі зміняться правила розрахунку платіжною карткою Mastercard
Як бачите, жодних проблем для туриста з обміном валют чи оплатою покупок та послуг в Польщі не виникатиме. Якщо ви не володієте національною польською валютою, то завжди можете обміняти наявну у вас на злоті за курсом валют в Польщі – до ваших послуг безліч канторів та банків.
Також існує можливість оплати кредитною картою, а за необхідності можна безперешкодно зняти готівку у необхідній вам валюті. Залежно від обставин, кожен може вибрати найкомфортніший для нього варіант. Тому можете не хвилюватись про обмін валют, зосередьтесь на меті своєї поїздки та отримайте від неї максимум задоволення.
⇒ Читайте також:
10 корисних лайфхаків для тих, хто зібрався в Польщу
Перетин кордону до Польщі: що можна, а що заборонено перевозити. Інфографіка
Польських покупців вже давно не здивувати касами самообслуговування у популярних дискаунтерах і супермаркетах. Проте зараз такі прилади почали інсталювати у магазинах з одягом.
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
У четвер, 8 червня, віряни у Польщі відзначають свято Божого Тіла. Цей день є офіційним вихідним, тому більшість магазинів, супермаркетів та торгових центрів по всій країні будуть зачиненими.
Коментарі