Польща перейде на сучасні електроавтобуси - до 2021 їх буде більше тисячі

21 Лютого 2017
електроавтобуси в польщі

Найближчими роками в Польщі планують інтенсивно розвивати електромобільність. У зв'язку з цим, Польський Фонд Розвитку спільно з відомством розвитку та енергетики, а також з органами самоврядування 41 польського міста і гміни підписали лист про наміри активного запровадження стратегічної урядової програми "Електромобільність".

Проект передбачає реалізацію двох основних напрямків, пов'язаних з електроавтобусами і електрокарами. Основне фінансування забезпечить власне Польський Фонд Розвитку. За даними цього фонду, наприкінці 2016 року електричні автобуси становили 0,3% від всіх автобусів, що є частиною громадського транспорту в польських містах. Зараз вулицями 5 польських міст (Варшава, Краків, Іновроцлав, Явожно, Люблін) їздить 31 електроавтобус, пише tvn24bis.pl.

Електроавтобуси в Польщі

В межах урядової програми "Електроавтобус" (E-bus) запровадять екосистему, що сприятиме створенню в Польщі ринку електричних автобусів вартістю близько 2,5 млрд злотих на рік, і як наслідок, появі 5 тисяч нових робочих місць. Головна мета проекту - виробництво електроавтобуса, що складатиметься в основному з польських компонентів, матиме доступну ціну, буде технічно забезпеченим, високоефективним в експлуатації і конкурентноспроможним на ринку. Відповідно до плану, щороку повинно продаватись близько тисячі таких електроавтобусів, а також активно розвиватись їх експорт. Перша тисяча електричних автобусів може з'явитись на польських дорогах вже в 2021 році.

Як повідомили представники Польського Фонду Розвитку, сторони, які підписали угоду, вже оголосили про намір закупівлі до 2020 року 780 електроавтобусів загалом. Це близько 16% їхнього загального автобусного парку, до якого входять 5 тисяч автобусів. Водночас, ця цифра становить 7% від кількості всіх міських автобусів в Польщі (11,5 тисяч штук).

Електрокари в Польщі

Польські міста зацікавлені також у розвитку електричних таксі (Ряшів), каршерінгу (Вроцлав, Краків, Свідник) та електрокарів. Підписана у Міністерстві Розвитку Польщі угода передбачає не лише збільшення кількості електроавтобусів, але й націлена на розвиток інших дотичних сфер, таких як планування і будівництво інфраструктури для зарядки електричних автівок та автобусів, чи координація наукових робіт. Віце-міністр енергетики Міхал Куртика запевнив, що Рада Міністрів Польщі затвердить програму розвитку електромобільності в країні найближчими днями.

Нагадаємо, у Польщі з’явиться надсучасний електрокар власного виробництва.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах