Документи в польському застосунку mObywatel прирівняють за статусом до традиційних паспортів

28 Лютого 2023
електронні документи в польщі

Польський мобільний додаток mObywatel, який є відповідником українського застосунку Дія, прирівняють за статусом до звичайних паперових документів, що підтверджують особу. Це одна з базових засад законопроекту, яку 28 лютого прийняв польський уряд, інформує видання businessinsider.com.pl.

На черговому засіданні Рада Міністрів Польщі прийняла проект закону, який робить можливим підтвердження особи за допомогою мобільного застосунку mObywatel у всіх ситуаціях, в яких зараз вимагають паперові документи. Таким чином, цифровий документ буде тотожний з традиційним паспортом. 

“Сьогодні не треба носити зі собою водійські права чи технічний паспорт. Лікар може виписати електронний рецепт чи лікарняний. Податки також можна заповнити через інтернет або навіть цього не робити, бо управлінець зробить це за нас”, - хвалив цифровізацію свого уряду прем’єр-міністр Матеуш Моравецький під час прес-конференції за результатами засідання. 

Основна мета нововведення – забезпечити можливість громадянам Польщі підтверджувати свою особистість за допомогою програми mObywatel у всіх ситуаціях, в яких зараз дозволено використання традиційного посвідчення особи.

Зміни будуть поширюватися й на інші цифрові документи зі застосунку mObywatel – вони отримають такий же статус, що і їхні паперові відповідники. Йдеться, зокрема, про водійські права, студентський квиток чи Карту Великої Сім’ї (Karta Dużej Rodziny). Крім того, додаток отримає функцію адміністративних онлайн-оплат та отримування push-сповіщень. 

Зміни до польського законодавства також мають на меті створити рішення, що дозволить одиницям територіального самоврядування або професійним організаціям управляти своїми електронними документами, виданими громадянам Польщі. 

Наостанок, законопроект має уможливити використання мобільного застосунку mObywatel для аутентифікації на Довіреному профілі (Profil Zaufany).

⇒ Читайте також:

Додаток mObywatel показуватиме водійські права та техпаспорт з Дії

Żabka та банк BNP Paribas запускають в Польщі масштабну лотерею з призовим фондом в 1,5 млн злотих

Як знайти тимчасову роботу в Польщі з миттєвою оплатою праці: застосунок Tikrow

Головне фото: rbc.ua

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах