Нова купюра номіналом 500 злотих створює полякам додаткові незручності

13 Лютого 2017
польський злотий, польська валюта, обмін валют

У п’ятницю, 10 лютого, в Польщі офіційно випустили нову купюру номіналом 500 злотих. Перш за все, банкноту запровадили для того, щоб банки могли тримати в ній готівкові резерви. Однак, рано чи пізно, вона потрапить до загального обігу, і тоді створить чимало проблем та незручностей. Банкомати та термінали-вплатомати ще не пристосовані до використання банкноти, спеціальні машинки для рахування грошей її не розпізнають, а продавці в магазинах чи кіосках можуть відмовитись прийняти таку купюру, пише tvn24bis.pl.

Розрахунок новою банкнотою в польських магазинах

Відповідно до закону, жоден продавець на території Польщі не має права не прийняти купюру, випущену НБП. Водночас, розрахунок таким великим номіналом буде проблематичним, оскільки продавець може не мати решти, а це вже клопіт самого покупця. 

Про можливе виникнення незручних ситуацій свідчить також негативний досвід країн-членів ЄС, де основною валютою є євро. Там в багатьох магазинах відмовляються приймати купюру номіналом 500 євро власне через те, що продавець просто не хоче міняти дрібні номінали на крупні і “неходові”. 

Чи будуть банкомати видавати нові купюри номіналом 500 злотих?

До прийняття нового номіналу зовсім не готові банківські термінали та інші пристрої, через які проводять готівкові розрахунки. За словами фахівців, можливість використовувати нові банкноти під час проведення банківських операцій за допомогою терміналів з’явиться лише через декілька тижнів. Так, популярна в Польщі мережа банкоматів та терміналів Євронет (Euronet) обіцяє, що така можливість з’явиться одразу ж після проведення всіх технічних робіт, тобто приблизно наприкінці лютого 2017 року. 

Інша польська мережа банкоматів Planeta Cash запевняє, що всі банкомати та термінали будуть готовими до прийняття нового номіналу вже зовсім скоро. Поки що триває процедура пристосування терміналів до нових купюр. Представники фірми Planeta Cash також наголосили, що отримати банкноту номіналом 500 злотих можна буде лише з банкоматів, розташованих поблизу великих торгових центрів, заправних станцій тощо. 

Щодо банку PKO Bank Polski, то його керівництво поки що не планує вводити новий номінал до банкоматів своєї мережі, але розглядає таку можливість у майбутньому. 

Навіщо в Польщі ввели нову банкноту номіналом 500 злотих

Банкноту номіналом 500 злотих запровадили тому, що це економічно вигідно для польських банків, які зможуть тримати в ній готівкові резерви. Як пояснюють польські економісти, випуск та обіг готівки вимагає грошових затрат. Чим менше банкнот випускають, тим менше грошей на це витрачається. Якщо витрати Національного банку Польщі на випуск паперових купюр зменшаться, відповідно збільшиться обсяг державного бюджету, а це вигідно не лише банкам, але й простим громадянам Польщі. 

Більше про нову банкноту номіналом 500 злотих читайте ТУТ.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах