Бедронка заплатить 60 млн злотих штрафу за оманливі дані про країну-виробника продуктів

26 Квітня 2021

Польське антимонопольне управління UOKiK зобов’язало компанію Jeronimo Martins Polska заплатити штраф на суму понад 60 млн злотих. Власника мережі дисконт-супермаркетів Biedronka в Польщі звинувачують у введенні покупців в оману щодо країни походження овочів та фруктів. Це, своєю чергою, могло спонукати людей помилково надавати перевагу тим чи іншим товарам, пише businessinsider.com.pl

Справу проти Jeronimo Martins Polska відкрили ще в травні 2020 року. Інспектори UOKiK порівнювали інформацію про продукти, розміщену на вивісках супермаркетів, із тією, що була зазначена на упаковках товарів чи в документах про доставку. Особливу увагу вони звертали на овочі та фрукти, які нібито були вирощені в Польщі, але також могли й бути імпортовані з інших країн, зокрема на картоплю, цибулю, капусту, моркву, помідори, яблука та полуницю. 

ціни на продукти в бедронці в польщі 2021

Відтак, порушення вимоги про надання споживачеві повної та достовірної інформації про товар було виявлено у 27,8% супермаркетів Бедронка, які перевірила торгова інспекція, тобто в 73 із 263 магазинів мережі. 

“Достовірна інформація про пропоновану продукцію є основним обов’язком підприємця та невід’ємним правом покупця. Тим часом у магазинах Biedronka споживачів, які хотіли придбати польську картоплю, помідори чи яблука, часто вводили в оману. Наше розслідування показало, що в багатьох випадках інформація на вивісках відрізнялася від інформації на колективній упаковці або в документах про доставку. Ці порушення були системними та тривалими. Ось чому я наклав на Jeronimo Martins Polska штраф у розмірі понад 60 мільйонів злотих”, - наголосив президент  UOKiK  Томаш Хрустний. 

На підтвердження своїх слів керівник антимонопольного управління навів кілька прикладів:

“На вивісці біля стенду був напис “Польща”, хоча насправді часник, який 15 жовтня 2019 року продавали в Бедронці у Лодзі, походив з Іспанії, картопля, яку пропонували 19 лютого 2020 року в Радимно, - з Франції, савойська капуста, яку 19 лютого 2020 року продавали в супермаркеті мережі в Колобжегу, - з Франції, селера, яку пропонували 12 травня 2020 року в Кошаліні, - з Нідерландів”.

Томаш Хрустний також пояснив, що все більше покупців звертають увагу на країну-виробника продуктів, оскільки у своєму виборі керуються зокрема економічним патріотизмом. Для інших важливим є питання транспортування їжі, що напряму пов’язано із кількістю пестицидів, використаних для захисту продукції від псування; або ж небезпечного для довкілля вуглецевого сліду, що залишається внаслідок перевезення товарів.

“Тому правдива та достовірна інформація про країну походження овочів та фруктів є необхідною для прийняття обгрунтованого і свідомо рішення про покупку. У магазинах Biedronka споживачів часто вводили в оману, що є нечесною ринковою практикою”, - наголосив президент UOKiK.

⇒ В супермаркетах Бедронка з’явиться новий спосіб оплати

актуальні ціни на продукти в польщіmamdlugi.pl

Своєю чергою, представники компанії Jeronimo Martins Polska вважають рішення антимонопольного управління про накладення штрафу дискримінаційним та вже готуються оскаржувати його у суді.

“Сама кількість порушень, яку нам закидають, є маргінальною. Крім цього, спосіб збору доказів викликає серйозні сумніви щодо неупередженості UOKiK та підтверджує, що дії, вжиті проти нашої мережі, є дискримінаційними. Звертаємо увагу, що кількість порушень в інформуванні споживачів про країну походження фруктів та овочів у мережі Biedronka з самого початку була, на думку UOKiK, однією з найнижчих на польському ринку. Ми глибоко здивовані тим, що, хоча у Biedronka зафіксували менше порушень у маркуванні продукції, ніж у багатьох конкурентів, ми єдина компанія, проти якої розпочато провадження у цій справі”, - йдеться в офіційному зверненні фірми JMP.

Прес-служба мережі дисконтів також наголошує, що кількість таких порушень систематично зменшується, зокрема завдяки автоматизації процесу маркування овочів та фруктів. 

“Це підтверджують перевірки, проведені на замовлення UOKiK. На межі 2019 та 2020 років статистична кількість помилок на магазин становила 2,53, а під час останньої повторної перевірки зменшилась аж на 70% до показника 0,68 помилок в маркуванні на магазин. Також перевірка показала, що у 58% супермаркетів Biedronka не знайшли жодної помилки в маркуванні”, - стверджують представники компанії. 

⇒ Рейтинг найпопулярніших онлайн-магазинів Польщі

акції та знижки в супермаркетах бедронка в польщіhurtidetal.pl

В Jeronimo Martins Polska додали, що мережа охоче йде на співпрацю з антимонопольним управлінням, тому її дуже непокоїть раптове розірвання діалогу зі сторони уряду Польщі і нехтування будь-якими спробами знайти альтернативні рішення, які будуть вигідними і для споживачів. 

“Оскільки цього не сталося і штраф було накладено, JMP оскаржить рішення президента UOKiK у компетентному суді. Крім того, компанія розгляне можливість подання позову до цивільного суду проти Державного казначейства і/або UOKiK та його президента з вимогою відшкодування збитків”, - підсумували у прес-службі Jeronimo Martins Polska.

⇒ Читайте також:

ТОП-7 вигідних програм лояльності для клієнтів польських супермаркетів

В Польщі запрацював новий продуктовий онлайн-магазин Barbora.pl

Скільки заробляють продавці-касири польських супермаркетів станом на 2020 рік

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах