Поляки зможуть подорожувати до США без віз з 11 листопада

06 Листопада 2019
візи полякам в сша

Наприкінці вересня стало відомо, що США готові скасувати візовий режим із Польщею. Передбачалось, що безвіз набуде чинності не раніше літа 2020 року у зв’язку з формальними процедурами. Та сьогодні, 6 листопада, президент Польщі Анджей Дуда повідомив, що громадяни Польщі зможуть подорожувати до Сполучених Штатів Америки у справах туризму або бізнесу без віз вже з 11 листопада 2019 року. Перебувати на території США без спеціального дозволу власники польських паспортів зможуть до 90 днів. 

полякам скасували візи в сша

Про це польський президент заявив одразу після зустрічі з Послом США в Польщі Жоржеттою Мосбахер.

“Пані Посол Жоржетта Мосбахер поінформувала мене, що сьогодні в Вашингтоні буде офіційно оголошено про прийняття Польщі до програми безвізового руху. Подорож без віз до Сполучених Штатів буде можлива лише з туристичною метою або в справах бізнесу на період до 90 днів”, - повідомив журналістам Анджей Дуда.

Прийняття Польщі до програми безвізового руху означає те, що замість віз типу В1/В2 громадянам країни потрібно буде лише авторизуватись через електронний сервіс ESTA за 72 години до запланованої подорожі. Така заявка коштує всього 14 доларів (в той час, як віза коштувала 160 доларів) та дозволяє в’їжджати на територію Штатів декілька разів впродовж двох років. Разом з тим, остаточне рішення про надання права перетину американського кордону для конкретної особи прийматиме працівник прикордонної служби. Крім цього, для перетину кордону необхідний закордонний паспорт громадянина Польщі зі спеціальним комп’ютерним чіпом. 

⇒В Америку без віз: полякам скасують візовий режим до США

Посольство США в Польщі записало спеціальне відео, в якому пояснюється як відтепер виглядатимуть подорожі поляків до Америки. Так, особи, які мають актуальні візи типу В1/В2 зможуть їхати до США на їх основі. Всі інші громадяни Польщі повинні скористатись онлайн-сервісом ESTA. Якщо спроба авторизації буде безуспішною, такій особі доведеться звернутись в посольство для отримання традиційної американської візи. Ті громадяни, які оголосять про намір навчатись чи працювати в США, або ж планують перебувати там довше, ніж 90 днів підряд, також повинні отримати відповідну візу. 

Програма безвізового руху (Visa Waiver Program) набула чинності в США ще у 1986 році з метою розвитку туризму та налагодження добросусідських зв’язків з іншими країнами. В межах програми на територію США щороку в’їжджає близько 20 млн осіб. Досі Польща не входила в безвізову програму через доволі високий відсоток осіб, яким відмовили в отриманні візи. Цьогоріч цей показник вперше в історії впав нижче 3%. 

До програми VWP вже входить 38 країн світу, 23 з них - це країни ЄС, такі як Чехія, Словаччина, Угорщина, Литва, Латвія та Естонія. Нагадаємо, України в списку цих держав поки що немає, а отже нашим громадян потрібно відкривати американську візу для будь-яких поїздок до США. 

⇒Читайте також:

LOT відкриває прямий рейс з Польщі до Сан-Франциско

Види польських віз

Як дешево подорожувати з Польщі в європейські країни: ідеї бюджетних мандрівок

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах