Скільки живуть поляки і їх шлюби. Статистика

03 Серпня 2017

За останніми даними від Головного Статистичного Управління Польщі, в країні кількісно переважають представники прекрасної половини людства,  серед 38, 5 мільйонів поляків їх - 52%, тобто у містах на 100 чоловіків припадає аж 111 жінок, а у селах – 101. Проте шукати собі пару і ставати під вінець молоді поляки не поспішають.

Молодь у Польщі стає все менш консервативною і охоче наслідує європейський підхід до одружень – чим пізніше, тим міцніше.  За статистикою, польські жінки виходять заміж в середньому у 26,4 років, а польські чоловіки сходять з холостяцької стежки у віці 28,4 років. Це пізніше, аніж у роках дев’яностих, на 4 і 5 років відповідно.

Наступний етап – діти. І тут теж статистика: коефіцієнт, що визначає кількість народжених дітей з  розрахунку на одну жінку дітородного віку (15-49 років) у Польщі в 2016 році склав 1,357 і був трохи вищий, ніж роком раніше, але нижчий, ніж в 1985 році – тоді він склав 2,329.

Проте навіть більш зрілий вік при одруженні і наявність дітей не є панацеєю від розлучень. Цифри кажуть, що в середньому польські шлюби, які закінчуються розлученням, тривають 14 років. Середній вік жінок, які розлучаються в Польщі  – 39 років, а чоловіків – 41. Цікаво й те, що люди, які живуть у містах, розлучаються вдвічі частіше, аніж жителі сільської місцевості.

Середній вік поляків – трохи більше 40 років, при чому у випадку жінок це 41,4 років, а чоловіків – 38,4 років. Показники не з найвищих, проте прогнози тішать: За підрахунками GUS, середня тривалість життя дівчаток, народжених в 2016 році в Польщі, складе майже 82 роки, хлопчиків, народжених у тому ж році - майже 74 роки. Головне Статистичне Управління зазначає також, що, починаючи з 1990 року, ці показники піднялися у випадку жінок - на 6,7 р., а чоловіків - 7,7 р.

Читайте також:

Найпопулярніші дитячі імена в Польщі

Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі

Дитячий закордонний паспорт. Документи та особливості оформлення

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах