Кожен другий польський магазин вводить покупців в оману щодо вартості товару. Дослідження

19 Квітня 2021
акції та знижки в польських магазинах

Польська Торгова палата перевірила ціни на різні товари у 2200 місцевих магазинах, зокрема на гуртівнях, у роздрібних продавців та у популярних дисконтах. Як з’ясувалось, своїх покупців в оману вводить кожна друга крамниця. Так, у 56% магазинів виявили порушення правил щодо достовірності інформації про вартість товару. Основною проблемою була відсутність ціни за одиницю товару (напр., за кілограм чи за штуку), а також різна ціна на касі та на прилавку, пише biznes.wprost.pl

У звіті Торгової палати вказано, що під час закупів у польських супермаркетах клієнтам слід бути дуже уважними. Перевірки, які організація проводила впродовж 2020 року, показали, що в більш ніж половині закладів ціни на товари були подані неоднозначним і сумнівним способом. Подекуди зустрічалась несправедлива конкуренція - покупцям не давали можливості порівняти вартість аналогічних товарів інших марок. Більше того, у багатьох випадках ціна на один і той же товар на прилавку та на касі була різною. 

актуальні ціни на продукти в польщі 2021

biznes.interia.pl

Представники Торгової палати провели відповідні перевірки й на автозаправних станціях. З’ясувалось, що власники АЗС також часто маніпулюють водіями, адже виставляють вивіску з цінами на паливо у місці, яке можна побачити тільки після в’їзду на заправну станцію. Загалом проблеми з достовірністю інформації про вартість послуг виявили на 57% перевірених АЗС. 

“Ціна є одним із факторів, який - окрім торгової марки та індивідуальних переваг споживачів - впливає на рішення щодо придбання товару чи послуги. Споживач повинен мати повну інформацію про товари, включаючи їхню повну вартість”, - наголосили у своєму звіті представники Торгової палати Польщі. 

Цікаво, що знайдені під час перевірок у польських магазинах та супермаркетах порушення правил інформування покупців про вартість товару стали підставою для накладення 621 штрафу на загальну суму понад 491 тисячу злотих. Ще 19 штрафів було виписано за повторне порушення правил. У цьому випадку штрафи були значно вищими, тож 19 закладів зобов’язали виплатити компенсацію на загальну суму понад 328 тисяч злотих. 

“Базове право споживача - це право на достовірну інформацію. Тому покупець повинен знати, скільки коштує конкретний товар чи послуга, - стверджує Томаш Хрустний, президент Польського антимонопольного управління UOKiK. - Ціна має бути помітною, читабельною та однозначною. Якщо ціна на полиці нижча, ніж на касі, споживач має право заплатити нижчу вартість”. 

Посадовець також наголосив, що продавець зобов’язаний вказувати вартість одиниці товару, наприклад кілограм, літр чи 100 грам, аби покупець міг порівняти вартість одного продукту різних виробників.

⇒ Читайте також:

Купуй в Бедронці польські товари і отримай ваучер на 99 злотих

Orlen запускає кур’єрські послуги і планує розвивати власну мережу пачкоматів у Польщі

Dino продаватиме тести на антитіла до Covid-19 без обмежень. Ціни в магазинах-конкурентах

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах