Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

25 Липня 2017
нерухомість в Польщі

Ринок продажу нерухомості в Польщі процвітає. Купити квартиру в Кракові, Варшаві, Вроцлаві, Познані, Любліні та в інших розвинених польських містах  бажають як самі жителі Польщі, так і іноземці, серед яких найбільш зацікавлені в купівлі житла в Польщі українці. Тільки за 2016 рік українці придбали 64 тисячі м2 польського нерухомого майна, і цей показник постійно зростає, адже Польща пропонує чи не найвигідніші в ЄС ціни на житло, а також досить просту для іноземців процедуру його купівлі. Яку ж нерухомість в Польщі купувати вигідніше: новозбудовані будинки та квартири чи житло, яке вже має власників? Про це і йтиметься у нашій статті.

Як стверджують спеціалісти, купівля нерухомості в Польщі на вторинному та первинному ринках має свої переваги та недоліки. Однією з найбільших переваг купівлі житла на вторинному ринку Польщі є можливість торгу. Аналітики WGN підрахували, що з продавцем вторинної нерухомості в Польщі можна і треба торгуватися, адже знизити заявлену ціну в середньому вдається аж на 7, 5%, пише biznes.onet.pl. У випадку ж купівлі нерухомості на первинному ринку, тобто одразу у забудовника, знижки далеко не так привабливі.

Для прикладу візьмемо дані, які представив Національний Банк Польщі. З них видно, що у Варшаві заявлена забудовником ціна за м2 становить 7700 злотих, а продає він її  по 7560 злотих за м2, отже знижка – 140 злотих, а це лише 1,8%. У Кракові знизити ціну забудовника клієнтам вдається максимально на 200 злотих на квадратному метрі, у Вроцлаві – на 300 злотих. Загалом, у забудовника покупець житла в польських новобудовах не отримає знижки, більшої за 5%, і навіть 5% торгу – це велика рідкість для первинного ринку нерухомості Польщі. На знижку здебільшого можуть претендувати особи, які купують одразу кілька об’єктів.

нерухомість в Польщі, купити квартиру в Польщі

Причина цього явища  в тому, що клієнтів у польських забудовників не бракує, а на новобудови в Польщі спостерігається справжній бум – 60 тисяч квартир було продано в новобудовах Польщі за один тільки 2016 рік. Через такий ажіотаж ціни знижувати не поспішають і утримують їх на стабільному рівні, зосереджуючись, в першу чергу, на задоволенні зростаючого попиту на  новобудови.

У порівнянні з первинним ринком, на вторинному ринку нерухомості Польщі клієнт може вторгувати набагато більше. За даними НБП за І квартал 2017 року, у Варшаві ціна, яку виставив продавець, відрізняється від тієї, за яку він таки продав це житло, аж на 17%! За цими ж даними, в Кракові вдається вторгувати 12%, а в середньому в усіх великих польських містах знижка на м2 нерухомості на вторинному ринку сягає майже 1000 злотих.

Проте ці дані можна сміливо назвати перебільшеними, адже на рівень середніх цін дуже впливають рейтинги продажу майна класу люкс в найпрестижніших районах. А от у так званому “популярному сегменті”, тобто у сегменті нерухомості, доступної пересічним громадянам, показники не такі оптимістичні. Як пишуть аналітики, середньостатистичним покупцям нерухомості на вторинному ринку  не варто розраховувати на 12-17% знижки, але суттєво вторгувати вони таки можуть – в середньому це 7-7,5% на м2. Особливо радо торгуються та йдуть на компроміс продавці нерухомості у віддалених районах чи такої, яка потребує ремонту та капіталовкладень.

Купують в Польщі нерухомість на вторинному та первинному ринках однаково активно, хоча ще недавно рівень продажу нових квартир був суттєво нижчим. Купувати нове житло чи житло від власника – вибір за клієнтом, але вигідно це робити як на вторинному, враховуючи можливість торгу, так і на первинному ринку нерухомості, адже ціни на нові квартири в Польщі теж досить доступні. Детально про нерухомість в Польщі, особливості її купівлі та середні ціни на житло у різних польських містах читайте у нашій статті Нерухомість в Польщі. Ціни

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах