Як отримати європейський сертифікат вакцинації у Польщі

04 Червня 2021
вакцинація в польщі для українців сертифікати

1 червня у Польщі офіційно розпочали видачу європейських ковід-сертифікатів, або так званих “паспортів вакцинації”. За інформацією польського МОЗу, впродовж першої доби держава видала вакцинованим громадянам понад 400 тисяч таких сертифікатів. 

Окрім Польщі, система також почала діяти в Болгарії, Чехії, Данії, Німеччині, Греції та Хорватії. Втім, документ поки що не дає права його власнику подорожувати іншими країнами ЄС без жодних карантинних обмежень, адже по всій території Євросоюзу сертифікат запрацює лише з 1 липня.

Зараз відомо, що європейський паспорт вакцинації матиме обмежений термін дії. Він міститиме інформацію не лише про щеплення проти Covid-19, але й про те, чи його власник вже перехворів недугою або ж отримав негативний результат ПЛР-тесту. Більше деталей про функціонування паспортів вакцинації в Євросоюзі дізнаєтесь далі у нашому матеріалі.

⇒ Чи підтримують поляки вакцинацію проти Covid-19. Опитування

паспорти вакцинації в європі 2021

telepolis.pl

У Польщі активно видають “паспорти вакцинації”: навіщо документ потрібен і як його отримати 

Європейський сертифікат вакцинації проти Covid-19 повинен допомогти особам, які отримали щеплення або ж самостійно одужали після коронавірусу, вільно подорожувати Європою, пише businessinsider.com.pl. Цей документ видаватимуть безкоштовно. Він стане підтвердженням того, що його власник:

  • отримав щеплення проти Covid-19;
  • одужав після цієї недуги;
  • має негативний результат ПЛР-тесту, що виявляє коронавірус.

Офіційно система має запрацювати на території Євросоюзу з 1 липня. Однак, деякі країни, зокрема і Польща, вже активно видають та використовують паспорти вакцинації. Так, у сусідній країні вакцинована проти ковіду особа може знайти такий сертифікат на своєму профілі на веб-сайті pacjent.gov.pl. До 1 липня документом можна користуватись лише в тих країнах, де система вже також офіційно запрацювала. Перелік цих країн постійно оновлюється, тож радимо перевіряти інформацію за посиланням

Як отримати ковід-сертифікат у Польщі

Як ми вже повідомляли, електронну версію ковід-сертифіката можна завантажити через веб-сайт pacjent.gov.pl. Не пізніше 25 червня доступ до документа також з’явиться у мобільних додатках mojeIKP та mObywatel. 

Крім цього, паспорт вакцинації можна отримати у паперовому форматі. Як пояснив міністр охорони здоров’я Польщі Адам Недзельський, документ надрукують в будь-якій медичній установі країни. 

“Кожен медик, який має доступ до порталу gabinet.gov.pl, зможе надрукувати для пацієнта підтвердження про виконання тесту, одужання та щеплення”, - пояснив глава МОЗу. 

вакцинація проти ковіду в польщі

Варто наголосити, що не всі країни ЄС, які вже видають сертифікати своїм громадянам, одразу визнаватимуть паспорти вакцинації іноземних туристів. Наприклад, Польща почне їх зчитувати лише після 10 червня, коли запрацює відповідний мобільний додаток. До цього дня мандрівники з Хорватії чи Чехії, яким держава видала сертифікат, ще не зможуть ним користуватися після прибуття в Польщу. 

Як перетнути польський кордон із паспортом вакцинації

Власник сертифіката вакцинації отримує так званий “зелений статус” на території ЄС. Це означає, що після перетину кордону країни-члена Євросоюзу йому не потрібно ані здавати ПЛР-тест, ані проходити карантин. Однак, для цього обов’язково має пройти 14 днів з моменту прийняття другої дози вакцини проти COVID-19 або 14 днів після введення препарату Johnson & Johnson.

“Зверніть увагу, що за європейськими стандартами підтвердження зеленого статусу відбувається через 14 днів після отримання другої або єдиної необхідної дози вакцини. Що стосується тестування, то зелений статус сертифіката з’являється протягом 48 годин після проведення тесту методом ПЛР. Якщо особа сама одужала після коронавірусу, то статус стає активним через 11 днів після виконання досліджень і триває 180 днів”, - пояснив Адам Недзельський. 

Як виглядатиме сам сертифікат вакцинації

Європейський сертифікат матиме два елементи - QR-код та унікальний ідентифікатор, який має допомогти швидко встановити особу мандрівника. 

“З 1 липня будуть доступні три типи сертифікатів: довідка про щеплення, негативний результат тесту або свідоцтво про одужання. Ці документи будуть безкоштовними для всіх громадян ЄС. Їх можна буде отримати в цифровому форматі на пристрої або надрукувати на папері”, - розповідав нещодавно комісар ЄС у справах справедливості Дідьє Рейндерс. 

паспорти вакцинації в польщі для українцівzdrowie.radiozet.pl

Під час перевірки сертифіката скануватимуть QR-код, а також перевірятимуть унікальний ідентифікатор. Поки що відомо, що по всій території ЄС паспорт вакцинації матиме термін дії 12 місяців з моменту останнього щеплення проти коронавірусу. 

Варто зазначити, що подорожі країнами ЄС не залежатимуть від того, чи є у когось паспорт вакцинації, чи немає. Люди, які не отримають щеплення проти COVID-19, також зможуть подорожувати. Але тим, хто не має підтвердження про одужання, після перетину кордону з іноземною державою, ймовірно, доведеться здавати ПЛР-тест. Як нещодавно підтвердив заступник міністра охорони здоров'я, Польща буде дотримуватися саме цього принципу.

“До Польщі зможе потрапити особа, яка або має щеплення, або одужала, або виконала тест впродовж 24 годин. Це правило діятиме не лише в Польщі, але й у всіх країнах Євросоюзу”, - наголосив Вальдемар Краска. 

⇒ Читайте також:

У Польщі запускають національну лотерею: гроші та призи розіграють серед вакцинованих

Перед вакцинацією на кордоні українцям доведеться здати платний тест на Covid-19

З’явився чат-бот для цілодобової допомоги українцям за кордоном

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах