В Польщі зменшили пенсійний вік

20 Грудня 2016
пенсія в польщі

Президент Польщі Анджей Дуда підписав закон про зниження віку виходу на пенсію в Польщі. Таким чином, жінки матимуть право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років, а чоловіки – після 65-річчя. Закон набуде чинності з 1 жовтня 2017 року, повідомляє tvn24bis.pl

Проголосувавши за законопроект, польські урядовці повернули пенсійну систему, яка була в Польщі до 2012 року. Основне положення нового закону передбачає вихід на пенсію після досягнення відповідного віку лише за бажанням самого працівника. Це означає, що роботодавець не має права звільнити старшу особу в зв’язку з тим, що вона досягнула відповідного віку і вказати це як основну причину звільнення. Якщо ж роботодавець наполягатиме на звільненні особи пенсійного віку без поважних на те причин, працівник має право поскаржитись на нього до суду по трудових спорах.

Станом на зараз пенсійний вік в Польщі складає 67 років незалежно від статі. Попередній польський уряд ухвалив його підвищення ще у 2012 році. Згідно із планом, цю планку повинні були ввести до 2020 року для чоловіків, та до 2040 року для жінок. Відтоді, як закон був прийнятий, польська незалежна профспілка «Солідарність» (Solidarność) активно виступала проти запровадження таких змін.

Зниження пенсійного віку стало чи не найголовнішою передвиборчою обіцянкою теперішнього президента Польщі, а також нового польського уряду, обраного у 2015 році. На ухвалення відповідного закону польським політикам знадобився один рік. Законопроект про зниження пенсійного віку потрапив на розгляд Сейму ще в листопаді 2015 року, проте офіційне його затвердження відбулось аж через рік. Після Сейму документ повинен був схвалити Сенат Польщі. На початку грудня 2016 року сенатори проголосували за впровадження змін, а згодом і президент Анджей Дуда поставив свій вирішальний підпис.

Нагадаємо, в 2016 році в Польщі зросла середня місячна пенсія. Окрім цього, польські урядовці активно працюють над законами, що підвищать рівень життя в країні

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах