Ремонт прикордонної дороги Рава-Руська – Червоноград призупинили через нестачу грошей

06 Жовтня 2021
ремонт прикордонних доріг на львівщині 2021

На Львівщині зупинився ремонт дороги Червоноград – Рава-Руська, яка веде до кордону з Польщею. Причиною підрядна організація Drog-Bud назвала те, що виділених в межах польського кредиту коштів виявилось замало. Фактична вартість ремонтних робіт є на 9 млн євро вищою, ніж вказана в основному договорі. Як пише tvoemisto.tv, різниця виникла тому, що тендер на реконструкцію дороги проводили ще 5 років тому. 

Щоб відновити розпочатий ще у липні 2021 року ремонт прикордонної траси,  Служба автомобільних доріг Львівщини погоджує в Міністерстві фінансів додаткову угоду вартістю 9 млн євро. Як повідомляють в Львівській ОДА, роботи відновляться лише після затвердження документів. 

“Тиждень тому документи підписали і є певна процедура візування і погодження цих змін і доповнень в Укравтодорі, Мінфіні та Міністерстві інфраструктури. Опісля аналогічний процес з боку польської сторони. Як тільки ці документи передадуть польській стороні, компанія готова повернутись до робіт”, – пояснив керівника Служби Олег Береза.

Нагадаємо, підрядна компанія Drog-Bud ремонтує цю прикордонну дорогу за умовами польсько-українського договору про надання кредиту на умовах пов’язаної допомоги. Ця ж фірма, зареєстрована в Польщі, виконувала й проектні роботи. Директор представництва Дрог-Буду в Україні Валерій П’ятак пояснив, що тендер проводили за кошторисами 8-річної давнини. З цього часу змінився не лише стан дороги Рава-Руська – Червоноград, але й будівельні норми, вартість роботи і матеріалів. Станом на сьогодні, кошторис мав би бути вдвічі більшим. 

ремонт дороги до кпп рава-руська-гребеннеcfts.org.ua

Додамо, договір на ремонт прикордонної дороги уклали на суму 21 млн євро. Фактична вартість капітального ремонту одного кілометра дороги становить приблизно 19 млн гривень.

“Ми збільшили фінансування додаткових робіт на рівні 30%. Ми готові цього року були дійти до Белза. Якщо ми цього року не довиконаємо роботи, які розпочали, то це буде втрачений час та кошти. Якщо не зробимо, то весною ми будемо це все переробляти. Як тільки з Міністерства фінансів вийде хоча б відкорегований основний договір до Варшави на погодження, то це буде сигнал для нас, мобілізувати людей та техніку, щоб знову повернутися на цей об'єкт”, – коментує Валерій П’ятак.

Окрім дороги Червоноград – Рава-Руська, зараз польський підрядник Дрог-Буд ремонтує в Україні й інші прикордонні дороги, зокрема Смільниця – Хирів та Нижанковичі – Самбір. Крім цього, фірма нещодавно завершила реконструкцію траси Яворів – Грушів.

⇒ Читайте також:

З жовтня подорожчає проїзд автострадою А4 у Польщі

Швидкісна колія Київ-Львів-Держкордон може коштувати навіть 5 млрд доларів

На кордоні з Польщею розпочалось будівництво КПП Нижанковичі – Мальховіце

Головне фото: Matthew Hamilton\Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах