Польські стипендіальні програми та гранти для українців

22 Березня 2017
Польські стипендіальні програми та гранти для українців, навчання закордоном безкоштовно

Безліч майбутніх студентів з України мріє про навчання в Польщі, адже польські університети пропонують якісну освіту та дипломи європейського зразка, які визнаються у багатьох країнах. Окрім цього, навчання в Польщі – це один з найлегших способів виїхати закордон і з часом влаштуватись там на роботу.

Кількість українських студентів в Польщі з кожним роком лише зростає, а це свідчить не лише про якість польської освіти, але й про її доступність. Навіть ті українські студенти, які не є власниками Карти Поляка, можуть претендувати на одержання стипендії в Польщі. Саме для цього в сусідній країні створено безліч стипендіальних програм та грантів. Варто лише знайти відповідну для себе програму, виконати всі вимоги до кандидатів – і стипендія ваша.

Якщо ви прагнете дізнатись про безкоштовне навчання в Польщі без Карти Поляка, наша стаття про польські стипендіальні програми та гранти для українців саме для вас! У ній ми описали декілька найбільш популярних освітніх програм в Польщі, участь в яких можуть брати українці, а також громадяни декількох інших країн, що не входять до складу ЄС. Сподіваємось, що цей матеріал допоможе наблизитись вам до мрії про безкоштовне навчання в Польщі.

Безкоштовна студентська програма Study tours to Poland

Польські стипендіальні програми та гранти для українців бувають як довго-, так і короткотерміновими. Програма Study tours to Poland належить до короткотермінових. Це ідеальна програма для тих, хто прагне ознайомитись із життям в Польщі, з культурою та звичаями цієї країни, а також побувати в університетському середовищі поляків і прийняти для себе остаточне рішення про вступ в Польщі.

Study tours to Poland – одна з найбільш популярних та відомих навчальних програм в Польщі, яка існує з 2004 року. У ній можуть взяти участь студенти, молоді спеціалісти та професіонали з країн Східної Європи, Кавказу і Центральної Азії. Студентська програма триває впродовж 12 днів і має на меті ознайомлення з Польщею та обмін досвідом у багатьох сферах.

Візити студентів відбуваються під гаслом «Пізнай Польщу» і передбачають знайомство з польськими університетськими середовищами, громадськими організаціями, зустрічі з лідерами суспільного життя, участь у лекціях, тренінгах, семінарах та культурних заходах.

study tours to poland 2017, стипендії для українців в польщіkalendarz.ngo.pl

Подавати заявку на участь у програмі можуть здібні студенти з України, Білорусі, Росії, Молдови, Грузії та інших країн віком від 18 до 21 року. Учасники проходять відбір на конкурсній основі. Поїздки організовують для малих груп по 11 осіб двічі на рік – навесні й восени.

Організатори покривають деякі витрати, пов’язані з участю у програмі, зокрема надають безкоштовне помешкання та харчування під час візиту в Польщу. Окрім цього, учасникам видають запрошення, яке надає їм право отримати безкоштовну візу в Польщу на час тривання програми. Водночас, учасники повинні самостійно придбати медичне страхування, необхідне для отримання  візи, а також взяти на себе частину витрат, пов’язаних з поїздкою до Польщі.

Детальніше про навчальну програму Study tours to Poland, а також про те, як подати заявку на участь у ній читайте ТУТ

Польський грант Gaude Polonia

Gaude Polonia – це також доволі популярна серед українців стипендіальна програма, яка на відміну від Study tours to Poland триває аж 6 місяців. Програма спеціально створена для культурних діячів, митців та перекладачів польської літератури, які активно займаються творчістю, популяризують культуру, а також можуть представити власні видатні творчі досягнення в одній із таких галузей:

 • Кіно
 • Фотографія
 • Історія кінематографії, кінокритика
 • Історія музики та музична критика
 • Історія і критика мистецтва, театру
 • Реставрація творів мистецтва
 • Література/переклад
 • Музейна справа
 • Музика
 • Візуальне мистецтво
 • Театр

Програма Gaude Polonia буде цікавою художникам, літераторам, музикантам, мистецтвознавцям і перекладачам, які хотіли б провести півроку в Польщі, ознайомитися із сучасною польською культурою та покращити свої навики під керівництвом відомих польських митців.

Заявки на участь у програмі Гауде Полонія можуть надсилати громадяни з країн Центрально-Східної Європи, в першу чергу з Білорусі та України. Стипендія в межах програми становить 3500 злотих на місяць (з урахуванням податків). Окрім стипендії, організатори програми забезпечують учасників житлом.

Аби могти брати участь в програмі, потрібно відповідати декільком вимогам, зокрема мати вищу освіту і володіти польською мовою принаймні на початковому рівні. Перевага надається кандидатам до 40 років (в окремих випадках – 45 років). Серед необхідних документів для подання заявки – заповнена анкета, мінімум 2 рекомендаційні лист від визнаних митців з обраної галузі, а також портфоліо.

Більше інформації про програму польською мовою знайдете ТУТ.

Студентська програма Teraz Wrocław

Teraz Wrocław - цікава і корисна програма для тих, хто прагне навчатись у Польщі, а саме у місті Вроцлав. Вона була заснована ще у 2006 році міською владою та вищими навчальними закладами, що діють у Вроцлаві. Основна мета проекту – залучити якомога більше молодих людей з країн Східної Європи до навчання у вроцлавських ВНЗ, а також спростити процедуру вступу. З початку створення у програмі взяло участь більш ніж 1000 осіб і ця кількість продовжує активно зростати.

Оскільки проект є повністю некомерційним, жодних оплат за участь у програмі не передбачається. Окрім безкоштовних консультацій від досвідчених спеціалістів, учасники програми також отримують спрощену процедуру вступу, надійну та ефективну співпрацю, а головне - якісне навчання у рейтингових державних та приватних навчальних закладах Вроцлава.

У програмі можуть взяти участь лише ті, хто ще жодного разу не були її учасниками і не мають Карти Поляка. До того ж, кандидат повинен мати атестат про повну середню освіту, диплом бакалавра (лише для тих, хто планує вступати на магістратуру) та володіти польською мовою принаймні на рівні В1. Якщо заявник відповідає цим формальним критеріям, офіс програми передає його реєстраційну анкету на розгляд комісії обраного ВНЗ. Важливо знати – документи можна подавати лише до одного навчального закладу, на один факультет та один напрямок.

тераз вроцлав 2017, безкоштовне навчання в польщі для українців

study-in-wroclaw.pl

В межах програми кожен ВНЗ пропонує певну кількість безкоштовних місць. Звільнених від оплати за навчання осіб на підставі конкурсу визначає приймальна комісія університету за певними критеріями, серед яких:

 • рівень володіння польською мовою;
 • середній бал атестата;
 • оцінки із профільних предметів;
 • мотивація до навчання.

Список ВНЗ, до яких можна вступити за сприяння проекту Teraz Wrocław, а також детальнішу інформацію про саму програму шукайте на офіційному веб-сайті

Стипендіальна програма для українців імені Лейна Кіркланда (Stypendium im. L. Kirkland)

Стипендіальна програма імені Лейна Кіркланда скерована до молодих експертів, політиків, представників некомерційних організацій, журналістів та всіх тих, хто зацікавлений у розвитку демократії, економіки і громадянського суспільства в своїх країнах та регіонах.

Програма триває 2 семестри, що дозволяє отримати післядипломну освіту в одному з польських навчальних закладів, і закінчується 2-4 тижневим професійним стажуванням в одній із приватних або державних установ у Польщі. Учасники програми отримують стипендію в розмірі 1800 злотих на місяць. Організатори також гарантують покриття всіх витрат, пов’язаних з житлом, страхуванням, візами та квитками до Польщі. Окрім цього стипендіат отримує всі необхідні для навчання матеріали.

Серед основних вимог до кандидатів на одержання стипендії імені Лейна Кіркланда – вища освіта, досвід роботи та знання польської мови на тому рівні, який дозволить вільно навчатись та створювати наукові і дослідницькі роботи. Заявки приймають щороку у березні. Більше інформації – ТУТ

Студентська програма обміну Erasmus +

Популярна європейська програма Erasmus+ включає в себе багато різноманітних стипендій, грантів, стажувань та студентських обмінів між польськими та європейськими університетами. Умови участі, вимоги до кандидата, термін подання заявок, а також розмір стипендіальних виплат залежить від конкретної обраної програми. Ознайомитись з усіма доступними в межах Erasmus+ програмами можна на офіційному веб-сайті

безкоштовне навчання в польщі та європі для українців стипендії

www.nuigalway.ie

Польська стипендіальна програма імені Кшиштофа Скубішевського (Stypendium im. K. Skubiszewskiego)

Стипендіальна програма імені Кшиштофа Скубішевського надає вам шанс пройти наукове стажування у сфері права, політичних наук та новітньої історії в одному з польських університетів. Головна мета програми – зміцнення демократії, прав людини та принципів правової держави. Участь у ній можуть взяти кандидати з Центральної та Східної Європи, Прибалтики, Балканів, Росії, Середньої Азії та країн Кавказу. Вимоги до кандидатів такі: захищена докторська дисертація, великий доробок або ж активна діяльність в галузі розвитку демократії та загального блага. Перевагу надаватимуть заявникам, які ще не досягнули 40-річного віку і добре володіють англійською та польською мовами

В межах програми стипендіат отримає 28 940 злотих на період 9 місяців, впродовж якого триває стажування. Заявки приймають до середини квітня. Детальна інформація розміщена ТУТ

Польська стипендіальна програма Thesaurus Poloniae

Thesaurus Poloniae – це тримісячна стипендіальна програма Міністра культури та національної спадщини Польщі, реалізована Міжнародним Центром Культури в Кракові з осені 2009 року. Проект адресований іноземним науковцям, які проводять дослідження на тему культури, історії та культурній спадщині Польщі і всієї Центральної Європи.

Участь в програмі можуть брати як професори та викладачі зі ступенем доктора (програма Senior), так і молоді докторанти (програма Junior). Кандидати щомісяця отримують стипендію (3500 злотих для учасників програми Senior і 2500 злотих – програма Junior), а також додатковий одноразовий грант на купівлю книжок і наукову допомогу (1500 злотих).

Щоб подати заявку на стипендіальну програму Thesaurus Poloniae необхідно надіслати резюме, рекомендаційні листи двох наукових керівників (для тих, хто хоче взяти участь у програмі Junior), а також есе на 500 слів про основні положення дослідницької роботи, яку ви плануєте провести під час перебування у Кракові. 

Як і коли можна подавати заявки на цю програму дізнайтесь на офіційному веб-сайті МЦК

українські студенти в польщі, стипендії для українців в польщіwww.ourkids.net

Стипендія імені Станіслава Банаха для українців (Stypendium im. Stanisława Banacha)

Стипендіальна програма імені Станіслава Банаха призначена для студентів з країн «Східного партнерства» ЄС, зокрема з України. В межах цієї програми студентам фінансують навчання на магістратурі або докторантурі на вибраних кандидатами факультетах польських університетів. Щомісяця студентам виплачується стипендія у розмірі 1350 злотих. Основна мова навчання – польська, а тому кожен заявник повинен знати її на достатньому рівні. Термін надсилання заявок для участі у програмі припадає на червень. Оскільки прийом заявок на 2017-2018 навчальний рік ще не розпочався, ТУТ ви можете прочитати про вимоги до кандидатів, а також умови участі у програмі, які були актуальними минулоріч.

Як бачимо, в Польщі існує чимало програм не лише для випускників шкіл, які тільки планують розпочати навчання у вищому навчальному закладі. Тут знайдеться також багато цікавих можливостей для бакалаврів, магістрів, а також аспірантів, молодих фахівців з різних сфер і навіть професіоналів, які прагнуть отримати нові знання і досвід в одній з провідних країн Європейського Союзу. Тому не гайте часу і максимально використовуйте всі можливості для отримання якісної та доступної освіти в Польщі.

Нагадаємо, на нашому веб-сайті ви можете ознайомитись із списком всіх навчальних закладів Польщі.

Вам також цікаво буде знати: Скільки і на що витрачають студенти у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах