У яких польських аеропортах можна здати тест на коронавірус. Ціни

02 Квітня 2021
Тест на ковід на кордоні з Польщею

З 30 березня Польща перестала визнавати тести на коронавірус (ПРЛ та швидкий на антигени), виконані за межами зони Шенген. Для мандрівників з України це означає повернення до 10-денного карантину одразу ж після перетину кордону з Польщею. Зрештою, такий обов’язок діє й для громадян Євросоюзу. Останні, однак, можуть виконати тест вдома ще за 48 годин до подорожі. Якщо отримають негативний результат, після перетину польського кордону можуть вільно пересуватись країною (з врахуванням усіх карантинних обмежень, звісно). 

А от громадянам України, Білорусі, Росії чи навіть Великої Британії, яка не входить до Шенгенської зони, після прибуття доведеться самоізолюватись і впродовж 48-годин пройти тест на коронавірус в одній з місцевих лабораторій. Негативний його результат, який автоматично надійде до інформаційної системи польського санепіду, дозволить вийти з обсервації достроково.

Та є й хороші новини для тих громадян з-за меж Шенгену, які подорожують до Польщі авіатранспортом. Нижче можна знайти перелік аеропортів у польських містах, де пасажир може пройти швидке тестування на коронавірус одразу після прибуття. 

як підготуватись до тесту на ковід

Де в Польщі можна зробити тест на коронавірус одразу після прибуття

У Польщі 10-денний карантин розпочинається наступного дня після перетину кордону. Через несприятливу епідемічну ситуацію в Європі загалом, та Польщі зокрема, зараз на обсервацію відправляють усіх мандрівників, незалежно від того, з якої країни та на якому транспорті вони прибувають. Виняток зробили лише для осіб, які отримали дві дози вакцини, затвердженої в ЄС

За рішенням польського уряду, від самоізоляції звільнено мандрівників із зони Шенген, якщо за 48 годин до перетину польського кордону вони отримали негативний результат тесту на коронавірус, або ж впродовж двох наступних діб після в’їзду до Польщі зробили тест в місцевій лабораторії (і також отримали негативний результат). 

Тим часом мандрівників з-за меж Шенгенської зони, в тому числі й українців, не звільнить від обов’язкової обсервації виконаний перед прибуттям до Польщі тест. Якщо такі особи хочуть уникнути карантину, їм доведеться проходити дослідження в Польщі впродовж 48 годин після перетину кордону. 

Для зручності пасажирів в деяких польських аеропортах відкрили пункти забору зразків для виконання тестів на коронавірус, пише biznes.interia.pl

де здати тести на коронавірус в польщіbaden-wuerttemberg.de

Аеропорт імені Фридерика Шопена

Тестування можна виконати у варшавському аеропорту ім. Шопена. Обидва пункти забору працюють з 6:00 до 24:00. Там можна пройти швидкі тести на антигени, результат яких буде готовим впродовж 20-ти хвилин. 

Перший пункт розташований перед паспортним контролем поблизу Гейтів 34-36. Вартість тестування там складає 170 злотих. На 30 злотих більше заплатимо за тест, який виконують в зоні видачі багажу. Різниця в ціні, ймовірно, пов’язана з тим, що результат тесту подається англійською мовою.

Аеропорт Варшава-Модлін

Тести на Covid-19 пропонує також Аеропорт Варшава-Модлін. Діагностичний пункт розташований на паркінгу перед терміналом. Він працює цілодобово і пропонує мандрівникам можливість пройти два види тестів. Тест на антигени коштує 170 злотих, його результат буде готовий за 20 хвилин. Тим часом ПЛР-тест коштує 450 злоти, а його результат буде готовий через 6 годин. Інформація про стан здоров'я пацієнта буде подана польською та англійською мовами. Аби виконати будь-який тест не потрібно завчасно реєструватись, але слід пам’ятати, що оплатити послуги діагностичних пунктів можна лише банківською карткою.

прл-тест на кордоні з польщеюturystyka.rp.pl

Аеропорти у Кракові, Познані, Вроцлаві, Катовіцах та Гданську

З кінця березня пункти забору зразків для виконання швидкого тесту на антигени розпочали свою роботу в аеропорту Кракова, Познані, Вроцлава, Катовіц та Гданська. Вартість швидкого тесту не перевищує 200 злотих, а ПЛР-тесту коливається від 450 до 500 злотих. 

Детальну та актуальну інформацію про графік роботи діагностичних пунктів на території польських аеропортів, а також вартість та умови виконання тестів на коронавірус радимо перевіряти на веб-сайтах летовищ, адже ситуація змінюється доволі динамічно.

Нагадаємо, в Польщі також діють мобільні пункти забору зразків, які виконують тести на коронавірус безкоштовно. Однак, для цього потрібно отримати скерування від сімейного лікаря.

Додамо, від обов’язкового карантину після прибуття до Польщі звільнені люди, які навчаються у місцевих закладах освіти, а також водії-міжнародники, дипломати, науковці та спортсмени, які беруть участь у міжнародних змаганнях.

⇒ Читайте також:

ЄС представив “паспорт вакцинації” і назвав дату його запровадження

35 тисяч заражень за добу: Польща запроваджує суворіший локдаун

Як подати документи на польську візу поштою: нові правила ППВА

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах