Швидкісний 5G інтернет скоро з'явиться в Польщі. Можуть бути перепони на кордоні з Україною

23 Січня 2017
Швидкісний 5G інтернет в Польщі та в Україні

Представники країн-членів ЄС підтвердили підписання угоди про резервацію частоти, що дозволить побудувати мережу супершвидкого інтернету 5G на території Євросоюзу. Злагоджене використання радіохвиль допоможе забезпечити безперервний доступ до мережі навіть у сільських районах, повідомляє tvn24bis.pl

Швидкісний інтернет 5G в Європі

Широкосмуговий доступ до інтернету в межах ЄС на частоті 700 МГц (694-790 МГц) надаватимуть з 30 червня 2020 року. План Європейської Комісії передбачає, зокрема те, що безперебійний доступ до мобільної мережі п'ятої генерації 5G повинні мати всі міські райони, а також автомобільні та залізничні маршрути.

Ця новітня технологія докорінно змінить використання інтернету в побуті та щоденному житті: від комунікації пристроїв між собою та використання мережі автономними автомобілями до моніторингу стану здоров'я за допомогою таких пристроїв, як розумний годинник. Мережа 5G має бути набагато швидшою, ніж ті, які ми використовуємо зараз, а також стійка до перепадів швидкості, пов'язаних з перенавантаженням.

Єврокомісія планує, що до кінця нинішньої декади мережа 5G стане комерційно доступною в принаймні одному з головних міст кожної країни-члена ЄС. Таких результатів європейці хочуть досягнути, аби позмагатись в глобальній гонитві за найкращим використанням потенціалу цифрових технологій.

Швидкісний 5G інтернет в Польщі та в Україні

Підписана цими днями угода має ключове значення, оскільки в багатьох країнах ЄС обрану частоту 700 МГц використовують для трансляції телебачення. Відтепер трансляцію змушені будуть перенести на нижчі частоти. Якщо країни-члени Євросоюзу не зможуть звільнити частоту до половини 2020 року, в обгрунтованих випадках кінцевий термін можна буде перенести на два роки.

В Польщі перешкодою для запровадження інноваційних змін можуть стати сусідні країни зі Сходу, адже спосіб їхнього використання частоти 700 МГц порушуватиме дію мережі в Польщі, принаймні у прикордонній зоні (близько 60-100 кілометрів від кордону). Так, в Україні частота використовується для трансляції телебачення, в Білорусі - для спецзв'язку, а у російському Калінінграді - на потреби армії. Схожа проблема стосуватиметься прикордонних з Україною територій Румунії. Перемовини на технічному рівні щодо звільнення цих частот в країнах, які не входять до Європейського Союзу, досі тривають. 

Нагадаємо, поляки все частіше змінюють мобільних операторів, зберігаючи попередній номер телефону

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах