Зміни для водіїв у Польщі: обов’язковий реєстратор швидкості та підвищення штрафів

13 Червня 2022
штрафи за порушення пдр в польщі 2022

З 6 липня на території Європейського Союзу набуде чинності розпорядження, згідно з яким у нові автомобілі будуть встановлювати кілька нових обов’язкових систем. Так, вже невдовзі придбати у Польщі автомобіль без інтелектуального асистента швидкості чи так званої “чорної скриньки” буде значно важче. Крім того, польський уряд планує вкотре підвищити штрафи за порушення ПДР, передає businessinsider.com.pl.

Зміни будуть результатом відповідної постанови ЄС, яка передбачає додаткове обладнання для усіх нових автомобілів, допущених до руху на території Європейського Союзу. Так, щоб отримати гомологацію - офіційне погодження про приведення товару до відповідності певним стандартам - кожен новий автомобіль, випущений на території Євросоюзу, матиме передові електронні системи. 

Мова йде, перш за все, про ISA - інтелігентного асистента швидкості. Така система моніторить швидкість руху автомобіля та попереджає про те, що її треба знизити. У передових версіях системи також діє функція автоматичного зниження швидкості.  

Крім цього, нові автівки обов’язково будуть оснащені так званими “чорними скриньками”. Вони мають працювати на зразок тих скриньок, які вмонтовані у літаках. Система буде реєструвати не лише швидкість руху автомобіля, але й натискання на гальма, використання ременів безпеки або роботу подушок безпеки. Все це для того, щоб у разі аварії служби могли легко встановити її причини.

Штрафи за порушення ПДР в Польщі знову зростуть

Незважаючи на те, що з 2022 року штрафи за порушення ПДР в Польщі значно зросли, з осені цього року на водіїв чекає чергова зміна тарифікатора. 

Так, з 17 вересня почнуть діяти нові штрафи для порушників-рецидивістів - так звані подвійні штрафи. Тобто, якщо за два роки водій повторно вчинить порушення, то заплатить за нього уже подвійний штраф. Як відомо, нові штрафи за подвійними ставками передбачені для особливо небезпечних порушень, зокрема:

  • перевищення швидкості на понад 31 км/годину;
  • ненадання переваги у русі пішоходу;
  • неправильний обгін;
  • в'їзд на залізничний переїзд після закриття шлагбаумів або ввімкнення червоного сигналу світлофора.

Зміни можуть також стосуватися штрафних балів (punkty karne). Невдовзі вони будуть анульовуватись лише через два роки, а не через рік, як зараз. Причому цей термін буде нараховуватись не з моменту видачі штрафу, а з моменту його оплати. Таким чином, водієві буде вигідно погасити штраф якомога швидше. 

⇒ Читайте також:

Пропускну спроможність КПП Краковець-Корчова хочуть збільшити на 50%

Коли на кордоні з Польщею запрацює пункт пропуску Нижанковичі – Мальховіце

Кордон Україна-Польща: будівництво пішого переходу та реконструкція євроколії Перемишль – Нижанковичі – Хирів

Головне фото: Jan Baborák on Unsplash

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах