Польські багатії - одні з найскромніших в Європі

08 Грудня 2016
рівень багатства в польщі

В Польщі стрімко зростає ринок речей преміум-класу - поляки стають все більш багатими, а отже можуть дозволити собі купівлю авто за 215 тис. злотих чи годинника за ціною понад 6 тис. злотих, повідомляє tvn24bis.pl

Ринок речей класу "преміум" в Польщі зростає швидше ніж економіка – зауважує співавтор доповіді "Ринок предметів розкоші в Польщі" Томаш Вішнєвскі. Вартість цього ринку в Польщі зросла на 15% у порівнянні з минулим роком і, згідно з оцінками, становить 16,4 млрд. злотих, йдеться у доповіді. Автори прогнозують, що до 2020 року його вартість підніметься аж до позначки 21 млрд. злотих. Причина такого зростання проста - поляки багатіють і можуть дозволити собі купівлю дорогих речей. Вже зараз заможних громадян Польщі нараховується близько одного мільйона. Згідно з доповіддю, багатими вважають тих, хто заробляє 7,1-10 тис. злотих з податками, а дуже багаті отримують щомісяця більше ніж 20 тис. злотих. До групи найзаможніших можна зарахувати 41,1 тис. поляків. Майно більшості з них оцінюють в суму від одного до п'яти мільйонів доларів.

Рейтинг найбільш багатих воєводств Польщі

Найбільше багатих поляків мешкає в Мазовецькому воєводстві. Особи з доходом вище ніж 85 тис. злотих на рік, після сплати всіх податків за 2015 рік, отримали загальний прибуток у розмірі більш ніж 60 мільярдів злотих брутто. Натомість, у Сілезькому воєводстві є 104 тисячі платників податків зі сумарним доходом майже 22 млрд злотих брутто. На третьому місці в рейтингу найбагатших воєводств Польщі - Нижньосілезьке з 86 тисячами осіб зі сумарним доходом на рівні майже 17 млрд злотих.

Рейтинг найбільш заможних країн Європи

Згідно з рейтингом, оприлюдненим у доповіді "Ринок предметів розкоші в Польщі", найбільше європейських багатіїв у Великій Британії - – 2,2 млн. осіб. У списку найбагатших також є Німеччина (1,63 млн. осіб), Франція (1,61 млн. осіб), Італія (1,13 млн.осіб) та Швейцарія (713 тис.осіб). Польща зайняла 18 місце (41 тис.осіб), на сходинку нижче розмістилася сусідня Чехія (26 тис.осіб).

Що в Польщі вважають товаром класу "преміум"

Заможні респонденти відповіли, що автомобілем високого класу можна вважати такий, ціна якого становить 215 тис. злотих. Коньяк, який претендує на звання предмета розкоші, повинен коштувати не менше ніж 700 злотих за пляшку. А за жіночу сумочку класу "екстра" потрібно віддати не менш ніж 1.9 тис злотих. На наручний годинник багатий поляк готовий витратити 6,1 тис. злотих.

Водночас до рівня предметів розкоші країн Західної Європи полякам ще далеко. Як зазначають експерти, історія Польщі не сприяла розвитку багатства в країні. У Великій Британії, Франції чи Німеччині значна частина багатих осіб успадкувала маєток від родичів, в Польщі, натомість, люди були змушені заробляти на нього самостійно. Значний відбиток залишила Друга світова війна, яка позбавила поляків майже 40% предметів розкоші, а потім вони жили в таких умовах, що не сприяли нагромадженню капіталу. Польські багатії свої капітали нарощують лише від 1989 року.

Нагадаємо, в Польщі активно розробляють закони, що підвищать рівень життя в країні

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах