Місця проживання для українських біженців стануть частково платними: уряд прийняв закон

01 Грудня 2022
соціальна допомога на дитину в польщі для українців

Наприкінці листопада Рада Міністрів Польщі погодила внесення змін до законодавства про допомогу біженцям з України. Відповідний законопроект раніше підготувало Міністерство внутрішніх справ та адміністрації. 

Так, польський уряд прагне, аби українські громадяни, які знайшли в Польщі тимчасовий прихисток від війни та перебувають в центрах колективного проживання, самостійно покривали частину витрат на харчування та проживання. Про це йдеться у повідомленні на урядовому порталі gov.pl.

За словами прем’єр-міністра Польщі Матеуша Моравецького, держава змушена готуватись до прийняття чергової хвилі біженців з України, яка може виникнути через посилення російських ракетних обстрілів, зокрема й об’єктів критичної інфраструктури. Так, голова Ради Міністрів вважає, що всі заходи, які будуть пов'язані із наданням допомоги українцям та українкам, мають бути організовані таким чином, щоб польські платники податків понесли якомога менше витрат. 

Моравецький також повідомив, що тривають переговори щодо перерахування фінансової допомоги біженцям, зокрема з Канадою, США та Західною Європою.

соціальна допомога в польщі для іноземців як отриматиrynekzdrowia.pl

Які зміни внесли до Закону про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом 

Польський уряд погодився ввести обов'язкову оплату за проживання у місцях колективного перебування для українців з 1 березня 2023 року. На думку уряду, це рішення також виконуватиме роль соціальної активізації. Тож, вже через кілька місяців, біженці з України будуть змушені оплачувати такі суми за проживання в Польщі:

  • після 120 днів - 50% вартості (але не більше 40 злотих/особа за добу);
  • понад 180 днів - 75% вартості (не більше 60 злотих/особа за добу).

Виняток становитимуть особи, які є непрацездатними, наприклад, через інвалідність, вік, важку життєву ситуацію, вагітність або необхідність догляду за дітьми. Ситуацію має оцінити воєвода або інституція, яка надає місце для проживання. 

Крім цього, одне із положень новелізації закону передбачає, що громадяни України, які приїхали до Польщі після російської атаки 24 лютого, будуть зобов’язані подати заявку на отримання ідентифікаційного номера PESEL.

Як пояснив заступник голови Міністерства внутрішніх справ та адміністрації Павел Шефернакер, кожному біженцю чи біженці, яка отримає PESEL і виїде з території Польщі, цей номер “заморозять”, аби в цей час вони не отримували фінансової допомоги від держави, зокрема в межах програми Родина 500+. 

Номер PESEL також буде необхідним для того, щоб могти проживати у місцях колективного перебування терміном довше, ніж 120 днів. 

На додачу, новелізація закону передбачає визнання електронного документа із застосунку Diia.pl офіційним дозволом на проживання в Польщі. Цей документ разом із проїзним документом дасть право громадянину України багаторазово перетинати кордон Євросоюзу без необхідності отримання візи.

Метою законопроекту також є посилення системи виплати грошової допомоги біженцям з України. Так, новелізація запроваджує правову основу для отримання з реєстру прикордонної служби інформації про дату та історію перетину польського кордону громадянина України. Йдеться про кожен в’їзд і виїзд з Польщі.

І наостанок, польський уряд запевняє, що у 2023 році продовжить надавати фінансову підтримку органам місцевого самоврядування на реалізацію додаткових освітніх завдань для дітей з України. Йдеться про витрати, пов'язані з навчанням, вихованням і доглядом дітей та учнів, а також забезпеченням доступу до дошкільної освіти. Фінансова підтримка стосуватиметься і державних вищих шкіл, шкіл для дорослих та професійно-технічних шкіл ІІ ступеня, в яких навчаються студенти з України, які приїхали до Польщі у зв’язку з війною.

⇒ Читайте також:

Польські сім’ї заохочуватимуть до народження дітей еластичністю роботи та доступом до дитсадків

Для українців, які рятуються від війни в ЄС, діє платформа пошуку роботи

Топ 10 короткотермінових підробітків у Польщі з найвищою оплатою

Головне фото: wyborcza.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах