Рада ЄС підтримала “відкрите небо” з Україною: яка користь пасажирам

29 Червня 2021
літаком до польщі маршрут і ціни

28 червня Рада ЄС погодила підписання Угоди про спільний авіаційний простір з Україною, а також трьома іншими державами світу. Це останній етап перед безпосереднім підписанням документа про “відкрите небо” між Україною та Євросоюзом. Як повідомляє видання avianews.com, угода має вступити в дію восени 2021 року. 

Рішення Ради ЄС вже привітав президент України Володимир Зеленський:

“Угода дозволить нашим громадянам отримати більш дешеві квитки і розширить географію подорожей. Її підписання стане ще одним кроком на шляху до входження України до єдиного європейського простору”. 

Незважаючи на те, що попереду довгий етап ратифікації документа, Рада Євросоюзу також погодила попереднє використання угоди одразу після її підписання.

⇒ У яких польських аеропортах можна здати тест на коронавірус. Ціни

літаком в європу з україни можливі маршрутиUnsplash

Що означатиме “відкрите небо” для українських пасажирів

Угода про “відкрите небо” з ЄС - це документ на 130 сторінок, в якому описано процес переходу української авіації на європейські стандарти щодо прав пасажирів, захисту довкілля, авіаційної безпеки та управління повітряним рухом. Він передбачає двоетапну лібералізацію авіасполучення між країнами Європейського Союзу та України. 

Під час першого етапу знімуть всі обмеження  для європейських та українських авіакомпаній на рейси між будь-якими містами України та ЄС. Так, якщо раніше кількість авіаперевізників і рейсів на маршрутах між Києвом і популярними європейськими столицями було обмежено, то після того, як угода почне діяти, лоукостери Wizz Air, Ryanair, SkyUp чи будь-яка інша європейська авіакомпанія зможе відкрити будь-який маршрут, який сама вважатиме перспективним. Єдиною умовою буде отримання дозволу на польоти від аеропорту. 

Другий етап лібералізації розпочнеться після того, як Україна запровадить всі вимоги Євросоюзу. З цього моменту авіакомпанії ЄС зможуть виконувати регулярні пасажирські рейси між містами України. Наприклад, Ryanair зможе літати з Києва до Львова, а Wizz Air - з Харкова до Одеси.

Крім цього, європейським авіаперевізникам дозволять здійснювати посадку в аеропортах країн Європейської політики сусідства і Єдиного європейського авіаційного простору під час виконання рейсів між Україною та ЄС. Відтак, можуть з’явитися складні маршрути, такі як Україна-Албанія-Італія. 

літаком до польщі дешеві квиткиUnsplash

Також під час другого етапу українським авіакомпаніям дозволять без обмежень літати між будь-якими аеропортами ЄС, але за умови, що пунктом відправлення або прибуття буде українське місто. Це означає, що після підписання угоди, SkyUp зможе запустити рейс Київ-Варшава-Париж тощо. 

Підписання угоди про “відкрите небо” з Україною також підписилить конкуренцію на європейському ринку авіаперевезень. В боротьбі за клієнта компанії одна за одною влаштовуватимуть вигідні акції та знижуватимуть вартість квитків навіть на популярні напрямки. Зрозуміло, що так триватиме не постійно, однак у короткотерміновій перспективі подорожі до Європи літаком можуть стати як ніколи доступними для українських авіапасажирів. 

Ще одна вигода для мандрівників - обов’язкова імплементація директиви ЄС щодо захисту прав пасажирів під час затримки чи скасування авіарейсів. Застосування європейської практики дозволить українським мандрівникам отримувати компенсації на суму від 250 до 600 євро за тривалі затримки рейсів. Зараз на такі компенсації українські пасажири можуть розраховувати тільки у випадку, якщо місцева авіакомпанія скасує рейс менш ніж за 14 днів до вильоту.

⇒ Читайте також:

У Польщі посилили карантинні вимоги: що змінилось для мандрівників з України

Як отримати європейський сертифікат вакцинації у Польщі

Як вдало запланувати авіаподорож в часи пандемії

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах