В Польщі зміняться правила розрахунку платіжною карткою Mastercard

29 Травня 2018
безготівкові платежі в Польщі

Сьогодні все більше людей надають перевагу оплаті банківськими картками. Готівка відходить в минуле - майже всі магазини, супермаркети, ресторани та кафе, автозаправні станції чи кіоски оснащені терміналами для розрахунку карткою. Навіть у громадському транспорті в Польщі подекуди вже можна оплачувати проїзд саме карткою.

Це досить зручно, оскільки, по-перше, не потрібно носити із собою гаманець, набитий грішми - достатньо взяти одну картку. По-друге, не слід хвилюватися про те, що гаманець загубиться або ж вашу готівку вкрадуть кишенькові злодії. Навіть якщо таке трапиться із карткою - достатньо одного дзвінка в банк, аби заблокувати її, тож зловмисники точно не скористаються вашими грішми. По-третє, не потрібно шукати необхідні купюри та монети, чекати, поки вам порахують решту і затримуватись на касі під час оплати покупок: термінал сам відрахує з вашої картки необхідну суму, а ви завжди зможете відслідковувати свій баланс за допомогою мобільних додатків чи sms-повідомлень.

безготівкова оплата в Польщі

Однак навіть при розрахунку карткою часто можуть виникати певні незручності. Для захисту ваших коштів на картці завжди є PIN-код, однак іноді, здійснивши невелику покупку в магазині, стояти в черзі, затримуючи і себе і інших через необхідність вводити цей PIN-код зовсім не хочеться. 

Ліміт безготівкової оплати в Польщі

У Польщі під час розрахунку банківською карткою встановлено ліміт коштів, витрачаючи які під час покупки не потрібно вводити свій PIN-код. Сьогодні цей ліміт становить 50 злотих. 

Тобто якщо ви здійснили в Польщі покупки на 50 або менше злотих і на касі розраховуєтесь банківською карткою, вам не потрібно вводити свій PIN-код - оплата пройде автоматично. Однак, якщо сума буде більшою, вам все ж доведеться затриматися та ввести чотиризначне число у відповідному терміналі на касі.

безготівкова оплата в Польщі

Збільшення ліміту безготівкової оплати в Польщі

Міжнародна платіжна система Mastercard нещодавно отримала схвалення від Польського Національного банку збільшити ліміт безготівкових платежів до 100 злотих без запиту PIN-коду. Організація очікує, що ця зміна відбудеться не раніше, ніж у другому кварталі 2019 року.

Тобто вже в другому кварталі 2019 року власники банківських карт Mastercard зможуть здійснювати безготівкову оплату на суму до 100 злотих без необхідності вводити PIN-код.

Таке рішення в Польщі прийняли на підставі аналізу безготівкових розрахунків за останні роки. Як виявилося, у 2017 році кількість розрахунків банківською картою, що перевищували ліміт у 50 злотих була в три рази більшою, ніж у порівнянні з 2010 роком. У Mastercard підтвердили, що поляки все більше розраховуються банківськими картками. 

Mastercard в Польщі

Над можливістю збільшити ліміт безготівкової оплати в Польщі без запиту PIN-коду задумується і друга за величиною світова платіжна система - Visa. Як ідеться у повідомленні компанії: 

"Ми працюємо з банками-емітентами карток Visa для систематичного аналізу ліміту на безготівкову оплату. Через постійно зростаючу популярність таких платежів, у багатьох європейських країнах були досягнуто домовленостей щодо підвищення цього ліміту. Ключовим для нас завжди є баланс між зручністю споживачів і питанням безпеки".

Тож не виключено, що збільшення ліміту відбудеться і для власників банківських карт Visa.

Visa в Польщі

Досвід європейських країн

Поточний обов'язковий ліміт у розмірі 50 злотих у Польщі був встановлений ще в 2007 році і сьогодні є одним з найнижчих в Європі. 

В багатьох інший європейських країнах для власників банківських карток із платіжною системою Mastercard встановлені значно вищі у порівняннні з польськими ліміти:

  • Велика Британія - 30 фунтів (близько 145 злотих);
  • Франція - 30 євро (близько 130 злотих);
  • Ірландія - 30 євро (близько 130 злотих);
  • Литва - 25 євро (близько 105 злотих);
  • Румунія - 100 леїв (близько 90 злотих);
  • Словаччина - 20 євро (близько 85 злотих).

З іншого боку, безготівкові платежі в Польщі розвиваються дуже швидко, що ставить цю країну серед лідерів такої технології. За даними дослідження Mastercard, В Польщі  розраховуються платіжними картками в середньому в 20 разів більше, ніж в сусідній Німеччині.

безготівкові платежі в Польщі

Отож, якщо ви часто робите покупки в Польщі і при цьому розраховуєтесь банківською карткою, на вас чекає приємна новина - вже в 2019 році ліміт оплати без необхідності вводити PIN-код становитиме 100 злотих. Нагадаємо, на нашому сайті ви можете дізнатися ціни на популярні продукти харчування в Польщі, а також довідатися про усі акції та знижки у популярних мережах супермаркетів в Польщі з акційних газеток.

Читайте також:

Способи повернення податку Tax Free: що, де і як?

Заборона торгівлі в неділю та свята у Польщі в 2018 році

Нові митні правила України з 1 січня 2018

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах