Подорожі важливіші, ніж нерухомість: на що поляки найчастіше заощаджують

03 Вересня 2021
відпочинок в польщі

Половина поляків стверджує, що регулярно відкладає гроші, а свої заощадження найчастіше витрачає на подорожі (42%), ремонт помешкання (37%), купівлю автомобіля (34%), а також на лікування та придбання нерухомості (по 28%). Про це свідчать результати дослідження польської організації “Палата розпорядників фондами та активами” (Izba Zarządzających Funduszami i Aktywami), передає businessinsider.com.pl.

Так, 50% опитаних громадян Польщі вказали, що регулярно заощаджують кошти. Ще 41% поляків має намір робити це в майбутньому. Вікова група, де найбільша частка тих, хто відкладає гроші - це особи, які тільки стають дорослими (18-24 роки). Таких налічується аж 63%. Водночас, дослідження показало, що чим старша людина, тим вона менш схильна відкладати гроші на потім. 

подорожі до польщі: куди поїхати і що варто побачити

Unsplash

Для експертів Палати такі дані стали несподіванкою, адже раніше з регулярним заощадженням коштів асоціювались саме старші особи. Зазвичай, такі люди вже задовільнили свої базові потреби, тож можуть дозволити собі відкладати, наприклад, на забезпечену старість. 

“Попереднє дослідження думок та досвіду респондентів привело нас до цікавих результатів. Зазвичай, із регулярним заощадженням грошей ми пов’язували старші вікові групи. Однак у нашому менталітеті щось змінюється і молодь починає економити гроші. Наша робота - переконати їх ставити на перше місце більш тривалі та прагматичні цілі, такі як забезпечення майбутнього”, - вважає Малгожата Русевич, президент Палати розпорядників фондами та активами.

Опитування також показало, що в пріоритеті мешканців польських міст - не матеріальні блага, а враження та емоції. Так, звичайний поляк радше витратить заощадження на подорожі (42%), ніж на купівлю автомобіля (34%) чи квартири (28%). Найрідше гроші відкладають на освіту (23%) та пенсію (21%). Також 43% поляків вважають надто низькими відсотки, які їм нараховують на ощадні рахунки в банку. 

Кількісне та якісне дослідження спільно провели Науково-дослідний інститут ARC Rynek i Opinia у травні цього року. Автори опитали поляків у віці 18-65 років. До репрезентативної групи увійшли громадяни Польщі різного віку, статі, рівня освіти та регіону країни зі щонайменше середнім доходом.

⇒ Читайте також:

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Інфляція в Польщі побила 20-річний рекорд: ціни ростуть швидше, ніж прогнози

Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

Головне фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах