7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

09 Січня 2018
7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

Польща – це країна, де ревно оберігають свої традиції, звичаї, фольклорне надбання. У всіх регіонах тут і до сьогодні проводяться деякі давні обряди, приурочені певним подіям чи святам, історія яких сягає глибокої давнини. Деякі свята поляки осучаснили і додали від себе щось нового, а деякі навпаки стараються зберегти автентичними, незмінними. Однак, як би не проводили свято поляки, для них це завжди величне, масштабне дійство, яке приваблює не лише польське населення, а й туристів з-за кордону.

Фестивалі в Польщі

Щорічно в Польщі проходить безліч фестивалів різного спрямування: фольклорні, музичні, приурочені різноманітним подіям та святам. З музичних фестивалів тут, до прикладу, проводять фестивалі класичної музики (Ланцут, Торунь, Вроцлав), фестивалі сучасної музики (Вроцлав, Познань Закопане, Варшава, Краків), фестивалі органної музики (Краків, Гданськ), безліч пісенних фестивалів — у Кракові, Ополе, Гданську, Сопоті та Вроцлаві і навіть фестивалі джазової музики  (Вроцлав, Варшава, Краків).

фестивалі в Польщі

Окрім музичних фестивалів, в Польщі також обожнюють різноманітні фестивалі етнографічного спрямування. Поляки шанують та підтримують давні звичаї свого народу, тому фольклорні заходи користуються тут великою популярністю. Проходять вони колоритно: люди, одягнені в традиційне народне убрання, співають народні пісні, виконують традиційні танці, проводяться ярмарки, майстер-класи і частування. Прекрасні фольклорні фестивалі проходять в Торуні, Закопане та в інших польських містах.

У Кракові та Гданську на радість усім кіноманам щороку проводять фестивалі кіно. Окрім того, у різні пори року в багатьох польських містах проходять вуличні ярмарки, особливо з-поміж яких вирізняються різдвяні та великодні.

Однак найбільша кількість культурних подій проходить у Кракові, який недарма носить назву культурної столиці Польщі. Тут щорічно відбуваються Дні органної музики, Фестиваль студентських пісень, Польський фестиваль короткометражних фільмів, знамениті "Краківські Дні", фестиваль "Музика в Старому Кракові", ярмарок народної творчості, джаз-фестиваль "Хелловін", Міжнародний огляд сучасного балету, виставка народної творчості напередодні Різдва та багато іншого.

Окрім фестивалів, поляки з не меншим задоволенням і пишністю проводять різноманітні свята, переважно релігійні. Одні з найулюбленіших у Польщі – це, звісно, Різдво, Великдень, свято Божого тіла, Успіння Пресвятої Діви Марії та інші.

Полюбляють тут відзначати і державні свята – День Праці (1 травня), День Конституції (3 травня) і, звісно, День Незалежності (11 листопада). У ці дні окрім офіційних заходів проводять святкові концерти, а по всій країні оголошено вихідний.

Ми склали перелік найкрасивіших, на нашу думку, фестивалів та свят, що проводяться в Польщі і мають фольклорний нахил.

1. Noc Świętojańska w Poznaniu

Ніч на Івана Купала – це одне з традиційних свят майже в усіх слов’янських народів, коріння якого сягає ще язичницьких традицій. Поляки святкують День Св. Івана (św. Jana) 24 червня, однак головні традиції, пов’язані із цим святом стосуються власне ночі напередодні Св. Івана., або Святоіванівської ночі (Noc Świętojańska). Це свято вогню, води, сонця, родючості та кохання. В цю ніч палили вогнище, через яке потім стрибали, ворожили на майбутню долю, співали і танцювали ритуальні танці. Під впливом християнства деякі традиції змінилися, однак головний атрибут свята – вогонь – залишився. Вже протягом декількох років в Познані в ніч з 23 на 24 червня усі бажаючі запускають у небо тисячі запалених ліхтариків. Це видовище перехоплює подих і справляє неймовірне враження.

Noc Świętojańska w PoznaniuNoc Świętojańska w PoznaniuNoc Świętojańska w Poznaniu

2. Boże Ciało w Łowiczu

Поляки люблять свято Божого Тіла. До церковного календаря це свято вніс папа Урбан IV ще в 1264 році, а в Польщі Боже Тіло стали святкувати з 1320 року. Відтоді це свято стало тут дуже популярним. Цей день в країні визнано офіційним вихідним – всі заклади зачинено, а люди відвідують святкові меси в костелах. По-особливому це свято проходить в Ловичі (Лодзьке воєводство). Щороку тут вулицею міста проходить святкова процесія. Тисячі людей, одягнених у традиційне польське вбрання цього регіону – так звані pasiaki – крокує містом почесною ходою.

Boże Ciało w Łowiczu

Boże Ciało w ŁowiczuBoże Ciało w Łowiczu

3. Dywany Kwiatowe Spycimierzu

Ще однією красивою традицією під час святкування Божого Тіла є створення квіткових килимів – величезних квіткових композицій просто неба. Вперше квіткові килими стали створювати в Spycimierzu, де сьогодні щороку проходить найбільший в країні фестиваль квіткових килимів. За переказами, перші квіткові килими тут були виготовлені на честь Наполеона Бонапарта, але імперетор так їх і не побачив. З того часу такі композиції стали приурочувати святу Божого Тіла.

Dywany Kwiatowe Spycimierzu

Dywany Kwiatowe SpycimierzuDywany Kwiatowe Spycimierzu

4. Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Різдво – одне з найулюбленіших свят для мільйонів людей. Традиційно на Різдво в Польщі вся родина збирається разом, польські господині готують святкові страви, люди колядують та вітають одне одного. Незмінним атрибутом свята є різдвяні шопки – макети, які зображають вифлиємську стайню в ніч народження Ісуса. За легендою, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував італійський монах святий Франциск Ассізький. Саме він виготовив і встановив перше шопку у містечку Греччо в Італії ще в далекому 1223 році. Сьогодні різноманітні шопки вражають своєю красою і оригінальністю. Полякам вона настільки полюбились, що в Кракові на Площі Ринок ось уже кілька років напередодні Різдва проводять конкурс на найкрасивішу різдвяну шопку. Аби оглянути безліч красивих шопок народних майстрів та умільців, до міста з’їжджаються туристи чи не з усього світу.

Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe

Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe          Krakowskie Szopki Bożonarodzeniowe

5. Niedziela Palmowa w Łysych

Пальмова неділя – це рухоме свято, яке святкують за 7 днів до Великодня. Воно приурочене відомій біблійській події – входу Ісуса Христа в Єрусалим. За описами у Євангеліях народ зустрічає його як царя і кидає йому під ноги пальмові листки. Саме звідси походить і назва свята – Пальмова неділя, як і традиція прикрашати у цей день гілочку дерева. У Польщі в цей день люди разом із священиком влаштовують процесію вулицями міста, несучи прикрашені гілочки дерева. Мабуть, найпишніше це свято проводять у місті Łyse (Мазовецьке воєводство). Тут, окрім традиційної процесії в народних строях, щороку проводиться також конкурс на найбільшу та найкрасивішу гілку. Варто зауважити, що деякі гілки тут виготовляють та прикрашають цілий рік, тож видовище справді вражаюче.

Niedziela Palmowa w Łysych

Niedziela Palmowa w Łysych   Niedziela Palmowa w Łysych

6. Chmielaki Krasnystaw

Щорічно в польському місті Красностав (Люблінське воєводство) наприкінці серпня проходить фестиваль збору хмелю. Це свого роду польська відповідь знаменитому німецькому Октоберфест. Тисячі туристів щорічно відвідують Красностав аби спробувати різні види пива з усього світу та послухати святковий концерт. Фестиваль триває декілька днів, тож завдяки багатій програмі заходу, зайнятись вам буде чим.

Chmielaki Krasnystaw

Chmielaki KrasnystawChmielaki Krasnystaw

7. Truskawkobranie Kaszubskie

Що може бути смачнішим, ніж фестиваль полуниці? Щороку десятки тисяч туристів приїжджають у маленьке польське містечко Brodnica Górna (Поморське воєводство), де на початку липня проходить свято збору полуниці. Вперше такий фестиваль тут провели ще у 1971 році і відтоді це стало доброю традицією для поляків. Окрім святкового концерту на вас тут чекають різноманітні полуничні смаколики – полуничні напої, десерти, джеми тощо. Тож якщо ви обожнюєте полуницю – обов’язково повинні відвідати цей фестиваль.

Truskawkobranie Kaszubskie

Truskawkobranie Kaszubskie  Truskawkobranie Kaszubskie

Не забувайте поділитися з нами в коментарях, які свята і фестивалі у Польщі подобаються саме вам і на яких ви хочете побувати!

Читайте також: 

Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році

10 популярних колядок в Польщі

Польські фразеологізми

10 польських фільмів, які варто подивитись

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах