Як поляки проводять вільний час. Інфографіка

11 Січня 2018
Як поляки проводять вільний час

Шалений темп життя, робота, навчання та інші щоденні обов’язки рідко дають нам можливість сповна насолодитися тими заняттями, які приносять нам задоволення. Часу на відпочинок та хобі у сучасному світі залишається все менше, що вже й казати про сили та натхнення! Однак, як в один голос стверджують всі психологи, перерви в роботі просто необхідні, інакше організму не уникнути стресу і всіх пов’язаних із ним негативних наслідків. Дуже важливо виділити час на себе, відпочити і зайнятися улюбленою справою - це не тільки відновить сили, а й подарує хороший настрій.

Нещодавно Головне управління статистики Польщі провело серед поляків соціологічне опитування: як вони зазвичай проводять свій вільний час і чи є він у них взагалі? Ось що з цього вийшло.

Як проводять вільний час у Польщі

Як поляки проводять вільний час

Згідно із соціологічним опитуванням, проведеним у Польщі, 5% поляків стверджують, що під час робочого тижня весь вільний час,який у них залишається, вони змушені витратити на домашні обов’язки, а відтак зовсім не мають часу на себе. Як зізналися ще 4%, вони взагалі не мають вільного часу. Тим не менше, більшість людей все таки намагаються виділити для себе бодай декілька годин. До прикладу, 6% заявили, що їм цілком вистачає часу і вони все встигають, не кваплячись.

Згідно із даними опитування, найбільше поляки люблять вільний час проводити на свіжому повітрі. Половина опитуваних (50%), заявили, що часто свій вільний час намагаються проводити на свіжому повітрі - зазвичай це прогулянки у парку чи з собакою, ігри з дітьми тощо. Такі прогулянки на свіжому повітрі поляки намагаються влаштовувати як мінімум 1 раз на місяць.

Як виявилося, поляки великі меломани - аж 68% зазначили, що у вільний час полюбляють слухати музику. Це не дивно, адже улюблені пісні справді розслабляють і піднімають настрій.

Приблизно стільки ж опитуваних люблять у вільний час ходити в гості. З візитами до друзів, родичів чи сусідів ходять 65% поляків.

Половина респондентів також відмітила, що у вільний час їм подобається переглядати вдома фільми. Цікаво однак, що аж 81% опитуваних зазначили, що вони щодня переглядають ТБ. З них 30% призналися, що дивляться телевізор більше двох годин, а кожен п’ятий поляк проводить перед екраном телевізора понад чотири години в день.

перегляд тб

На відміну від переглядів фільмів та ТБ, займатися спортом поляки люблять значно менше - всього 36% зазначили, що після роботи займаються спортом і відвідують тренажерні та фітнес зали.

Окрім того, телебачення та Інтернет майже повністю витіснили друковану пресу. Лише 30% поляків призналися, що у вільний час читають газети або журнали. А 16% заявили, що протягом останнього року взагалі жодного разу не читали друкованих періодичних видань.

Як показує опитування, 51% поляків хоча б 1 раз на рік на дозвіллі відвідують кінотеатр. З них 9% зазначають, що ходять туди кожного місяця. Значно менше полюбляють у Польщі театр - лише 31% респондентів зазначили, що відвідують театр принаймні 1 раз на рік, і всього 2% щомісяця бувають у театрі.

Не так часто поляки знаходять час і на подорожі. Менше половини опитуваних (44%) зазначили, що виїжджають з рідного міста більше ніж на чотири дні хоча б раз на рік. Зазвичай це поїздки в межах країни з візитами до рідних чи друзів. І всього лише кожен десятий опитуваний відмітив, що здійснював протягом року поїздки за кордон з метою відпочинку та туризму довше, ніж на 4 дні.

подорожувати

Соціологи зазначають, що, як показує аналіз проведеного опитування, найбільше на брак вільного часу скаржаться поляки двох вікових категорій: 25-34 та 35-44 роки, що не дивно, адже саме у цьому віці людина протягом дня зобов’язана виконувати безліч справ, а обов’язки, покладені на неї забирають часом весь день.

Особи ж старшого віку зазвичай зазначають, що не мають жодних проблем із вільним часом і навіть доволі часто признаються, що мають його аж забагато.

Тож не забувайте приділяти собі бодай трохи часу в день і займатися улюбленою справою. Від цього ваша продуктивність лише збільшиться і ви збережете надовго хороше самопочуття та відмінний настрій і здоров’я. 

Читайте також:

10 польських фільмів, які варто подивитись

Польські фразеологізми

7 найкрасивіших фестивалів та свят у Польщі

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах