Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьРаніше для того, щоб мандрувати з дитиною за кордон, у батьків було два варіанти: можна було внести дані про дитину у свій закордонний паспорт або ж оформити дитячий проїзний документ. З початку квітня 2015 року це зробити стало неможливо, натомість дітям почали виготовляли особисті закордонні паспорти двох типів – біометричні дитячі закордонні паспорти та закордонні паспорти для дітей старого зразка (без спеціального чіпа). Проте ця норма проіснувала недовго, адже вже з жовтня 2016 року єдиним офіційним документом, який дозволяє дитині з українським громадянством перетинати кордон, є виключно біометричний дитячий закордонний паспорт.
------------------------------------------------------------------------
ЗМІСТ:
Умови перетину кордону з дітьми в Україні
З якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт?
Дитячий закордонний біометричний паспорт. Особливості оформлення
Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта
Дитячий біометричний закордонний паспорт ціна 2019
Анкета на закордонний паспорт нового зразка дітям до 18 років
Оформлення дитячого біометричного закордонного паспорта
------------------------------------------------------------------------
Відповідно до законодавства України, при перетині кордону дітьми до 16 років, їх повинні супроводжувати батьки чи опікуни, або ж діти повині мати нотаріально завірений дозвіл від обох батьків (або в окремих випадках - лише від одного з батьків) із вказанням мети та країни поїздки, терміну, а також супроводжуючої особи.
Українським законодавством з 2018 року передбачено, що дитина може покинути межі України без згоди одного з батьків у наступних випадках:
Крім того, за відсутності згоди одного з батьків, рішення про надання дозволу на виїзд дитини за кордон може надати суд, при наявності законної підстави для його надання.
У 2018 році Міністерство юстиції України також запровадило норму, згідно з якою якщо подружжя розлучилося, то один із батьків, з яким проживає дитина, має повне право вивозити її за кордон на термін до одного місяця і дозвіл іншого з батьків для цього більше не потрібен.
Якщо дитина виїжджає за кордон на термін більше 1 місяця, то в такому випадку все ж буде необхідно мати дозвіл від іншого з батьків на вивіз дитини. Але і тут є певні винятки: якщо той із батьків, з ким не живе дитина, заборгував виплату аліментів більше, ніж на 4 місяці, дозвіл на вивіз дитини за кордон від нього не потрібен. Тобто, якщо батько (чи мати) не сплачують аліменти довше, ніж протягом 4 місяців, інший з батьків має повне право вивозити дитину за кордон без його згоди.
Детальніше про ці та інші нововведення 2018 року читайте в наступних статтях:
⇒ В Україні дозволили виїзд дитини за кордон за згодою лише одного з батьків
⇒ В Україні спростять процедуру виїзду дітей за кордон
Найчастіше батьків цікавить те, з якого віку видають дитячий біометричний закордонний паспорт. Відповідаємо. Згідно з новими правилами, паспорт для дитини ви зможете оформити вже з перших днів її народження.
Формат документа нічим не відрізнятиметься від дорослого аналога: 32 сторінки в м’якій обкладинці (на якій внизу стоїть знак біометрії), сторінка з особистими даними + вмонтований безконтактний електронний носій (мікрочіп), де зберігатимуться, окрім персональних, також біометричні дані. Підробити документ такого формату – практично неможливо, та й при втраті виключено, що хтось чужий зможе ним скористатись, отож конфіденційна інформація надійно захищена. Саме паспорт з таким чіпом і буде єдиною умовою для перетину кордону з ЄС – віза для власників біометричного паспорта більше не потрібна.
Процедура вироблення дитячого біометричного закордонного паспорта дещо відрізняється від тієї, яка діє для повнолітніх. Адже логічним є те, що новонароджений малюк не може здати відбитки пальців чи поставити цифровий підпис. Проте, на щастя, це не завадить йому все ж отримати власний сучасний біометричний паспорт та подорожувати разом з сім’єю без необхідності оформлювати візи.
Отож, розгляньмо основні нюанси оформлення біометричного закордонного паспорта для дитини в залежності від її віку:
- Діти до 12 років мають таке ж право на отримання закордонного біометричного паспорта, як і дорослі, щоправда, вони не проходитимуть процедуру відскановування відбитків пальців. Подавати документи на виготовлення біометричного закордонного паспорта для дитини віком до 12 років мають її батьки. Перелік документів, які слід подати у відділення ДМСУ подаємо нижче.
- Діти, яким виповнилось 12 років, при виробленні дитячого закордонного біометричного паспорта повинні здати відбитки пальців, у цілому процедура така ж сама, при поданні документів повинен бути присутнім хоча б один з батьків (а краще двоє). Сканування відбитків здійснюється тільки за дозволом батьків.
- А от діти, вік яких сягнув 14 років, повинні здавати вже не лише відбитки пальців, але й ставити цифровий підпис, що буде внесений на чіп у паспорті. Отримають закордонний біометричний паспорт діти цього віку тільки в тому випадку, якщо вже мають ID-картку (новий тип внутрішнього паспорта громадянина України), без неї вони просто не зможуть подати документи на його вироблення. Тому перед тим, як планувати відпустку чи поїздку за кордон для підлітка 14-16 років, переконайтесь, що зможете вчасно оформити необхідний документ, а саме дитячий біометричний закордонний паспорт, або ж подбайте про візу. Діти цього віку ще не мають права оформлювати собі дитячий біометричний закордонний паспорт самостійно, їх повинен супроводжувати хтось із батьків чи опікунів.
- Після 16 років діти самостійно подають документи та усі біометричні дані - фото, підпис та відбитки пальців. З цього віку вони можуть оформлювати біометричний закордонний паспорт на 10 років.
Про те, як отримати біометричний закордонний паспорт повнолітній особі читайте у нашій статті.
Проїзний документ, який надавав дитині право перетинати кордон, видавався терміном на 3 роки. Термін дії дитячого закордонного біометричного паспорта, як і звичайного дитячого закордонного паспорта становить 4 роки. Після закінчення терміну, його слід буде переоформити. Особи, яким виповнилось 16 років, можуть оформлювати закордонний біометричний паспорт, який буде дійсним протягом 10 років. Нагадуємо, що після цього терміну необхідно буде виробити новий документ, адже продовжити закордонний паспорт в Україні віднедавна стало неможливим.
Станом на 2020 рік, ціна дитячого біометричного закордонного паспорта така ж, як і дорослого. Нетермінове виготовлення дитячого закордонного біометричного паспорта (термін виготовлення приблизно 20 робочих днів) коштує 682 грн. Виготовити такий паспорт за тиждень можна, сплативши 1034 грн. Не забувайте також про оплату послуг банку, яка становитиме 3-5 відсотків від суми платежу.
За новими правилами, заява для оформлення паспорта особою, яка досягла 16-річного віку подається особисто. Заява для оформлення паспорта дитині, яка ще не досягла 16-річного віку подається одним з батьків (усиновлювачів), опікунів, піклувальників або інших законних представників особисто або законним представнико, при цьому згода іншого з батьків/опікунів не обов'зкова.
Якщо вашій дитині ще не виповнилося 12 років, ви можете оформити їй дитячий закордонний паспорт самостійно. Та варто подавати документи все-таки разом з дитиною, якщо їй виповнилось 2 роки, тоді у відділі міграційної служби їй зроблять фото відповідно до чинних вимог.
Якщо дитині виповнилось 12 років, то її присутність при поданні документів обов’язкова. Не з'явитись дитина, якій виповнилось 12 років, може тільки при підтвердженні, що це неможливо через стан здоров’я (потрібна довідка з лікарні).
Окрім переліку документів, для дітей до 12 років потрібно взяти глянцеву фотокартку розміром 10х15 см (80 % від усієї фотографії має займати обличчя, також бажано робити фото на білому фоні) і дві фотокартки розміром 3,5х4,5 см, які потім відсканують. Після 2 років таке фото самостійно роблять дитині працівники міграційної служби безпосередньо при подачі документів.
Перелік усіх необхідних документів для вироблення дитячого закордонного (біометричного) паспорта в Україні:
Якщо один із батьків не є громадянином України, заява від нього не вимагається, але потрібно надати додаткові документи:
Якщо батьки не перебувають у шлюбі, заяву подає той з батьків, з ким проживає дитина. Залежно від обставин, вас можуть попросити надати додаткові документи:
Якщо хтось із батьків змінив прізвище після народження дитини, додатково необхідно подати документи, що підтверджують цей факт (свідоцтво про шлюб, про розлучення, про зміну прізвища тощо).
Для оформлення паспорта для виїзду за кордон дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, що не досягла шістнадцятирічного віку, додатково подається оригінал або засвідчена в установленому порядку копія одного з таких документів:
Нагадуємо, з 2018 року особистий дитячий біометричний закордонний паспорт є єдиним можливим документом, з яким ваша дитина може подорожувати за кордон, тож подбайте про нього завчасно.
Читайте також:
В Україні дозволили виїзд дитини за кордон за згодою лише одного з батьків
Топ-10 місць для відпочинку з дітьми в Польщі
Біометричний закордонний паспорт
Скільки коштує місяць проживання в Польщі
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Генеральне консульство Польщі у Львові змінює правила подачі документів на отримання національних віз у візовому центрі. Нововведення пов’язані зі складною ситуацією в Україні та екстреними відключеннями електроенергії.
Українські водії, які працюють у сфері міжнародних вантажних перевезень, з 30 серпня можуть подавати заявки та отримувати польські національні візи безпосередньо на території цієї країни. Відповідне розпорядження видало МЗС Польщі.
Надавати візові послуги для потреб Генконсульства буде зовнішній постачальник послуг TLS Kontakt Ukraina. Відкриття нового центру має покращити увесь процес подання заяви, зокрема скоротити час очікування на це подання. Візові документи можна буде відправ
З 13 січня ППВА у Львові, Івано-Франківську та Ужгороді припинили приймати документи на польську візу на невизначений термін. Зараз заявники не можуть здійснити передоплату сервісного збору, а отже не можуть і подати свої візові анкети.
Запуск електронної системи ETIAS для громадян третіх країн, з якими ЄС погодив безвізовий режим, вкотре переносять - цього разу на кінець 2022 року. Вже з початку нового року українські громадяни були б зобов’язані перед в’їздом до країн Євросоюзу проходи
Коментарі