Оголошено рейтинг найкращих польських вузів у 2017 році

13 Червня 2017
навчання в Польщі

Польська освітня фундація Perspektywy оголосила вісімнадцятий по рахунку рейтинг найкращих вищих навчальних закладів Польщі. У 2017 році для укладання рейтингу експерти оцінювали 168 польських університетів та 68 навчальних напрямків, які вони пропонують. Оцінювання відбувалось з урахуванням наступних критеріїв: престиж закладу, кількість випускників на ринку праці, інноваційність, науковий потенціал та ефективність, умови здобування освіти, а також інтернаціоналізація, пише tvn24bis.pl.

Державні академічні вузи Польщі

Абсолютного переможця серед ВНЗ Польщі так і не обрали – перше місце поділили між собою два найпотужніші державні академічні вузи країни: столичний Варшавський Університет (100%) та Ягелонський Університет у Кракові (99, 9%). Третє місце в рейтингу зайняла Варшавська Політехніка (86%), яка покращила свої позиції у порівнянні з 2016 роком і піднялась на сходинку вище. До першої п’ятірки найкращих вузів Польщі увійшли також Університет ім. Адама Міцкевича в Познані (82,2%) і Вроцлавський Технологічний Університет (82,1 %). Завершили формувати десятку лідерів такі польські вузи як Академія гірничої справи та металургії в Кракові (77,5%), Вроцлавський Університет (73,7% відсотка), Гданський Медичний Університет (68,2%), Університет Коперника в Торуні (66 ,4 %.), Гданська Політехніка (65,1%) і Варшавський Медичний Університет (65%).

Приватні вищі навчальні заклади Польщі

Серед приватних навчальних закладів Польщі найкращим вже вкотре визнали Академію Леона Козмінського у м. Варшава. На другому місці опинився університет SWPS – Університет Соціальної Психології та Гуманітарних Наук (79%), на третьому – Університет Лазарського у Варшаві (73,5%). Польсько-японський Університет Комп’ютерних Технологій у Варшаві (67,5%) та Вища Школа Бізнесу в Домброві Гурнічій (59,4%) зайняли в рейтингу найкращих приватних навчальних закладів Польщі четверту і п’яту сходинку відповідно.

Державні вищі професійні школи Польщі

В рейтингу польських державних вищих професійних шкіл першість отримала Державна Вища Школа ім. Папи Римського Івана Павла II в м. Бяла-Подляска. Високі результати також в Державної Вищої Технічно-Економічної школи ім. Броніслава Маркевича в Ярославі (84,5%), Державного Вищого Професійно-Технічного Училища ім. Вітелона (Легніца) (83,7%) і Державної Вищої Професійної Школи у Тарнові (83,7%).

Кращі ВНЗ Польщі за напрямками освіти

Кращим медичним ВНЗ Польщі у 2017 році визнано Collegium Medicum Ягелонського Університету, економічну освіту цього року радять здобувати у Варшавській Школі Економіки (Вищій Торгівельній Школі), а педагогічну у Краківському Педагогічному Університеті.

Найкращу освіту у галузі сільського господарства в Польщі пропонує Університет Природничих Наук в Познані. Академія Фізичної Культури у Вроцлаві стала кращим польським вузом, що готує фахівців з фізичного виховання.

Нагорода Аванс-2017

Як і кожного року, той вищий навчальний заклад Польщі, який доклав зусиль і покращив свої результати, здійснивши найбільший стрибок в рейтингу, отримує окрему спеціальну нагороду – Аванс. Цього року Аванс-2017 отримала Гданська Політехніка, що піднялась вгору аж на 5 сходинок (з 15 на 10 місце в рейтингу). Такий самий результат, 5 сходинок вгору продемонструвала також приватна Вища Школа Бізнесу в Домброві Гурнічій (з 10 на 5 місце в рейтингу).

Автори рейтингу наголошують, що при його створенні цьогоріч використовувались також нові додаткові критерії, наприклад, “якість зарахованих на навчання” та “економічне майбутнє випускників”. Справа в тому, що польські вузи вирішили відмовитись від гонитви за кількісними показниками і зосередитись на прийомі на навчання справді обдарованої та перспективної молоді.

Читайте також:

Польські стипендіальні програми та гранти для українців

Скільки і на що витрачають студенти у Польщі

Польські ВУЗи знизили ціни за навчання для українців

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах