Польські урядовці розробляють план боротьби зі смогом

17 Січня 2017
смог в польщі

На сьогоднішньому засіданні польського уряду планують розглянути проблему смогу. Урядовці пропонують боротись із забрудненням повітря в Польщі різними способами, зокрема, посиливши контроль над спалюванням вугілля, а також зобов'язавши всіх міняти старі печі та котли на більш екологічні, повідомляє tvn24bis.pl

Рекомендації, які сьогодні будуть представлені на засіданні Ради Міністрів, опрацював Економічний Комітет Ради Міністрів (ЕКРМ), повідомила прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло. Нові правила, над якими працює Міністерство Енергії та Міністерство Розвитку, стануть чинними в Польщі з наступного року.

Як у Польщі планують боротись зі смогом

1. Заміна старих печей

Однією з ключових рекомендацій є заміна старих печей на нові, більш екологічно чисті. Розпорядження польського відомства розвитку заборонятиме продаж котлів, які не відповідають базовим нормам викиду шкідливих речовин. Так, з 2018 року в Польщі не можна буде продавати чи встановлювати котли, що не матимуть п'ятого, найвищого класу емісії. Нові закони стосуватимуться котлів потужністю до 500 кВ, тобто таких, які застосовують в домашніх котельнях.

Згідно з даними неурядових організацій, щороку на 200 тисяч проданих вугільних печей в Польщі припадає 140 тисяч дешевих пристроїв низького стандарту.

2. Якість палива

Наступною рекомендацією є встановлення вищої якості палива, яким можна розпалювати піч. Відповідно до пропозиції Міністерства Енергії Польщі, продавець буде зобов'язаний інформувати покупців про якість і вид вугілля, що продається. Окрім того, в обіг не можна буде запроваджувати несортоване вугілля чи таке, що не відповідає нормам якості.

Більш суворі норми застосовуватимуть також до вугілля, імпортованого з інших країн.

3. Якість повітря

У Національному Фонді Охорони Середовища Польщі проводять програми, що повинні сприяти покращенню якості повітря. Йдеться, зокрема, про програму "Регіон"  з бюджетом 200 млн злотих, з якої можна буде отримати доплату до котлів. Фонд також планує будову геотермальної котельні на суму 500 млн злотих.

4. Термоізоляція будинків

Віце-прем'єр Польщі, міністр розвитку та фінансів Матеуш Моравецький повідомив, що для боротьби зі смогом урядовцям також пропонують виділити певну суму на дотації для термоізоляції будинків. Після утеплення фасадів будинки стали б більш енергоекономічними, а отже люди спалювали б менше вугілля для того, щоб обігріти свій дім.

5. Більше датчиків

За словами віце-прем'єра Польщі Матеуша Моравецького, з метою ефективнішої боротьби з проблемою забруднення повітря, в Польщі побільшає датчиків у спеціальних місцях, а також проводитимуть більше досліджень якості повітря.

Міністр переконаний, що це дійсно може допомогти вирішити проблему зі смогом в Польщі, а тому Рада Міністрів розгляне цей та всі інші пункти на сьогоднішньому засіданні.

Нагадаємо, в Польщі панікують через сильне забруднення повітря. Депутати вже запропонували вирішення цієї проблеми, яке, щоправда, може вплинути на деяких водіїв. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах