Вирішення проблеми зі смогом в Польщі може вплинути на деяких водіїв

13 Січня 2017
б/у авто в Польщі

Після приходу суворої зими, яка змусила людей інтенсивніше опалювати свої помешкання, над багатьма польськими містами навис густий отруйний смог. Незадоволені ситуацією із забрудненням повітря активісти почали вимагати від уряду негайного вирішення такої небезпечної для екології проблеми, повідомляє tvn24bis.pl

Це стало неабиякою мотивацією для польських політиків прискорити роботу над законами, які б обмежили шкідливі викиди в повітря. Зокрема, вирішено запровадити норми якості котлів та печей, за допомогою яких люди опалюють свої домівки, а також самого палива. Окрім цього, польський Сейм розглядає депутатський законопроект про внесення змін до закону про охорону навколишнього середовища та автомобільний транспорт.

Ініціатива польських депутатів дозволятиме владі міст, в яких проживає понад 200 тисяч осіб, встановлювати зони обмеження або ж повної заборони руху для тих авто, що викидають у повітря більше газів, ніж передбачають норми. Водії, які хотітимуть в'їхати до закритої або обмеженої зони, муситимуть наклеїти на свій транспортний засіб спеціальну наклейку, яка інформуватиме про екологічний стандарт їхньої машини. Якщо норма буде перевищена, в'їхати до спеціальної зони вони не зможуть. Вимоги, щоправда, не стосуватимуться мешканців таких зон, а також водіїв спеціальних транспортних засобів.

У законопроекті, який перебуває зараз на розгляді Сейму, зазначено, що 78% автомобілів на дорогах Польщі мають понад 10 років. Середній вік авто в Польщі складає, згідно з різними розрахунками, від 14 до 17 років. Це означає, що більшість з них не відповідають еко-стандартам Євро-3 (від 2000 р.) чи Євро-4 (від 2005 р.). Відповідно до доповіді польського Державного осередка складання балансу і управління емісіями, в 2013 році саме дорожний транспорт був найбільшим джерелом викидів окисів азоту (31,8%) в Польщі. Депутати сподіваються, що шлагбаум на в'їзді до закритих зон покращить таку статистику. 

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах