У п’яних водіїв у Польщі забиратимуть авто навіть без спричинення ДТП

05 Грудня 2022
штрафи за порушення пдр в польщі 2022

Президент Польщі Анджей Дуда підписав реформу Кримінального кодексу, яка серед іншого передбачає конфіскацію автомобіля у п’яних водіїв. Процедура буде можливою у випадку, якщо водій матиме 1,5 проміле алкоголю в організмі. При цьому, до уваги не братиметься те, чи спричинив п’яний водій ДТП чи ні. Про це пише видання businessinsider.com.pl.

Як йдеться у повідомленні, конфіскація автомобіля (або ж еквівалентної суми грошей) також буде можлива, якщо водій матиме в крові 0,5 проміле і при цьому спричинить ДТП. Таке ж покарання очікує на порушників-рецидивістів. 

Після зупинки нетверезого водія поліцейські зможуть вилучати транспортний засіб на строк до семи діб, а рішення про його конфіскацію прийматиме суд. Скасування конфіскації можливе лише «за особливих обставин», йдеться в новелізації законодавства.

⇒ Максимальний розмір штрафу за порушення ПДР в Польщі підвищили до 30 тисяч злотих

штрафи за порушення пдр в польщі 2022

Водночас процедура вилучення автомобіля не запрацює, якщо порушник керуватиме чужим транспортним засобом або службовим автомобілем під час виконання професійних обов’язків. У таких випадках суд призначить йому штраф на суму не менше 5000 зл (максимум 100 тис. злотих) для Фонду допомоги жертвам і Постпенітенціарної допомоги.

Крім того, за спричинення тяжких тілесних ушкоджень або смерті інших учасників дорожнього руху нетверезому винуватцю ДТП тепер можуть присудити 16 років позбавлення волі. 

Конфіскація автомобіля в Польщі - це новинка, хоч подібне рішення вже діє в деяких країнах-членах Євросоюзу. Положення почнуть діяти через три місяці з дня опублікування закону.

⇒ Читайте також:

Завдяки більш суворим штрафам знизилась кількість ДТП на дорогах Польщі

На чверть подорожчає страховий поліс “Зелена карта” на авто

З вересня в Польщі вкотре подорожчають деякі штрафи за порушення ПДР

Головне фото: radiozet.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах