Штрафні бали за порушення ПДР у Польщі знову скасовуватимуть щороку

12 Травня 2023
штрафи за порушення пдр в польщі 2023

Польський уряд вирішив внести зміни до дорожнього законодавства після того, як нещодавно сам його посилив. Йдеться про те, щоб скасовувати штрафні бали за порушення ПДР через рік, а не через два, як це відбувається зараз. Крім того, Сенат прагне повернути водіям можливість раз на пів року проходити платні курси з підвищення водійської кваліфікації, за що автоматично скасовують 6 штрафних пунктів. Про це пише видання money.pl

Сенат Польщі взявся за новелізацію Законодавства у сфері дорожнього руху. Створений міністерством цифровізації проєкт має, перш за все, збільшити безпеку пасажирів, які користуються онлайн-сервісами для виклику таксі. 

Як повідомляє ISBNews, новелізація дорожнього законодавства передбачає, що підприємці, які є посередниками в автомобільних перевезеннях, перед початком співпраці будуть зобов’язані, серед іншого, перевірити особу водія, його документи (водійські права та право керування транспортним засобом), а також судимість. Крім цього, на них лежатиме обов’язок перевірки польських документів на справжність. 

Нові норми також посилюють покарання за порушення зобов’язань як для підприємців-посередників у перевезеннях, так і для водіїв. Підприємці будуть зобов’язані – не рідше одного разу на 100 перевезень – перевіряти, чи є водій тією особою, якій доручили перевезення.

Однак новелізація також містить положення, які послаблюють пов'язані зі штрафними балами для водіїв правила. Як пояснив міністр цифровізації Януш Чешинський, скасування накопичених штрафних балів через рік пов’язано з аналізом уряду, який «чітко вказує на те, що відсоток водіїв, яким це загрожує, досить малий».

«У нас є всі підстави вважати, що це професійні водії вчиняють правопорушення. І це більше пов’язано з частотою, ніж з тим, що це дуже серйозні порушення закону, що це фактично дорожні пірати», – сказав Цешинський, якого цитує brd24.pl.

«Здається, це раціональний напрямок змін. Це те, що не зменшить безпеку на дорогах, але допоможе тим, хто таким чином заробляє на життя. Для такої людини відсутність водійського посвідчення – це просто неможливість заробити гроші», – наголошував міністр.

Така новелізація дорожнього законодавства де-факто повертає ситуацію у часи перед 2022 роком. 

Нагадаємо, минулого року польський уряд не лише посилив правила щодо нарахування штрафних балів за порушення ПДР, але й набув чинності новий тарифікатор штрафів. У січні 2022 року максимальний штраф за порушення правил дорожнього руху підвищили з 5 до 30 тисяч злотих, а максимальна сума штрафу, яку може накласти поліцейський – зросла з 500 до 5000 злотих. З 17 вересня також зросла максимальна кількість штрафних балів, яку поліція може накласти на водія за одноразове порушення: з 10 до 15.

Згідно з даними Першого податкового управління в місті Ополе, яке збирає штрафи з усієї Польщі, у 2022 році поліція виписала понад 4 мільйони штрафів на загальну суму 1,35 мільярда злотих. Штрафи на понад 50 мільйонів злотих виписали й інші служби. Для порівняння, у 2021 році поліція наклала 4,8 мільйона штрафів загальною вартістю майже 692 мільйони злотих, а інші служби – майже 170 тисяч штрафів на загальну суму понад 43 млн злотих.

⇒ Читайте також:

У п’яних водіїв у Польщі забиратимуть авто навіть без спричинення ДТП

Завдяки більш суворим штрафам знизилась кількість ДТП на дорогах Польщі

Онлайн-запис в чергу стане можливим на 16 пунктах пропуску через західний кордон

Головне фото: rp.pl

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах