Як відрізняються ціни на вторинному і первинному ринку житла у Польщі

18 Серпня 2021
нерухомість в Польщі

Ринок продажу нерухомості в Польщі стрімко розвивається, навіть попри коронакризу. Купити квартиру в Кракові, Варшаві, Вроцлаві, Познані, Любліні та в інших розвинених польських містах прагнуть як самі поляки, так й іноземні громадяни. Серед останніх вже кілька років поспіль переважають саме українці.

Так, у 2019 році іноземці придбали 8,5 тисяч квартир у Польщі. Майже половина щасливих власників - це громадяни України (3,2 тисячі куплених помешкань в Польщі), стверджують у Міністерстві внутрішніх справ та адміністрації. Цей показник постійно зростає, адже Польща пропонує чи не найвигідніші в ЄС ціни на житло, а також досить просту для іноземців процедуру його купівлі. Яку ж нерухомість в Польщі купувати вигідніше: новозбудовані будинки та квартири чи житло, яке вже має власників? Про це і йтиметься у нашій статті.

нерухомість в Польщі, купити квартиру в Польщі

Наскільки можна знизити вартість квартири на первинному та вторинному ринку нерухомості у Польщі

Як стверджують спеціалісти, купівля нерухомості в Польщі на вторинному та первинному ринках має свої переваги та недоліки. Однією з найбільших переваг вторинного ринку є можливість торгу.

Локдаун, який вплинув на безліч сфер нашого життя, також тимчасово паралізував ринок продажу нерухомості. Експерти прогнозували, що несприятлива економічна ситуація призведе або до зниження цін на квартири, або ж принаймні до більш вигідних для покупців торгів. Результати дослідження, проведеного Barometr Metrohouse i Gold Finance, підтвердили останню гіпотезу.

“У першому кварталі 2020 року на шести найбільших ринках вторинної нерухомості у Польщі можна було в середньому виторгувати знижку на 3,06%. Вже у другому кварталі 2020 року можливості торгів були ще вищими - 3,3%. Однак ці суми далекі від тих, на які сподіваються покупці. Звісно, трапляються і транзакції, де вдається вторгувати навіть 20%, але частіше продавці знижують вартість квартири на доволі символічні гроші”, - стверджує Марчін Янчук, автор звіту Barometr Metrohouse i Gold Finance. 

В ІІ кварталі 2020 року найбільші зниження вартості квартир були зафіксовані у Лодзі, де остаточна ціна відрізнялась від початкової на 5%. Схожі знижки робили продавці у Вроцлаві (4,9%) та Гданську (4,8%). Натомість, важко йшли торги на ринку у Варшаві (2,6%) та Познані (2%). У Кракові остаточні ціни на квартири були найближчими до початкових пропозицій. Враховуючи середню вартість придбаних квартир, найвигіднішими стали покупки у Вроцлаві (понад 22 тисячі злотих знижки) та Гданську (16,4 тисячі злотих знижки).

⇒ Скільки часу доведеться заощаджувати на “кавалерку” в різних містах Польщі 

ціни на квартири у польських містах 2021metrohouse.pl

Тим часом, на первинному ринку нерухомості розміри знижок є дуже різними. Часом, у забудовників вдається вторгувати максимум 2-3% від початкової вартості нової квартири, що зараз видається доволі скромною пропозицією. Та трапляються й більш наполегливі покупці, для яких знижують ціни на 5-8%, або ж роблять інші вигідні пропозиції, наприклад, знижують вартість підвальних приміщень або ж ремонтних робіт.

Актуальні ціни на нерухомість у Польщі на первинному та вторинному ринках

Нижче ви можете ознайомитись із актуальними у 2021 році цінами квартир на первинному та вторинному ринках нерухомості у Польщі. Дані веб-порталу bankier.pl.

ціни на нерухомість в польщі у 2021 роціціни на квартири в новобудовах польщі 2021bankier.pl

вартість квартир на вторинному ринку польщіквартири на вторинному ринку в польщіbankier.pl

Слід наголосити, що польську нерухомість на вторинному та первинному ринках купують однаково активно, хоча ще кілька років тому рівень продажу нових квартир був суттєво нижчим. Придбати нове житло чи житло від власника – вибір за клієнтом, але це у будь-якому випадку вигідна інвестиція. Детально про нерухомість в Польщі, особливості її купівлі та середні ціни на житло у різних польських містах читайте у нашій статті Нерухомість в Польщі. Ціни

⇒ Читайте також:

Власна нерухомість в Польщі: як змінювались ціни впродовж трьох останніх років

12 тисяч злотих на дитину: в Польщі прийняли законопроект про Сімейний капітал опіки

Через пандемію поляки терпиміше ставляться до неофіційного працевлаштування

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах