Швидкісна колія Київ-Львів-Держкордон може коштувати навіть 5 млрд доларів

13 Вересня 2021
євроколія до кордону з польщею

В Україні хочуть збудувати нову високошвидкісну залізничну магістраль. За одним із трьох можливих варіантів, вона вестиме з Києва через Львів до Державного кордону з Польщею. Для реалізації проекту потрібно від 2 до 5 млрд доларів - все залежить від напрямку і особливостей ландшафту. Про це в інтерв’ю виданню mintrans.news заявив заступник директора департаменту інвестиційної діяльності Укрзалізниці Володимир Шемаєв, передає tvoemisto.tv.

Припущення чиновника щодо вартості будівництва базуються на досвіді інших країн:

“Наприклад, в Туреччині нова високошвидкісна залізниця Анкара-Сівас протяжністю 400 км була побудована за 1,5 млрд євро. А в Єгипті планують побудувати швидкісну залізницю протяжністю 660 км за $4,5 млрд. Тому я припускаю, що для будівництва нової високошвидкісної залізничної магістралі в Україні необхідно від $2 до $5 млрд. Це цілком адекватна ціна для проекту національного масштабу”.

Володимир Шемаєв наголосив, що урядовці розглядають три варіанти маршрутів високошвидкісної залізничної колії: 

  • Київ-Львів-Держкордон
  • Київ-Полтава-Харків
  • Київ-Одеса

коли відновлять поїзди до польщі 2021

У планах також згадують будівництво євроколії до кордону з Польщею

“Зараз Укрзалізниця готує технічне завдання, щоб на його основі консультант розробив перед-ТЕО в найближчі півроку. Ми хотіли б, що консультант вивчив три, на наш погляд, перспективних маршрути – Київ-Львів-Держкордон, Київ-Полтава-Харків та Київ-Одеса, в тому числі з можливістю будівництва нових залізничних магістралей з європейською колією 1435 мм. Це дозволить не тільки поїздам УЗ слідувати в ЄС, але і більшій кількості європейських перевізників заїжджати в Україну, продовжуючи свої рейси з, наприклад, Варшави, Відня чи Берліна”.

Зараз максимальна швидкість поїздів Укрзалізниці - 160 км/год. Водночас, поїзди європейських залізничних компаній розвивають швидкість навіть до 250 км/год. Аби наздогнати сусідів і налагодити мережу міжнародних залізничних перевезень, Україні необхідна нова залізнична магістраль. Поки що проект перебуває на етапі пошуку інвесторів. За підрахунками УЗ, будівництво розпочнеться не раніше 2023 року. 

Нагадаємо, на початку 2021 року тодішній міністр інфраструктури Владислав Криклій анонсував будівництво на території України 2 000 км високошвидкісних залізничних колій.

"Перша залізнична лінія зі швидкістю руху до 250 км/год з’єднає державний кордон з Польщею та місто Львів (станція Скнилів) з можливістю продовження лінії до Києва і подальшою розбудовою по Транс’європейській транспортній мережі TENT-T", - обіцяв урядовець.

Будівництво євроколії шириною 1435 мм до кордону з Польщею вперше анонсував наприкінці 2019 року тодішній голова правління Укрзалізниці Євген Кравцов. Посадовець обіцяв, що 70 км швидкісної залізничної колії зі станції Скнилів, що в околицях Львова, до Держкордону збудують впродовж 2020 року. 

⇒ Читайте також:

Українські туристи можуть подорожувати до Польщі з 9 вересня

На кордоні з Польщею розпочалось будівництво КПП Нижанковичі – Мальховіце

Проекту відновлення залізничного сполучення Хирів - Загуж виділили грант

Фото: Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах