Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьПольща – це країна, де ревно оберігають свої традиції, звичаї, фольклорне надбання. У всіх регіонах тут і до сьогодні проводяться деякі давні обряди, приурочені певним подіям чи святам, історія яких сягає глибокої давнини. Деякі свята поляки осучаснили і додали від себе щось нового, а деякі навпаки стараються зберегти автентичними, незмінними. Однак, як би не проводили свято поляки, для них це завжди величне, масштабне дійство, яке приваблює не лише польське населення, а й туристів з-за кордону.
Щорічно в Польщі проходить безліч фестивалів різного спрямування: фольклорні, музичні, приурочені різноманітним подіям та святам. З музичних фестивалів тут, до прикладу, проводять фестивалі класичної музики (Ланцут, Торунь, Вроцлав), фестивалі сучасної музики (Вроцлав, Познань Закопане, Варшава, Краків), фестивалі органної музики (Краків, Гданськ), безліч пісенних фестивалів — у Кракові, Ополе, Гданську, Сопоті та Вроцлаві і навіть фестивалі джазової музики (Вроцлав, Варшава, Краків).
Окрім музичних фестивалів, в Польщі також обожнюють різноманітні фестивалі етнографічного спрямування. Поляки шанують та підтримують давні звичаї свого народу, тому фольклорні заходи користуються тут великою популярністю. Проходять вони колоритно: люди, одягнені в традиційне народне убрання, співають народні пісні, виконують традиційні танці, проводяться ярмарки, майстер-класи і частування. Прекрасні фольклорні фестивалі проходять в Торуні, Закопане та в інших польських містах.
У Кракові та Гданську на радість усім кіноманам щороку проводять фестивалі кіно. Окрім того, у різні пори року в багатьох польських містах проходять вуличні ярмарки, особливо з-поміж яких вирізняються різдвяні та великодні.
Однак найбільша кількість культурних подій проходить у Кракові, який недарма носить назву культурної столиці Польщі. Тут щорічно відбуваються Дні органної музики, Фестиваль студентських пісень, Польський фестиваль короткометражних фільмів, знамениті "Краківські Дні", фестиваль "Музика в Старому Кракові", ярмарок народної творчості, джаз-фестиваль "Хелловін", Міжнародний огляд сучасного балету, виставка народної творчості напередодні Різдва та багато іншого.
Окрім фестивалів, поляки з не меншим задоволенням і пишністю проводять різноманітні свята, переважно релігійні. Одні з найулюбленіших у Польщі – це, звісно, Різдво, Великдень, свято Божого тіла, Успіння Пресвятої Діви Марії та інші.
Полюбляють тут відзначати і державні свята – День Праці (1 травня), День Конституції (3 травня) і, звісно, День Незалежності (11 листопада). У ці дні окрім офіційних заходів проводять святкові концерти, а по всій країні оголошено вихідний.
Ми склали перелік найкрасивіших, на нашу думку, фестивалів та свят, що проводяться в Польщі і мають фольклорний нахил.
Ніч на Івана Купала – це одне з традиційних свят майже в усіх слов’янських народів, коріння якого сягає ще язичницьких традицій. Поляки святкують День Св. Івана (św. Jana) 24 червня, однак головні традиції, пов’язані із цим святом стосуються власне ночі напередодні Св. Івана., або Святоіванівської ночі (Noc Świętojańska). Це свято вогню, води, сонця, родючості та кохання. В цю ніч палили вогнище, через яке потім стрибали, ворожили на майбутню долю, співали і танцювали ритуальні танці. Під впливом християнства деякі традиції змінилися, однак головний атрибут свята – вогонь – залишився. Вже протягом декількох років в Познані в ніч з 23 на 24 червня усі бажаючі запускають у небо тисячі запалених ліхтариків. Це видовище перехоплює подих і справляє неймовірне враження.
Поляки люблять свято Божого Тіла. До церковного календаря це свято вніс папа Урбан IV ще в 1264 році, а в Польщі Боже Тіло стали святкувати з 1320 року. Відтоді це свято стало тут дуже популярним. Цей день в країні визнано офіційним вихідним – всі заклади зачинено, а люди відвідують святкові меси в костелах. По-особливому це свято проходить в Ловичі (Лодзьке воєводство). Щороку тут вулицею міста проходить святкова процесія. Тисячі людей, одягнених у традиційне польське вбрання цього регіону – так звані pasiaki – крокує містом почесною ходою.
Ще однією красивою традицією під час святкування Божого Тіла є створення квіткових килимів – величезних квіткових композицій просто неба. Вперше квіткові килими стали створювати в Spycimierzu, де сьогодні щороку проходить найбільший в країні фестиваль квіткових килимів. За переказами, перші квіткові килими тут були виготовлені на честь Наполеона Бонапарта, але імперетор так їх і не побачив. З того часу такі композиції стали приурочувати святу Божого Тіла.
Різдво – одне з найулюбленіших свят для мільйонів людей. Традиційно на Різдво в Польщі вся родина збирається разом, польські господині готують святкові страви, люди колядують та вітають одне одного. Незмінним атрибутом свята є різдвяні шопки – макети, які зображають вифлиємську стайню в ніч народження Ісуса. За легендою, традицію встановлювати різдвяні шопки започаткував італійський монах святий Франциск Ассізький. Саме він виготовив і встановив перше шопку у містечку Греччо в Італії ще в далекому 1223 році. Сьогодні різноманітні шопки вражають своєю красою і оригінальністю. Полякам вона настільки полюбились, що в Кракові на Площі Ринок ось уже кілька років напередодні Різдва проводять конкурс на найкрасивішу різдвяну шопку. Аби оглянути безліч красивих шопок народних майстрів та умільців, до міста з’їжджаються туристи чи не з усього світу.
Пальмова неділя – це рухоме свято, яке святкують за 7 днів до Великодня. Воно приурочене відомій біблійській події – входу Ісуса Христа в Єрусалим. За описами у Євангеліях народ зустрічає його як царя і кидає йому під ноги пальмові листки. Саме звідси походить і назва свята – Пальмова неділя, як і традиція прикрашати у цей день гілочку дерева. У Польщі в цей день люди разом із священиком влаштовують процесію вулицями міста, несучи прикрашені гілочки дерева. Мабуть, найпишніше це свято проводять у місті Łyse (Мазовецьке воєводство). Тут, окрім традиційної процесії в народних строях, щороку проводиться також конкурс на найбільшу та найкрасивішу гілку. Варто зауважити, що деякі гілки тут виготовляють та прикрашають цілий рік, тож видовище справді вражаюче.
Щорічно в польському місті Красностав (Люблінське воєводство) наприкінці серпня проходить фестиваль збору хмелю. Це свого роду польська відповідь знаменитому німецькому Октоберфест. Тисячі туристів щорічно відвідують Красностав аби спробувати різні види пива з усього світу та послухати святковий концерт. Фестиваль триває декілька днів, тож завдяки багатій програмі заходу, зайнятись вам буде чим.
Що може бути смачнішим, ніж фестиваль полуниці? Щороку десятки тисяч туристів приїжджають у маленьке польське містечко Brodnica Górna (Поморське воєводство), де на початку липня проходить свято збору полуниці. Вперше такий фестиваль тут провели ще у 1971 році і відтоді це стало доброю традицією для поляків. Окрім святкового концерту на вас тут чекають різноманітні полуничні смаколики – полуничні напої, десерти, джеми тощо. Тож якщо ви обожнюєте полуницю – обов’язково повинні відвідати цей фестиваль.
Не забувайте поділитися з нами в коментарях, які свята і фестивалі у Польщі подобаються саме вам і на яких ви хочете побувати!
Читайте також:
Вихідні і святкові дні та довгі вікенди в Польщі у 2018 році
Кращі морські курорти Польщі. Польська Балтика курорти. Кращі курорти Балтійського моря в Польщі. Куди поїхати на море в Польщі. Польське море курорти. Морський відпочинок в Польщі. На море в Польщі літом 2019. Кращі курорти на морі в Польщі.
Найбільший польський туроператор Itaka пропонуватиме своїм клієнтам страхування від дощу. Воно гарантуватиме грошову компенсацію за кожен дощовий день відпочинку.
Виключення зробили лише для барів та ресторанів. Таке рішення прийняли після публічних обговорень, на яких зʼясувалося, що 55% мешканців міста прагне обмеження продажу спиртних напоїв вночі.
Наприкінці 2022 року міська влада польської столиці Варшави нічого не запропонує своїм мешканцям з нагоди початку нового року. На жаль, у місті це стає уже прикрою традицією.
Кінець календарного року для багатьох компаній та працівників у Польщі традиційно означає можливість скласти план відпусток на наступний рік. У 2023 році календар офіційних свят у Польщі буде особливо корисним для працівників, які хотіли б об’єднати відпу
Польща залишається одним із найдешевших місць для відпочинку в Європі. Разом з тим, сусідня країна вже шість років поспіль наближається до середнього цінового показника серед країн ЄС.
Коментарі