Сьогодні в Польщі ввели в обіг нову купюру

10 Лютого 2017

Сьогодні, 10 лютого, в Польщі ввели в обіг купюру номіналом 500 злотих, що стала продовженням серії банкнот «Польські правителі». На новій банкноті зображений Ян ІІІ Собеський. Візерунок для нових 500 злотих був взятий із коронаційного медальйону польського короля.

  

Розробка нового номіналу тривала два роки. Автором графічного проекту є Анджей Хейдріх, який розробив також й інші польські банкноти, номіналом 10, 20, 50, 100 і 200 злотих.

На передній стороні купюри номіналом 500 злотих міститься саме зображення короля, а також герб роду Собеських і військовий шолом. На зворотній стороні банкноти зображений орел в короні та Вілянівський палац у Варшаві. Домінуючими кольорами купюри є сірий, коричневий, синій, бордовий та зелений. Купюри виготовила Польська Фабрика Цінних Паперів на замовлення Нацбанку Польщі.

Представники НБП пояснюють, що банкнота номіналом 500 злотих відповідає потребам ринку, а також зростаючим витратам на підтримку стратегічного запасу центрального банку.

«Введення в обіг купюри номіналом 500 злотих полегшить готівковий розрахунок між громадянами, а також зменшить витрати на обслуговування грошової системи Польщі як для підприємців, так і для центрального банку. Вона також дозволить НБП покращити управління запасом банкнот», - йдеться в повідомленні Національного Банку Польщі, передає tvn24bis.pl.

У центральному банку Польщі передбачають, що введення нової купюри поступово впливатиме на номінальну структуру в Польщі – зменшиться кількість замовлень на банкноти номіналом 200 і 100 злотих. До слова, модернізація польських банкнот триває в Польщі впродовж декількох останніх років. З квітня 2014 року в обіг ввели модернізовані банкноти номіналом 10, 20, 50, 100 злотих, що, за словами польських експертів, захищені відповідно до найсучасніших в світі технологій. А з лютого 2016 року оновлено купюру номіналом 200 злотих.

Про застереження щодо впровадження нової банкноти в Польщі читайте ТУТ

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах