Поляки знайшли ефективний метод боротьби зі смогом

10 Лютого 2017

У Польщі активно намагаються вирішити проблему зі смогом, який в прямому сенсі отруюює життя її жителям. Вже зараз існує чимало проектів та стратегій, покликаних не допускати загострення ситуації та з часом усунути її взагалі. Одним з найефективніших методів  у боротьбі  із значним забрудненням повітря, особливо у великих містах, може стати сама природа. Мова йде про створення у містах Польщі так званих вертикальних лісів, що розміщуватимуться на фасадах будинків.

Ідею запозичили в італійського архітектора Стефано Боері , за проектом якого це диво збудували спочатку у центрі Мілана, а тепер активно будують у Китаї. Там на будинках розмістять понад 3. 5 тисячі дерев та чагарників – цього достатньо, щоб щорічно поглинати 2, 5 тони вуглекислого газу та додатково виробляти 22 тони кисню. А це 60 кілограмів такого необхідного великому місту оксигену щоденно.

Дерева для максимальної продуктивності мають бути віком 15-20 років. На одному балконі будинку розміщуватиметься одне дерево. Щоправда такі будинки повинні мати спеціальну систему зрошення для всієї зелені, проте це враховано в проекті архітектора.

Каміль Вишковскі, генеральний директор Global Compact Poland та архітектор Богуслав Барнас, заявляють про можливість впровадження таких інноваційних методів боротьби зі смогом в Польщі як вертикальні ліси, адже проблема забрудненого повітря постала надто гостро. Розповідають вони і  яким чином можливе створення таких інноваційні конструкцій, як будівлі, фасади яких покривають дерева і чагарники.

В таких будинках повинен бути передбачений спеціальний простір на грунт для дерев – вони не повинні рости у вазонах чи горщиках на терасах. Це повинне бути враховане вже у структуру будівлі, його конструкцію. Не можна забувати також про систему водопостачання для зелені – води має бути достатньо. Такі будинки не тільки виглядатимуть красиво та незвичайно, а й берегтимуть здоров’я місцевих жителів та дозволять їм дихати легше. 

Тепер поляки очікують тільки інвестування в проект інноваційного озеленення мегаполісів – зведення вертикальних лісів прямо в серцях мегаполісів.

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах