Як стати на тимчасовий консульський облік в Польщі через пошту

23 Травня 2019
тимчасовий консульський облік в Польщі

Консульський облік не є обов’язковим, проте в більшості випадків громадяни України, які перебувають тривалий час в Польщі, користуються цим правом і таки стають на облік у консульство, що однозначно має свої переваги. 

Наприклад, перебуваючи на консульському обліку, можна брати участь у виборах на закордонних дільницях. Нагадаємо, що цього року на українців ще чекають вибори до парламенту, тож питання як ніколи актуальне.  

   ⇒ Читайте також: Де і як українцям в Польщі проголосувати на виборах

Крім того, завдяки перебуванню на тимчасовому консульському обліку, громадяни України можуть протягом двох місяців на рiк безперервно перебувати в Україні автомобілем, який зареєстрований в одній з країн Європейського Союзу і має європейські (часто польські) номерні знаки. Цей термін можна використовувати одноразово або розділити на декілька поїздок.

З огляду на те, що в Україні діє закон про обов’язкове розмитнення “євроблях”,  консульський облік не передбачає розмитнення, якщо ви не порушуєте терміну перебування на такому авто в Україні.

   ⇒ Читайте також: Як розмитнити авто на єврономерах?

Що таке консульський облік?

Власне, консульський облік - це облік громадян України, які перебувають за кордоном, у відповідній закордонній дипломатичній установі України. В нашому випадку це облік українців, які тривалий час перебувають в Польщі, в Посольстві України в Польщі.

Консульський облік буває постійним і тимчасовим. На постійний консульський облік приймають тих громадян України, які виїхали за кордон на постійне проживання. 

Для тих, хто не збирається виїжджати в Польщу назавжди, існує тимчасовий консульський облік, на який може стати будь-який громадянин України, який на законних підставах перебуває в Польщі понад три місяці.

тимчасовий консульський облік в Польщі

   ⇒ Читайте також: Зміни в отриманні Дозволу на проживання у Польщі (Zezwolenia na pobyt)

Як стати на тимчасовий консульський облік в Польщі?

Стати на тимчасовий консульський облік в Польщі можна двома способами:

  • подати усі необхідні документи особисто в Посольство України в Польщі 
  • надіслати оригінали та копії документів поштою на адресу Посольства України в Польщі 

Другий варіант, зазначимо, є значно зручнішим. Вам не потрібно виділяти окремий час та їхати в Посольство. Достатньо зібрати весь необхідний пакет документів та надіслати їх в найближчому до вас відділенні пошти на адресу Посольства України в Польщі.

   ⇒ Читайте також: Візові центри та консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі

Власне, про це наголошує і саме Посольство України в Польщі. Днями на офіційній сторінці Посольства у Facebook з’явилося відповідне повідомлення:

Повідомляється, що у період з 13 по 17 травня на облік у консульському відділі Посольства України у Варшаві стали загалом 144 бажаючих. З них 91 громадянин України зробив це, надіславши необхідний пакет документів поштою на адресу консульського відділу Посольства.

Решта 53 особи скористалися порядком реєстрації електронної черги і завітали до Посольства у визначений їм час.

   ► Нагадаємо, окрім Посольства України в Польщі та чотирьох Генеральних консульств, на території Республіки Польща станом на сьогодні знаходиться 12 почесних українських консульств. Їхні адреси, номери телефонів та інші контактні дані шукайте за цим посиланням.

Які документи необхідно надіслати поштою, щоб стати на тимчасовий консульський облік в Польщі?

При прийнятті на тимчасовий консульський облік громадянин України може подати наступний пакет документів особисто або надіслати їх поштою.

   ► Зверніть увагу! Надіслати поштою потрібно оригінали документів та по 2 копії кожного документа, а також зворотний конверт з зазначеною зворотною адресою відправки та маркою (для зворотної відправки оригіналів ваших документів)!

Отож, для того, аби стати на тимчасовий консульський облік в Польщі, ви повинні надіслати поштою наступний пакет документів:

1. заяву; (зразок заповнення заяви)

2. облікову картку громадянина України, який тимчасово перебуває за кордоном; (зразок заповнення)

3. паспортний документ або проїзний документ дитини (2 копії першої сторінки до заяви та облікової картки);

4. 2 копії сторінок паспортного документа або проїзного документа дитини з написами і відомостями про пред’явника документа;

5. фотокартку розміром 35 х 45 мм;

6. оригінал і 2 копії виданого компетентними органами іноземної держави дозволу, що дає право на проживання в цій іноземній державі (оригінал такого дозволу обов’язково повертається заявнику).

тимчасовий консульський облік в Польщі

ДОПОВНЕНО 28.02.2020

З 1 березня 2020 року процедура прийняття українських громадян на тимчасовий та постійний консульський облік стане платною. Такі зміни передбачає Постанова Кабінету Міністрів України №85 від 29.01.2020 року «Деякі питання обліку громадян України, які проживають за межами України», що набуває чинності з березня цього року. Детальніше читайте ТУТ

⇒ Читайте також:

Візові центри та консульства Польщі в Україні та Консульства України в Польщі

В Катовіце відкрили почесне консульство України

Польське консульство буде прискіпливіше ставитися до страхових полісів при видачі віз

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах