Польща готує пункти прийому біженців з України

24 Лютого 2022
ситуація на кордоні з польщею зараз

Найближчими годинами на території Любуського та Підкарпатського воєводств відкриють пункти прийому біженців з України, повідомив заступник голови МВС Польщі Павел Шефернакер

Ці пункти будуть забезпечені продуктами харчування та медичною допомогою. Там також мають діяти інформаційні точки, де повідомлятимуть оперативні дані щодо ситуації в Україні. На першому етапі діятиме 8 таких пунктів. Вони перш за все прийматимуть осіб, які не мають жодного місця для перебування на території Польщі, заявив Павел Шефернакер.

Віце-міністр також пояснив, що такі пункти будуть тимчасовими. Якщо після потрапляння до такого пункту біженець буде потребувати подальшої підтримки Польщі, він її отримає. За словами Шефернакера, уряд має підготувати місця, до яких буде переведено цих людей. 

“Ми готові допомогти нашим сусідам, щоб вони знайшли місця в Польщі. Залежно від того, яка буде потреба, ми будемо реалізовувати чергові етапи урядового плану управління кризою”, - зазначив польський політик.

Станом на ранок 24 лютого урядовець під час розмови з журналістами Radio Plus зазначив, що рух транспорту на польсько-українському кордоні  помірний. При цьому він додав, що ситуація може змінюватися з години на годину.

“Ми повинні бути до цього готові. Я думаю, що наступні 24 години будуть вирішальними, якщо говорити про заходи, які ми вживаємо”, - оцінив Шефернакер.

ситуація на кордоні з польщею заразŁukasz Solski / East News

Заступник голови МВС та адміністрації запевнив, що польська прикордонна служба перебуває в повній готовності. Він додав, що польський кордон, очевидно, залишається відкритий і в разі потреби буде надана допомога біженцям з України.

Відповідаючи на запитання про введення можливих надзвичайних правил щодо перебування громадян України в Польщі, він відповів, що "на даний момент ми діємо в рамках чинного законодавства".

“Якщо будуть якісь рішення щодо використання будь-яких надзвичайних правил, або якщо буде рішення ввести будь-які надзвичайні норми – також ті, що стосуються міграції – ми будемо інформувати вас про це”, – додав Шефернакер.

Вночі Росія розпочала війну з Україною, тому всі польські служби розпочали процедури, пов’язані з подібною ситуацією, – сказав речник уряду Пьотр Мюллер. Він також додав, що “польські війська також перебувають у повній бойовій готовності”.

Варто додати, Україна закрила повітряний простір для цивільних літаків.

⇒ Читайте також:

Польща скасовує більшість карантинних обмежень

Ryanair забрав Харків та Херсон зі системи бронювання на веб-сайті

Головне фото: Maciej Luczniewski/REPORTER / East News

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах