Супермаркети у Польщі будуть зобов'язані мати на своїх паркінгах зарядні станції для електрокарів

09 Лютого 2023
зарядні станції для електромобілів у польщі

З 1 січня 2025 року у Польщі кожна нежитлова будівля, яка не належить малому чи середньому підприємству та має понад 20 паркомісць, повинна мати одну електричну зарядну станцію та необхідну інфраструктуру щонайменше на кожному п’ятому паркомісці. Це надзвичайно важлива зміна для торговельної індустрії, що означає необхідність майже негайно розмістити багато тисяч зарядних станцій по всій країні. Про це повідомляє видання wiadomoscihandlowe.pl.

Нова вимога з’явилась внаслідок внесення ряду поправок до Закону про електромобільність і паливо, які вже ухвалив Сейм Польщі. Норма стосуватиметься як магазинів, торгових центрів і складів, так і готелів, лікарень і культурних закладів.

Менше двох років - це доволі малий проміжок часу для того, аби на практиці внести відповідні зміни до благоустрою території. Необхідно розробити концепцію розташування станцій, створити проєкт, отримати необхідні дозволи та виконати монтаж. Такі заходи не тільки дорогі, але й довготривалі. На реалізацію деяких етапів можна чекати місяцями. 

Новий закон накладає на підприємців обов’язок мати принаймні одну зарядну станцію та додаткове обладнання, що дозволяє встановити одну зарядну станцію на кожні п’ять паркувальних місць. Йдеться про канали для електричних проводів і кабелів, які дають змогу встановлювати зарядні точки на паркувальних місцях, розташованих всередині або поруч з будівлею.

На практиці ці досить складні формулювання означають, що кожен власник або керівник офісу, громадської будівлі, складу чи виробництва, які сьогодні не відповідають новим вимогам Закону, зобов’язаний здійснити необхідні інвестиції протягом менш ніж двох років.

зарядні станції для електрокарів у польщіPrzemek Wąworek / Onet

Запроваджені норми імплементують Директиву ЄС 2018/844 щодо енергетичної ефективності будівель. Вони спрямовані не лише на вдосконалення цієї ефективності, але й на адаптацію середовища до потреб користувачів електрокарів.

У Польщі на кінець 2022 року було зареєстровано понад 64,7 тис. електронних транспортних засобів. За даними PZPM (Польської асоціації автомобільної промисловості) та PSPA (Польської асоціації альтернативних видів палива), їх кількість у 2022 році зросла на 33% у порівнянні з минулим роком.

За даними Лічильника Електромобільності, у 2022 році в Польщі було встановлено понад 600 нових загальнодоступних електричних зарядних станцій. У підсумку на кінець грудня їх було 2565, тобто приблизно на 40% більше, ніж у 2021 році. 

Хоча цей результат кращий, ніж у попередні роки, розрив між кількістю зарядних станцій і кількістю зареєстрованих електромобілів у Польщі збільшився. Якщо три роки тому на одну загальнодоступну станцію таких автівок припадало 7,4, то у 2022 році цей коефіцієнт становив уже 12,8. Це один із найнижчих результатів у всьому Євросоюзі.

⇒ Читайте також:

Бедронку підозрюють у порушенні директиви Omnibus. Які штрафи можуть накласти

Офіційні вихідні, довгі вікенди та торгові неділі у Польщі в 2023 році

Ашан вводить в своїх польських супермаркетах електронні цінники

Головне фото: Elocity

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах