У Польщі почали діяти більш суворі штрафи та покарання за порушення ПДР

19 Вересня 2022

З 17 вересня у Польщі почав діяти новий, більш суворий та дорогий тарифікатор штрафних пунктів за порушення правил дорожнього руху. Також стало значно простіше втратити водійські права - достатньо, наприклад, двічі попастись на використанні мобільного телефону за кермом. Крім того, більше не буде можливим популярне колись “скидання штрафних пунктів”. Про зміни до дорожнього законодавства Польщі повідомляє видання businessinsider.com.pl

Від суботи в Польщі почав діяти закон, який передбачає подвоєння вартості штрафу для рецидивістів-порушників. Що це означає на практиці? За повторне порушення того ж правила дорожнього руху впродовж двох років водієві доведеться щонайменше заплатити вдвічі дорожчий штраф.

Так, якщо хтось двічі перевищить дозволену швидкість на понад 30 км/год, не надасть переваги пішоходу на зебрі або виконуватиме обгін у недозволеному місці, то заплатить за це подвійний штраф. Фінансово це буде справді “боляче”, адже за перший випадок перевищення швидкості водій-порушник заплатить штраф на суму 800 зл, а за другий в межах двох років - вже 1600 зл. 

Зі збільшенням швидкості зростають і штрафи - якщо водій вдруге проїде повз житловий район зі швидкість понад 120 км/год, то заплатить 5000 злотих штрафу. Як і водій, який вдруге спричинить аварійну ситуацію чи загрозу на дорозі, будучи в стані алкогольного сп’яніння. 

штрафи за порушення пдр в польщі 2022

auto-swiat.pl

Більш суворе дорожнє законодавство передбачає не лише вищі штрафи, а й те, що втратити водійські права за порушення ПДР стане значно простіше. Так, якщо водій проігнорує опущений шлагбаум, їздитиме в стані алкогольного чи наркотичного сп'яніння, або ж перевищить швидкість на 70 км/год, одразу отримає максимальну кількість штрафних пунктів, тобто всі 15. 

За використання мобільного телефону під час водіння можна отримати вже не 5, а одразу 12 пунктів. А це означає, що після повторного порушення такій особі доведеться знову здавати екзамени. Так, достатньо отримати 24 штрафних пункти, щоб втратити право на водіння автомобілем. А у випадку молодих водіїв ця кількість є на 4 пункти меншою, тобто всього 20. 

За які порушення водії в Польщі можуть отримати одразу 15 штрафних пунктів:

  • спричинення аварії або автомобільної катастрофи на дорозі;
  • водіння в нетверезому стані;
  • ненадання допомоги жертвам ДТП;
  • водіння в спосіб, який може загрожувати безпеці інших пасажирів авто або інших учасників дорожнього руху;
  • обгін перед або на пішохідному переході;
  • ненадання переваги пішоходу на переході;
  • ігнорування сигналів світлофора, регулювальника, дорожньої поліції;
  • перевищення швидкості більш ніж на 70 км/год;
  • рух по автомагістралі або швидкісній дорозі в протилежному напрямку, ніж це передбачено правилами або дорожніми знаками;
  • транспортування більше двох дітей у транспортному засобі таким чином, що не відповідає правилам.

Також завдяки новелізації законодавства водіям-порушникам стало значно важче позбутися штрафних пунктів. Так, більше не діятимуть так звані навчання, після яких кількість цих пунктів скасовувалась. Відтепер вони будуть анульовані не через рік, а через два після оплати штрафу за порушення ПДР.

⇒ Читайте також:

Коли на кордоні з Польщею запрацює електронна черга для водіїв

Попри війну на Львівщині завершується ремонт прикордонної дороги Самбір – Нижанковичі

Літаком чи поїздом: на яких напрямках у Польщі вигідно подорожувати авіатранспортом

Головне фото: Daniel Dmitriew / FORUM

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах