Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьОстаннім часом, черги на кордоні до Польщі стали темою актуальною та "болючою". Якщо не слідкувати за ситуацією на польському кордоні регулярно, то складається враження, що перед кордоном завжди є величезні скупчення автомобілів, а швидко перетнути кордон до Польщі не можливо. На наш погляд, це не зовсім так, тому спробуємо прослідкувати за чергами на кордоні протягом деякого часу, щоб зрозуміти , яка ж там насправді ситуація.
Аналіз черг перед митними переходами будемо робити за допомогою трансляції з веб-камер онлайн на кордоні. Не на всіх митних переходах до Польщі ці камери дають картину ситуації з чергами, але певні висновки можна зробити завжди, і це допомагає вирішити, через який пункт пропуску краще за все на той чи інший момент перетинати українсько-польський кордон. На нашій сторінці КАМЕРИ НА КОРДОНІ можна переглядати всі камери онлайн.
Окрім цього, на цій сторінці ви знайдете також також детальний опис того, як працюють дані веб-камери і що саме вони показують. Переглянемо ситуацію на митних переходах Львівської області:
Ці пункти пропуску розташовані недалеко один від одного, що дуже зручно, адже дозволяє вибрати для перетину кодону з Польщею той з них, де найменша черга. Про варіанти та маршрути доїзду до різних митних переходів читайте в наших статтях МИТНІ ПЕРЕХОДИ та ПЕРЕТИН КОРДОНУ АВТОМОБІЛЕМ.
Ситуацію з чергами на переходах Рава-Руська-Гребенне та Угринів-Долгобичув, на жаль, важко проаналізувати, тому що камера на ПП Рава-Руська не дає інформативної картини з чергою на кордоні, а на ПП Угринів взагалі відсутня онлайн веб камера.
Також додатково розглянемо ситуацію з чергами до Польщі перед пунктами пропуску у Волинській області:
Ми будемо додавати аналіз черг на кордоні з Польщею щодня – зранку та ввечері. Але завжди потрібно враховувати те, що черга на кордоні може змінитися за той час, поки ви доїдете до вибраного митного переходу. Бажаємо усім швидких та спокійних перетинів кордону та гарних подорожей
Окремої уваги потребує ситуація, що склалася на кордоні з Польщею у неділю ввечері біля 19 години. Як бачимо на фото з камер, перед митним переходом Корчова-Краківець є велика черга (приблизно 40-50 автомобілів) і, в той сам час, перед митним переходом Медика-Шегині черга на зеленому пасі всього лиш 3 автомобілі. Це яскравий приклад того, як перегляд камер на кодоні може допомогти вибрати правильний варіант маршруту для перетину польського кордону. При такій черзі, яку ми бачимо у Корчовій, потрібно мінімум 5 годин для перетину кордону, а для того, щоб переїхати до пункту пропуску у Медиці, потрібно 40-60 хвилин і на перетин кордону там максимум 1-2 години.
Фото з камер онлайн у неділю 2.10 зроблені об 11 годині ранку. На всіх пунктах пропуску були великі черги автомобілів до Польщі. Подаємо фото черг, які були на кордоні зранку, але цієї неділі черги до Польщі були цілий день великими.
Якщо подивитися, які черги були в суботу о 10 ранку з Польщі до України, то можна зрозуміти , що напевно ці черги з Польщі були цілу ніч з п'ятниці на суботу.
Суботній ранок здивував відсутністю черги перед ПП Краківець-Корчова. Також не дуже великою була черга перед воротами ПП Шегині-Медика. На решті митних переходів до Польщі були досить великі черги на кодоні.
У п'ятницю ввечері були досить великі черги з Польщі до України і у Корчовій, і у Медиці.
Станом на 7-30 ранку п'ятниці, черги на кордоні з українського боку були на всіх митницях. Можна хіба виділити пункт пропуску Смільниця-Кросцєнко, де була не дуже велика черга перед воротами митниці.
У четвер ми зробили фото з камер онлайн о 11-30 ранку. На той час перед кордоном до Польщі черги були на усіх пунктах пропуску з української сторони.
Середа, ранок 11-30, черги є перед кордоном до Польщі на митницях Ягодин, Рава-Руська, Краківець, Шегині.
Порожніми були дороги перед рештою пунктів пропуску до Польщі - Устилуг-Зосін, Грушів-Будомєж, Смільниця-Кросцєнко.
Ранок вівторка приємно здивував відсутністю черг на Грушеві та Краківці, також перед пунктом пропуску Рава-Руська була невеличка черга з декількох автомобілів, що є рідкістю для цього митного переходу до Польщі.
А на пунктах пропуску Устилуг, Шегині та Смільниця камери онлайн показують значне скупчення автомобілів у чергах перед кордоном до Польщі.
Станом на 8 годину ранку черги перед польським кордоном були перед пунктами пропуску Устилуг-Зосін, Рава-Руська-Гребенне, Грушів-Будомєж, Краківець-Корчова, Шегині-Медика та Смільниця-Кросцєнко.
Черги не було у понеділок тільки на пропускному пункті Ягодин-Дорогуськ
Якщо коротко проаналізувати спостереження за фото з камер на кордоні з 18.09 по 25.09, то можна зробити наступні висновки:
- найбільші черги на кордоні виникають на наступних пунктах пропуску - Ягодин, Рава-Руська, Краківець та Шегині
- тяжко (можна сказати, що неможливо) оцінити ситуацію на кордоні за допомогою онлайн-камер у Раві-Руській та Устилузі. У першому випадку видно тільки початок черги і не зрозуміло, наскільки багато там автомобілів, а у другому ( на переході Устилуг-Зосін ) камера показує тільки відрізок перед самим заїздом на територію кордону, а основна черга формується ще перед населеним пунктом.
- майже кожного дня є один або два пункти пропуску на польському кордоні, де черга є невеликою або відсутня взагалі, і це дозволяє перетнути кордон до Польщі досить швидко.
Станом на 9 годину ранку неділі 25 вересня не було черг на майже усіх митних переходах до Польщі. Через туман картинка відео з камер на кордоні була не зовсім зрозумілою, але якщо переглядати відео, то можна побачити, що і на Краківці автомобілі проїжджали відразу на територію пункту пропуску, а не затримувались у черзі перед кордоном.
Черга до Польщі цього недільного ранку була тільки на переході Ягодин-Дорогуськ
.
Огляд черги в суботу 24 вересня ми зробили уже по обіді в 16-45, можливо, трохи запізно для тих, хто їздить до Польщі на закупи на вікенд, але загальну картинку з чергами на кордоні ми спробуємо зробити. Черги були на кордонах у Ягодині, Раві-Руській, Краківці та Шегинях.
На інших митних переходах ( Устилуг, Грушів та Смільниця) черг у суботу до Польщі не було.
Так як останнім часом в кінці робочого тижня формуються великі черги на кордоні з Польщі до України, спробуємо проаналізувати і їх. Скоріш за все, ці черги виникають через велику кількість українців, які працюють на роботі в Польщі і на вихідні дні приїжджають додому. Як бачимо на знімках з камер онлайн, черга з Польщі є і на Краківці, і у Медиці.
Ранок четверга показав черги перед кодоном у Краківці, Шегинях та Раві-Руській. Черги на цих переходах були досить великими, дещо меншою була черга на митному переході Смільниця-Кросцєнко.
На інших пунктах пропуску черг перед польським кордоном у четвер не було. На фото видно ситуацію на кордоні перед ПП Грушів, Ягодин та Устилуг.
Як бачимо на фото з веб-камер онлайн, на митних переходах Шегині, Краківець, Грушів та Смільниця зранку середи черг не було взагалі. Найвірогідніша тому причина - церковне свято Різдво Пресвятої Богородиці. В нашій статті про черги на кордоні на сторінці Камери на кордоні ми описували подібні ситуації - великі церковні свята, як українські, так і польські, це завжди дні, коли можна перетнути польський кордон без очікуння у великих чергах.
Але не всі митні переходи в цей день були порожніми, на пунктах пропуску у Волинській області, Ягодин та Устилуг, камери на кордоні показували скупчення автомобілів у чергах перед польським кордоном. Також була черга перед пунктом пропуску Рава-Руська-Гребенне. Трансляції з камери на цьому переході не дозволяє зрозуміти, наскільки великою є черга, тому тяжко визначити час очікування для перетину кордону до Польщі.
Вечірня картина з польського кордону виглядає наступним чином. Черги є досить великі перед всіма митними переходами ( наскільки це можливо побачити на вечірній трансляції з камер онлайн). Незрозуміла ситуація з чергою на переході Устилуг-Зосін, тому що камера транслює тільки маленьки відрізок перед воротами митниці, а основна черга формується прикордонниками ще задовго до камери - перед населеним пунктом.
А єдиним світлим місцем цього вечора є пункт пропуску Смільниця-Кросцєнко. Там немає черги до Польщі.
З усіх митних переходів до Польщі тільки на Краківці і Устилузі нема скупчень автомобілів перед кордоном, станом на 8 годину ранку. Чудово виглядає ситуація на кордоні у Смільниці - черга тільки на території митного переходу, а також зовсім нема автомобілів перед кордоном.
На решті пунктів пропуску досить великі черги перед воротами митниці в Ягодині, Раві-Руській та Шегинях. Але найгарніша і найтепліша черга сьогодні перед пунктом пропуску Грушів-Будомєж.
У понеділок, знімки з камер онлайн були зроблені о 17 годині. Великі черги можна бачити тільки на пунктах пропуску Краківець-Корчова , Рава-Руська-Гребенне та Ягодин-Дорогуськ.
Ситуація на кордоні перед іншими митними переходами є спокійною: черг там немає.
На ПП Грушів та Устилуг часто бувають ситуації, коли черга формується не перед самою камерою онлайн, а раніше. Але якщо спостерігати за тим, як приїжджать автомобілі до кордону, то таки можна зрозуміти, є та "інша" черга чи немає. Якщо черга перед веб-камерою формується одразу велика, а автомобілі приїжджають масово, то це свідчить про те, що прикордонники стримують основну чергу на постах, а якщо черга перед веб-камерою не затримується і формується з поодиноких авто, то, мабуть, зображення з камери показує усю наявну на даний час чергу.
А от з Польщі до України на цей час уже почали формуватися досить великі черги. І якщо перед пунктом пропуску Корчова-Краківець черги ще немає, то у Медиці вона вже досить велика: як на пасі для оформлення Такс-Фрі, так і на зеленому. У Кросценко черги не великі.
Ранок неділі – непоганий варіант для перетину кордону, особливо він підходить тим, хто хоче поїхати до Польщі на закупи у вихідний день. Нижче публікуємо знімки з камер онлайн , що показують ситуацію з чергами на кордоні станом на 10 годину ранку. Як бачимо, є великі черги перед митними переходами у Краківці, Раві-Руській та Шегинях.
Але перед іншими пунктами пропуску черги відсутні, тому ті, хто вирушав до сусідньої держави саме в той час, мали можливість вибрати той перехід, через який можна було найшвидше перетнути кордон.
Веб камери, що показують чергу на кордоні з Польщі до України, є тільки на митних переходах у Кросцєнко, Медиці та Корчовій.
Медика-Шегині Корчова-Краківець
У неділю ввечері на жодному з цих переходів не було черги перед пунктами пропуску, тому час перетину кордону залежав тільки від кількості автомобілів на території самих митних переходів.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Вже з травня цією послугою зможуть користуватися водії вантажівок, з липня вона стане доступна і для пасажирських перевезень, та лише з серпня система реєструватиме також і власників легкових автівок.
Українська сторона пішла на поступки в конфлікті з польськими перевізниками, які з 4 травня заблокували рух вантажних автомобілів через пункт пропуску Дорогуськ – Ягодин.
На трьох пунктах пропуску на кордоні з Польщею та ще на трьох на кордоні з Румунією запустили безкоштовний доступ до інтернету. На всіх КПП мережа отримала назву free_travel.
За гроші Європейського банку реконструкції та розвитку прикордонну трасу М-09 зі Львова до Рави-Руської розширять на ще одну смугу. У Службі відновлення та розвитку інфраструктури Львівської області стверджують, що додаткова, третя смуга руху буде збудова
На кордоні між Україною та Польщею запрацюють єдині пункти пропуску, що дозволить значно спростити процедуру перевірки та оформлення документів громадян.
Коментарі