У Польщі за погано розчищене від снігу авто можна отримати навіть кілька тисяч злотих штрафу

13 Грудня 2022
штрафи за порушення пдр в польщі 2022

Цьогоріч зима розпочалась доволі стрімко і одразу засніжила вулиці багатьох європейських міст. Це, окрім розваги для дітей, тягне за собою і додаткові обов’язки для водіїв і водійок. Перед тим, як вирушити в дорогу, власникам радять добряче почистити своє авто від снігу, адже у Польщі покарання за невідповідний стан транспортного засобу може бути доволі суворим. Про це пише видання businessinsider.com.pl.

Польське автодорожнє законодавство не містить прямої вимоги чистити автомобіль від снігу, але одна зі статей Закону про дорожній рух передбачає, що:

“...транспортний засіб, який бере участь у дорожньому русі, повинен так утримуватись, аби його використання не загрожувало безпеці осіб, які на ньому їздять, а також іншим учасникам руху, і аби воно не порушувало порядку руху на дорозі чи не наражало кого-небудь на небезпеку”. 

Таким чином, неприбирання автомобіля від снігу, можна розцінювати як непідтримання його в належному стані. Залежно від того, яка частина автомобіля не очищена від снігу, передбачені штрафи різного розміру. Якщо донедавна за керування нерозчищеним автомобілем можна було отримати штраф на суму до 500 злотих, то зараз його розмір може бути в шість разів вищим.

штрафи за порушення пдр в польщі 2022Marcos del Mazo / Contributor / Getty Images

У поліції наголошують, що розмір покарання залежить від ситуації. Наприклад,  товстий шар снігу та льоду на даху це не те ж, що і засніжені реєстраційні номери автомобіля. У першому випадку штраф може сягати 3 тис. злотих, а у другому - до 300 злотих і 8 штрафних пунктів.

“Насправді пріоритетом є поле зору водія та його видимість, але коли справа доходить до великих автомобілів, ми повинні розуміти, що сніг, який падає з даху, може не призвести до штрафу, але може нанести комусь травму, і тоді проти водія можуть подати позов до суду", – наголошує Роберт Опас з Бюро дорожнього руху Головного управління Національної поліції Польщі. 

Також водіям у Польщі нагадують про те, що не можна запускати двигун автомобіля під час прибирання снігу. Перш за все – слід берегти своє здоров’я та дбати про якість повітря. Крім цього, у Польщі не можна віддалятися від свого транспортного засобу з увімкненим двигуном та/або залишати його в такому стані більше хвилини на території житлового масиву. Це окреме правопорушення, яке також може каратися наступним чином:

  • віддалення від транспортного засобу з увімкненим двигуном – штраф 50 злотих;
  • використання транспортного засобу таким чином, що створює незручності, напр. надмірні викиди вихлопних газів або надмірний шум - штраф 300 злотих;
  • залишити двигун увімкненим під час стоянки в населеному пункті - штраф 100 злотих.

⇒ Читайте також:

У п’яних водіїв у Польщі забиратимуть авто навіть без спричинення ДТП

На КПП Ягодин – Дорогуськ запускають пілотний проект електронної черги

Місця проживання для українських біженців стануть частково платними: уряд прийняв закон

Головне фото: wrc.net.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах