Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьКожен, хто вирушає автомобілем до Польщі, хоче витратити якнайменше часу на перетин кордону. І, мабуть, найважливіше - це правильний вибір пункту перетину кордону, тобто митного переходу. На кордоні з Польщею ми маємо вісім митних переходів, на яких можна перетнути кордон автомобілем. Розглянемо кожен митний перехід, щоб допомогти зробити правильний вибір тому, хто їде до Польщі автомобілем. Також спробуємо розібрати можливості та варіанти переїзду з одного митного переходу на інший, тому що черги на різних переходах відрізняються по часу очікування аж до 5-6 годин. Наявність черг на кордоні можна перевірити переглянувши онлайн веб камери
Пункт пропуску Ягодин, розташований у Волинській області Любомльського району, поблизу села Старовойтове. ПП Ягодин знаходиться на міжнародному автошляху Е373 (народна назва Варшавка – автошлях М07 ), що пролягає від Києва до польського Любліна. Шлях через Ягодин буде найкоротшим для тих, хто їде в напрямку Варшави з боку Києва. Митний перехід функціонує більше 10 років, тому перед кордоном з Польщею є розвинена інфраструктура, тут завжди можна додатково заправити автомобіль, поїсти або відпочити, а також купити страховий поліс. Тим не менш, деколи на цьому митному переході бувають дуже довгі черги, ви можете простояти від 2 до 6-8 годин. Таким чином, ми рекомендуємо вам подивитися на розмір черги на кордоні переглянувши онлайн веб-камери перш ніж приймати рішення щодо того, що робити далі. Нижче у статті ми запропонуємо альтернативу тривалому очікуванню – варіант переїзду на інший пункт перетину кордону Польщі.
Для тих, хто подорожує до Польщі з боку Києва, Рівного чи Луцька, наводимо різницю відстаней, яка виникне, якщо вибрати митний перехід з меншими чергами на кордоні. На даний час це буде Угринів - Долгобичув, Сокальського району Львівської області (уважно встановлюйте координати в навігаторі, оскільки подібних назв існує декілька в різних областях; найкращим варіантом буде встановлення координат, які можна знайти у нас на сайті). З наведених нижче даних можна зробити простий висновок – якщо проїхати зайвих 50-100 км, то можна перетнути кордон за 1-2 години замість того, щоб чекати в багатогодинній черзі.
Ковель - Ягодин - Люблін 160 км
Ковель –Устилуг – Люблін 201 км
Ковель – Угринів – Люблін 257 км
Луцьк – Устилуг – Люблін 226 км
Луцьк – Угринів – Люблін 279 км
Даний пункт перетину кордону розташовується в місті Устилуг Волинської області, на автошляху Н22, що з’єднує українські міста Рівне та Луцьк. На польській території дорога переходить у швидкісну дорогу 74 до міст Грубешів та Замосць. Дорога до митного переходу Угринів проходить через населений пункт, тому черга на кордоні (якщо вона наявна) формується ще до початку в’їзду до міста. Якщо проїжджаючи повз групи заправок, з правого боку ви бачите багато автомобілів ще перед містом Устилуг, то не дивуйтесь. Таким чином митники тримають чергу на кордоні. Також оцінити чергу на кордоні з Польщею, ви можете скориставшись сервісом онлайн камер. Якщо ви об’їдете її і доїдете через місто безпосередньо до в’їзду на кордон, то прикордонник може попросити вас повернутись до черги, що знаходиться перед в’їздом до міста.
Також перед містом є розвинута інфраструктура послуг – заправки, пункти обміну валют та продажу страхових полісів. Цей пункт пропуску можна обрати як альтернативу попередньому, якщо в Ягодині буде велика черга. Якщо тут також буде черга, що виглядає на декілька годин, то можна спробувати поїхати на Угринів (Сокальський район, Львівської обл.).
Митний перехід знаходиться в селі Угринів, Сокальського району, Львівської області. Це найбільш новий пункт пропуску на кордоні України з Польщею. В 2014 році митний перехід Угринів – Долгобичув почав свою роботу, а вже в 2015 в тестовому режимі почав працювати і в якості пішого та велосипедного пункту пропуску. При потребі ви можете оформити документи для повернення Tax Free (Такс Фрі) на пішому переході. На цьому переході є найбільша кількість автомобільних рядів серед усіх митних переходів, але поки що працює тільки один або два ряди в кожен бік. На переході Угринів – Долгобичув вже працює нова схема пункту пропуску – прикордонні та митні служби обох країн знаходяться практично поруч, що значно пришвидшує пропускну спроможність кордону та зменшує час, витрачений на те, щоб стояти в черзі на кордоні.
Біля пункту пропуску Угринів на даний момент немає розвиненої інфраструктури заправок і сфери послуг, тому якщо ви їдете на цей митний перехід, треба врахувати, що остання заправка з боку Володимира-Волинського буде в Нововолинську, а з боку Львова – в Червонограді. Для тих, хто їде в напрямку Любліна чи Варшави і планує маршрут так, щоб не потрапити в багатогодинну чергу на кордоні, цей перехід стане чудовим варіантом подорожі. Всі об’їзди займатимуть від 30 до 40 км, а це може складати до однієї години в дорозі. Дороги до села Угринів Львівської області в нормальному стані на літо 2015 року. Біля Червонограда шляхи відремонтовані, а з Волині вони були в нормальному стані з самого початку. Нижче подаємо відео переїзду з Жовкви (напрямок Львів- Рава-Руська) та з Устилугу до Угринова.
Для тих, хто прямує до Польщі у напрямку Варшави, оптимальним буде маршрут через митний перехід Угринів-Долгобичув. Якщо порівнювати з дорогою через Раву-Руську, то об’їзд складе всього 37 км, а шанси пройти кордон за 1-2 години набагато більші.
Львів – Рава-Руська – Люблін 217 км
Львів – Червоноград - Угринів – Люблін 254 км
Цей митний перехід знаходиться на міжнародній трасі Е372 Варшава - Львів, за містом Рава-Руська, Львівської області. Дорога була відремонтована до Євро-2012 і знаходиться в ідеальному стані. Перед кордоном добре розвинена сфера послуг – заправки, готелі, обмінники, страховка. Довгий час це був основний митний перехід для тих, хто їхав у напрямку Любліна і Варшави з міст Західної України. На даний час вже існують альтернативні пункти пропуску, такі як Грушів та Угринів. На переході Рава-Руська також можливі черги на кордоні, що вимірюються декількома годинами. Ви можете переглянути наявність черг на пункті пропуску Рава-Руська - Гребенне за допомогою онлайн веб камер на кордоні з Польщею.
Що стосується можливого переїзду на інші митні переходи (за наявності великої черги на кордоні з Польщею), то тут необхідно звернути увагу на декілька моментів – якщо вам необхідно їхати на Угринів, то краще буде вернутися до Жовкви, а вже там повернути на Червоноград. Що стосується дороги на ПП Грушів, то вона в жахливому стані, що ви можете побачити на відео.
Пункт пропуску Грушів був відкритий в 2013 році. Він розташований за селом Грушів, Яворівського району, Львівської області. На цьому митному переході використовують метод «спільного відправлення» - українські і польські служби працюють практично поруч, в одній будівлі, що значно зменшує витрати часу на перетин кордону. Перед митним переходом інфраструктура відсутня. Остання заправка і магазини знаходяться в Немирові (Львівської області). На самому митному переході можна придбати тільки страховий поліс Зелена карта. Маршрут проїзду до Грушева можна побачити на відео, яке також допоможе оцінити стан доріг, що ведуть до кордону.
При виборі цього митного переходу треба пам’ятати, що ЇХАТИ ОБОВ'ЯЗКОВО ПОТРІБНО ЧЕРЕЗ НЕМИРІВ (Львівської області), тому користуючись навігатором чи картою, завжди враховуйте цей проміжний пункт вашого маршруту. Зараз багато хто використовує цей перехід в якості альтернативи переходу Краківець- Корчова та Рава-Руська – Гребенне. Однак оскільки бажаючих стає щоразу більше, черги також поступово стають довшими. Наявність черги на кордоні ви можете переглянути за допомогою онлайн веб камер на переході Грушів.
Даний митний перехід є одним із найпопулярніших. Він розташований на найдовшому автошляху Європи Е40. З боку Польщі до цієї митниці вже підведена швидкісна дорога А4. Митний перехід з’єднує дороги, що ведуть зі Львова до польських Жешува, Кракова, Катовіц, Вроцлава та далі до Європи. Це робить його дуже популярним, а одночасно й дуже завантаженим. Досить часто тут можна постояти в черзі декілька годин, особливо коли ви їдете до Польщі. На цьому митному переході встановлені онлайн веб камери, що транслюють ситуацію на кордоні онлайн. Але камери показують тільки те, що відбувається ближче до польського боку кордону, тому не дають повного розуміння ситуації, яка складається перед українським кордоном. Таким чином, дивлячись цю трансляцію, до кінця не зрозуміло, скільки ж машин чекає перед кордоном із боку України.
Часті довгі черги спонукають людей їхати на інші митні переходи, що розташовані поруч. Однак в такому випадку потрібно враховувати, що до Грушева треба їхати маршрутом – Яворів-Немирів-Грушів, а до Медики кращим варіантом стане дорога через Судову Вишню.
Пункт пропуску знаходиться в селі Шегині, Львівської області. Відстань від польського боку кордону до міста Перемишль складає всього 16 км. На цьому митному переході можна перетнути кордон як автомобілем, так і пішки. Цей перехід має, мабуть, найкращу інфраструктуру для туристів, які прямують до Європи. Біля кордону з обох його боків існує маса потрібних та зручних можливостей. З українського боку: мережа автобусних маршрутів зі Львова, велика кількість обмінних пунктів, закладів харчування та офісів страхових компаній, де можна купити зелену карту та страховку. Із польського боку: практично за шлагбаумом розташований ринок і супермаркет, де можна зробити закупи і оформити фактуру на закупи. Перехід в Шегинях також має онлайн-трансляцію ситуації на кордоні. Скоро ми опишемо те, що ви можете побачити на відео з веб камер, а також наші інструкції, які допоможуть правильно оцінити черги на кордоні.
49.481046, 22.701820
Цей перехід знаходиться в селі Смільниця, Старосамбірського району, Львівської області. Дорога до цього митного переходу відремонтована, та дозволяє більш-менш спокійно доїхати до кордону. Їхати зі Львова необхідно через Самбір, після чого потрібно прямувати до Старого Самбора, а вже там повертати на Хирів (пряма дорога від Самбора до Хирова знаходиться в жахливому стані, це можна побачити на відео). Перед кордоном можна придбати страховий поліс і заправити паливо за українською ціною. Митний та паспортний контроль здійснюється українськими та польськими службами в одному приміщені, що значно прискорює процедуру перетину кордону. Дорога після переїзду через польський кордон веде до курортного міста Устшики-Дольні, а далі - до міста Санок.
Об’їзд до Перемишля через Старий Самбір і перехід Смільниця буде довшим на 95 км від маршруту Львів-Шегині-Перемишль. Потрібно також врахувати, що на території Польщі дорога пролягатиме гірською місцевістю, що значно зменшує швидкість. Крім того, у холодні пори року (пізня осінь, зима та рання весна) у горах можливі заморозки, що також треба враховувати, плануючи подорож.
Наявність онлайн веб камер на митному переході Смільниця-Кросцєнко, допоможе ознайомитись із ситуацією з чергою на кордоні
Польські урядовці вже кілька років заявляють про плани збудувати на українсько-польському кордоні новий пункт пропуску. Він повинен буде з’явитись поблизу Перемишля, дорога проходитиме через українські Нижанковичі і вестиме в напрямку до міста Добромиль, що в Старосамбірському районі. За останньою інформацією, гроші на будівництво в бюджет вже закладені, а стартують роботи у 2018 році. Призначений КПП Мальговиці-Нижанковичі буде не тільки для транспортних засобів (вага яких не перевищує 3,5 тони), а й для для пішохідного перетину – для цього облаштують усю необхідну інфраструктуру. Такий хід дозволить розвантажити КПП Шегині-Медика, де пішохідний перетин кордону користується величезною популярністю, і, як наслідок, черги на кордоні постійно зростають. Дізнатись стан черг на кордоні з Польщею можна ТУТ.
Дізнатися, яка відстань до ПП Мальговиці-Нижанковичі від найближчих міст та митних переходів, а також додаткову цікаву інформацію щодо цього проекту можна у нашій статті На кордоні з Польщею з'явиться новий митний перехід.
Черги на кордоні з Польщею – проблема, з якою може зіткнутися кожен бажаючий перетнути кордон в будь-якому із вищеперелічених пунктів пропуску. Для того, щоб вирішити, який саме митних переходів обрати для перетину кордону з Польщею, достатньо переглянути на нашому сайті онлайн-трансляцію із камер на кордоні.
Відео із веб-камер дасть зрозуміти масштаби черг на різних ділянках того чи іншого пункту пропуску, та вибрати такий шлях перетину українсько-польського кордону, що дозволить зекономити ваш час і вберегти від кількагодинних заторів. На більшості пунктів пропуску веб-камери дозволяють оцінити ситуацію з чергами як з боку польського кордону, так і українського, тож скористатись ним можуть як ті, хто планує поїздку до Польщі, та і ті, хто повертаєтьсяв Україну. Для максимально комфортного користування сервісом “Камери на кордоні” ми пропонуємо вам також своєрідну інструкцію, з якої ви дізнаєтесь, де саме на кордоні розташовані веб-камери та відео з якої зони кордону транслює кожна з них. Також у статті ви знайдете інформацію про специфіку утворення черг на кордоні в залежності від смуги руху, особливості поділу черг на паси, та багато інших важливих деталей, знання яких допоможе краще орієнтуватись на кордоні, аналізувати черги та шукати способи уникнення виснажливого очікування в них.
Сподіваємось, що вам допомогла ця стаття, бажаємо гарних подорожей та порожніх митних переходів. Радимо вам також підготуватись до поїзки в Польщу, ознайомившись із типами та особливостями польських доріг, системою оплати та правилами дорожнього руху у цій країнію Увесь необхідний матеріал ви знайдете у наших статтях:
Перетин кордону з Польщею автомобілем
Штрафи за порушення правил дорожнього руху(ПДР) в Польщі
Скільки грошей треба мати при перетині кордону до Польщі
А якщо ви вирушаєте у сусідню країну без власного автомобіля, то можете скористатися нашими підрахунками та порадами про те, які існують найкращі способи дешево доїхати в Польщу.
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі