26 Липня 2021
Польський уряд працює над законопроектом, який має покласти край фальшивим акціям та знижкам у магазинах одягу, взуття, побутової техніки, продуктів харчування тощо. Йдеться, зокрема, про такі рекламні кампанії, в межах яких ціни спершу підвищують, а потім знижують і видають це за вигідну акційну пропозицію. Експерти стверджують, що деякі мережі застосовують таку практику під час розпродажів з нагоди Чорної п’ятниці.
Новелізація Закону Польщі про права споживачів, серед іншого, накладатиме на продавців обов’язок вказувати найнижчу вартість кожного товару чи послуги, на який діє знижка. Як пише businessinsider.com.pl, відповідальним за розробку цього, а також інших проектів змін до законодавства в сфері торгівлі є Антимонопольне управління Польщі (UOKiK).
“Суттєві зміни будуть внесені до закону про права споживачів та до закону про протидію недобросовісній ринковій практиці, тоді як зміни до закону про захист конкуренції та споживачів будуть обмежені”, - зазначив президент UOKiK Томаш Хрустний.
⇒ Бедронка заплатить 60 млн злотих штрафу за оманливі дані про країну-виробника продуктів
mojagazetka.com
Таким чином, у Польщі готуються прийняти не один законопроект, а цілий пакет нових законів у сфері торгівлі та захисту конкуренції. Тож які зміни можуть невдовзі чекати на місцевих підприємців та покупців?
Перш за все, в межах будь-якої акції чи рекламної кампанії продавець буде зобов’язаний вказувати інформацію не лише про розмір знижки на певний товар чи послугу, але й про найнижчу ціну на цей товар/послугу, яка діяла за останні 30 днів.
Президенту антимонопольного управління також нададуть право виписувати підприємцю штраф на суму до 2 млн євро, якщо перед прийняттям рішення про його оштрафування неможливо встановити розмір обороту, якого підприємець досягнув у попередньому фінансовому році, через відсутність доступу до відповідних даних.
Крім цього, до закону про протидію недобросовісній конкуренції хочуть ввести нові визначення таких понять, як продукт, розміщення, торгівельна онлайн-платформа, цифрові послуги тощо. На додачу, до оманливих дій зараховуватимуть спроби підприємця ввести на ринок в одній країні ЄС товар, який би вважався ідентичним з товаром, запровадженим на ринках інших країн, але в реальності мав би інший склад або властивості.
Ці, а також інші зміни до польського законодавства у сфері торгівлі, захисту конкуренції та прав споживачів стали наслідком поступового запровадження в країні директиви Євросоюзу, яку також називають “директивою Omnibus”. Вона має на меті змінити чотири базові закони, які захищають інтереси споживачів у ЄС. Держави-члени зобов'язані прийняти положення, необхідні для дотримання цієї директиви, до 28 листопада 2021 року. Зміни мають набути чинності по всій території Об’єднання з 28 травня 2022 року.
⇒ Читайте також:
Biedronka надає поштові послуги у понад 240 супермаркетах. Чи працюють вони у неділю
Топ найдешевших та найдорожчих супермаркетів Польщі у 2021 році
Кожен другий польський магазин вводить покупців в оману щодо вартості товару. Дослідження
Коментарі