Топ-10 фестивалів української культури в Польщі літом 2019

18 Червня 2019
фестивалі української культури в Польщі

Польща як, мабуть, жодна інша країна, близька до України - і за культурою, і за мовою, і за звичаями. Тут проживають мільйони українців - і мова йде не тільки про заробітчан, а й про нащадків тих українців, які виїхали до Польщі ще в минулому столітті чи, внаслідок тих чи інших історичних обставин, стали громадянами Польщі, за національністю та походженням залишаючись українцями. 

Тож не дивно, що в Польщі щороку відбувається безліч мистецьких та культурних заходів, присвячених українській тематиці. Особливо “гаряча” пора на такі заходи влітку - коли розпочинається сезон кількаденних фестивалів під відкритим небом, концертів та святкувань на природі. Цьогоріч літо в Польщі обіцяє нам багато вражень від таких заходів, на які точно буде цікаво потрапити кожному українцю.

     ⇒ Читайте також: 7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

1. Загальнопольський фестиваль капел та народних співаків

Коли: 27–30 червня
♦ Де: Казімєж-Дольний (Люблінське воєводство)
Посилання на подію: wok.lublin.pl

фестивалі української культури в Польщі

Хоч фестиваль першопочатково і мав суто польське спрямування, однак вже декілька років поспіль тут активно беруть участь і українські колективи.

Загальнопольський фестиваль капел та народних співаків триватиме протягом 27–30 червня в Казімєжі-Дольним (Люблінське воєводство). Цьогоріч це вже 53-й такий фестиваль.

У цьогорічному престижному конкурсі фольклору візьме участь український ансамбль «Родина» з Дуб’яжина (Підляське воєводство). 

2. На Івана, на Купала

♦ Коли: 13 липня
♦ Де: Дубич-Церковний (Підляське воєводство)

фестивалі української культури в Польщі

13 липня, безумовно, варто поїхати до Дубич-Церковних (Підляське воєводство), де при водосховищі Бахмати проходить щорічний фестиваль “На Івана, на Купала”.

Це найбільший літній фестиваль Союзу українців Підляшшя, у якому кожного року беруть участь до 10 тис. учасників.

Зірками цьогорічних купальських святкувань будуть українські фольк-рокові гурти з України та Польщі, такі як  «ТаРута» з Києва, «Крамбабуля» з Познані та «Горпина» з Ольштина.

3. Лемківська ватра в Ждині

♦ Коли: 19–21 липня
♦ Де: Ждиня (Малопольське воєводство)
♦ Посилання на подію: watrazdynia.pl/uk

фестивалі української культури в Польщі

Один із найбільших щорічних міжнародних фестивалів української культури в Польщі - традиційна Лемківська ватра в Ждині в Горлицькому повіті (Малопольське воєводство).

Це кількаденний захід, на якому кожного року виступає приблизно 50 колективів, в основному з Польщі, України та Словаччини. Захід організовує Об’єднанням лемків вже 37-й рік поспіль. Цьогоріч фестиваль пройде з 19 до 21 липня. Головним її мотивом буде лемківський народний одяг – його особливості, символіка та пов’язані з ним звичаї.

4. З сільського подвір’я

♦ Коли: 19–21 липня
♦ Де: Черемха (Підляське воєводство)
♦ Посилання на подію: festiwalczeremcha.pl

фестивалі української культури в Польщі

Якщо змоги потрапити в Ждиню на Лемківську ватру у вас не буде, можете завітати до Черемхи (Підляське воєводство), де протягом 19-21 липня відбудеться ХХІV Фестиваль багатьох культур і народів “З сільського подвір’я”. Традиційно, захід поводить ансамбль “Черемшина”. Кожного року тут виступають найкращі виконавці фольк-музики з цілого світу, в тому числі і колективи з України.

5. Од Русаль до Яна

♦ Коли: 27–28 липня
♦ Де: Зиндранова (Підкарпатське воєводство)
♦ Посилання на подію: www.zyndranowa.org

фестивалі української культури в Польщі

Ще один щорічний фестиваль в Польщі, присвячений Лемківщині -  “Од Русаль до Яна”, який проводить місцевий Музей лемківської культури.

Відбудеться захід 27–28 липня в мальовничому селі Зиндранова (Підкарпатське воєводство). Традиційно у фестивалі візьмуть участь колективи з України, Польщі та Словаччини.

6. Еколомия

♦ Коли: 3 серпня
Де: Ґуров-Ілавецький (Вармінсько-Мазурське воєводство)
♦ Посилання на подію: сторінка заходу у facebook

фестивалі української культури в Польщі

Грандіозний захід чекає на українців також 3 серпня в Ґурові-Ілавецькому (Вармінсько-Мазурське воєводство). Тут відбудеться фестиваль музичних зірок з України та Польщі “Еколомия”. Серед запрошених зірок - легендарні “Брати Гадюкіни” зі Львова та “Крамбабуля” з Познані.

Організатором заходу є Комплекс шкіл з українською мовою навчання в Ґурові-Ілавецькому.

7. Свято культури над Ославою

♦ Коли: 10–12 серпня 
♦ Де: Мокре (Підкарпатське воєводство)

фестивалі української культури в Польщі

10–12 серпня в Мокрому (Підкарпатське воєводство) пройде “Свято культури над Ославою”. Організатором щорічного заходу є Об’єднання українців у Польщі.

Першого дня на відвідувачів фестивалю очікують стилізовані вечорниці “За нашов стодолов” – зустріч української громади та всіх, кого цікавить українська культура. На вечорницях обіцяють танці, співи й культурні презентації. Ініціатори й ведучі заходу – два місцеві колективи “Ослав’яни" і "Сьпіванка". 

Другого дня відбудеться концерт просто неба у виконанні фольклорних колективів із Польщі, України та Словаччини. Своє мистецтво презентуватимуть ансамбль пісні й танцю “Ослав’яни”, “Сьпіванка”, танцювальний “Малинячок” із Мокрого та інші. 

8. ХХIV Відкриття культурного сезону українців Вармії і Мазур

♦ Коли: 17 серпня
♦ Де: Сроков (Вармінсько-Мазурське воєводство)

фестивалі української культури в Польщі

17 серпня у Срокові (Вармінсько-Мазурське воєводство) відбудеться ХХIV Відкриття культурного сезону українців Вармії і Мазур. Подію організовує Ольштинський відділ Об’єднання українців у Польщі.

У програмі заходу – концерт танцювального ансамблю “Вишиванка” та оркестру Волинського обласного академічного музично-драматичного театру. 

9. Зустріч культур

♦ Коли: 24 серпня
♦ Де: Кошалін (Західнопоморське воєводство)

фестивалі української культури в Польщі

В День Незалежності України - 24 серпня - українці в Польщі матимуть змогу відпочити на культурному заході в Кошаліні (Західнопоморське воєводство). Тут відбудеться ХIV щорічний фестиваль “Зустріч культур”. 

Під час концерту на площі перед Ратушею виступлять українські, німецькі, ромські й кашубські ансамблі. Відбудеться також ярмарок народних страв і сувенірів. Захід організує місцевий відділ Об’єднання українців у Польщі.

10. Народні гуляння

♦ Коли: 31 серпня – 1 вересня
♦ Де: Асуни (Вармінсько-Мазурське воєводство)

На завершення літнього сезону фестивалів у Вармінсько-Мазурському воєводстві відбудеться ще один захід Об’єднання українців у Польщі: 31 серпня – 1 вересня в Асунах (Вармінсько-Мазурське воєводство) пройдуть ХХ щорічні “Народні гуляння”. На фестивалі виступатимуть фольк-колективи з Польщі, України та інших сусідніх країн.

Читайте також:

7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

Літній відпочинок в Польщі: куди поїхати та на що подивитись

Літні дитячі табори в Польщі: де і за скільки організувати відпочинок для дитини

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах