В Польщі працюють над законами, що підвищать рівень життя в країні

30 Листопада 2016
податки в польщі, рівень життя в польщі, пенсії в польщі

З 2017 року в Польщі зросте неоподатковуваний мінімум доходів громадян, а також розмір мінімальної пенсії. Таким чином в країні покращаться загальні умови проживання та рівень життя населення, передає tvn24bis.pl.

Покращення в податковій системі Польщі

З початку нового року в Польщі сума доходу, який не підлягає оподаткування збільшиться з 3 091 злотого дo 6 600 злотих. Таким чином близько 3 мільйонів платників податків вбережуть від додаткових витрат. За зміни до закону проголосував Польський Сейм, а відповідний документ вже підписав Президент Польщі Анджей Дуда.

Згідно з поправками, внесеними сенатором Гжегожем Бєрецьким від політичної сили "Закон і Справедливість", в 2017 році неоподатковуваний мінімум зросте до 6,6 тисяч злотих і лише той, хто заробляє таку ж або і меншу суму на рік, взагалі не муситиме сплачувати відповідний податок. Якщо дохід є більшим ніж 6 600 злотих, але не перевищує суми 11 тисяч, то неоподатковуваний мінімум буде трохи меншим. Для тих, хто отримав за рік від 11 до 85,5 тисяч злотих мінімум становитиме як і раніше 3 091 злотий.

Водночас для тих, хто заробляє більше 85,5 тисяч на рік неоподатковуваний мінімум буде зменшено, а ті, хто отримує більше ніж 127 тисяч в рік, сплачуватимуть податки у повному розмірі.

Нововведення стане корисним для тих, хто заробляє не більше 550 злотих на місяць, адже тоді вони не платитимуть податку взагалі. Податок у меншому розмірі заплатять ті працівники, які заробляють до 916 злотих брутто. Таких осіб є близько 3 мільйонів. Жодних змін не відчують особи, які заробляють від 917 до 7 127 злотих, а таких є 21 мільйон. А от підвищення податку чекатиме на тих, хто заробляє більше ніж 7 127 злотих в місяць. Якщо працівник заробляє, наприклад, 10 тисяч злотих, то щомісяця сплачуватиме на 36,93 злотих вищий податок.

рівень зарплати в польщі, податки в польщі

Підвищення рівня пенсій в Польщі

Ще одні позитивні зміни чекають на пенсіонерів. З березня 2017 року мінімальна пенсія в Польщі становитиме 1 тисячу злотих. Нововведення стосуватиметься пенсіонерів зі стажем роботи 20 років у жінок та 25 років у чоловіків. Відповідний законопроект підготувала Комісія соціальної політики та родини Польського Сейму.

Ініціатива польських парламентарів передбачає підвищення пенсій та соціальних виплат для осіб, які не можуть виконувати роботу з 882,56 злотих дo 1 тисячі, тобто на 117,44 злотих щомісяця.

Як запевнив віце-міністр родини, праці та соціальної політики Польщі Мартін Зеленецький, цей крок слід розглядати в контексті підвищення мінімальної заробітної плати в Польщі до 2 тисяч злотих. Таким чином співвідношення мінімальної пенсії до зарплати становитиме 50%. Нововведення означатиме підвищення соціальних виплат для більше ніж 1 мільйона поляків.

Нагадаємо, в Польщі стане легше відкрити і вести власний бізнес.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах