Як розмитнити авто на єврономерах?

07 Грудня 2018
Як розмитнити авто на єврономерах

У листопаді цього року Верховна Рада прийняла нові закони про розмитнення авто на іноземних номерах. Закони №8487 та №8488 почали діяти з 25 листопада і зобов’язують усіх власників “євроблях” розмитнити свої авто. 

Закон №8487 передбачає нову формулу для розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, який фактично буде зменшений. 

Інший закон - №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України та передбачає впровадження нових штрафів для власників “євроблях” за порушення термінів транзиту та тимчасового ввезення авто в Україну.

Нові закони здійняли хвилю обурення серед багатьох власників “євроблях”. На прикордонних пунктах пропуску декілька днів навіть тривали акції протесту з вимогою скасувати прийняті нововведення. Тим не менше, закони не скасували, а це означає, що власники авто з іноземною реєстрацією повинні розмитнити свої транспортні засоби. 

Як розмитнити авто на єврономерах

Розмитнення авто на єврономерах: покрокова інструкція

У багатьох власників авто на єврономерах після прийняття законів про розмитнення виникає безліч запитань: як, де і коли розмитнювати авто? Скільки це коштуватиме? Які документи для цього необхідно? Що таке грошова застава і знижка на розмитнення? І т.д… 

Державна фіскальна служба пояснює, як саме відбувається процедура розмитнення авто. Спробуємо знайти відповіді на найпоширеніші запитання та прояснити всю ситуацію.

Де розмитнити авто на єврономерах?

Митне оформлення транспортного засобу, який вже знаходиться в Україні, чи який тільки планують ввезти в країну, можна здійснити у будь-якій митниці України.

Адреси та телефони усіх митних постів України шукайте ТУТ.

Митне оформлення можна здійснити в найближчій до вас митниці, потрібно тільки подати туди необхідні документи і пред’явити транспортний засіб, який підлягає розмитненню.

Де розмитнити авто на єврономерах?

Крім того, у зв’язку з прийнятими законами про розмитнення “євроблях”, регіональні сервісні центри МВС прийняли рішення реєструвати авто на іноземних номерах цілодобово:

“Для неухильного дотримання водіями транспортних засобів, що перетинають державний кордон, норм законів №8487 і №8488 регіональні сервісні центри МВС готові забезпечити безперебійну роботу із державної реєстрації розмитнених транспортних засобів у цілодобовому режимі”, - заявив перший заступник міністра внутрішніх справ України Сергій Яровий.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Митне оформлення здійснюється у будь-якій митниці України, але з обов’язковою умовою - громадянин повинен пред'явити авто для проведення митного огляду. Рішення про проведення митного огляду приймає посадова особа митниці з урахуванням вимог Митного кодексу.

Які документи необхідно мати для розмитнення авто з іноземною реєстрацією?

Для митного оформлення авто, ввезених в Україну в режимі транзиту, тимчасового ввезення, з простроченим та не простроченим транзитом, а також тих, які ввозилися (чи будуть ввозитися) з Литви, Польщі, Болгарії, Німеччини, потрібно подати наступні документи:

  • митна декларація на транспортний засіб (оформлена митним брокером);
  • реєстраційні (технічні) документи на транспортний засіб (як правило, технічний паспорт);
  • документи, що підтверджують право власності особи на транспортний засіб (як правило, це договір купівлі-продажу) або право ним розпоряджатися та декларувати (як правило, це доручення);

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Авто може бути заявлене в режимі “імпорт” особою, яка не перетинала митний кордон, якщо будуть подані документи, що підтверджують право власності цієї особи на транспортний засіб, або право (доручення) ним розпоряджатись.

  • рахунок-фактуру (інвойс) або інший документ, який визначає вартість товару (це може бути один і той же документ, що підтверджує право власності).

Документами, що підтверджують вартість придбаного громадянином автомобіля, є :

  • договір купівлі-продажу;
  • інвойс;
  • банківські або інші платіжні документи;
  • експортна декларація;
  • довідкова інформація щодо вартості аналогічних транспортних засобів у країні експорту.

У цих документах повинні бути зазначені дата продажу, номер шасі (рами), кузова (або ідентифікаційний номер), номер двигуна автомобіля, його модель, рік виготовлення, а також ім’я та прізвище особи, якій продано автомобіль.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Якщо в документах, що підтверджують вартість придбаного автомобіля буде заявлено недостовірну вартість або у разі відсутності таких документів взагалі, митниця ДФС визначає вартість автомобіля самостійно.

Як заповнити митну декларацію на авто?

Як заповнити митну декларацію на авто?

Теоретично кожен громадянин може самостійно спробувати заповнити митну декларацію та подати необхідні документи. Зауважимо, що українським законодавством це не забороняється і є цілком правомірним.

Однак будьте готові до того, що порядок заповнення митної декларації потребує спеціальних знань та певного програмного забезпечення. Крім того, паперова митна декларація повинна обов’язково супроводжуватись її електронною копією.

Неправильне заповнення митної декларації може призвести до низки неприємностей, найменша з яких - це відмова у розмитненні авто, а що ще гірше - на вас можуть скласти протокол про порушення митних правил.

Саме тому Державна фіскальна служба рекомендує звернутися за допомогою до митного брокера – кваліфікованого спеціаліста, який розбирається в усіх нюансах митного декларування.

Офіційний перелік підприємств, яким надано дозвіл на провадження митної брокерської діяльності можна знайти ТУТ.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! ДФС не контролює вартість брокерських послуг.

Нові закони про “євробляхи”

Розмитнення авто на іноземній реєстрації онлайн

На початку 2020 року в Україні запустили онлайн-сервіс для заповнення та подання митних декларацій на автомобілі з європейською реєстрацією. Нововведення дозволить власникам транспортних засобів з-за кордону самостійно їх декларувати, заощадити на митних брокерах та зробить процес більш відкритим, впевнені в Державній митній службі України. 

Заповнити онлайн-декларацію для розмитнення свого авто відтепер можна у розділі "Ввезення легкового автомобіля" на державному інформаційному веб-порталі "Єдине вікно для міжнародної торгівлі". Щоб скористатися онлайн-сервісом, потрібно зареєструватись і зайти в особистий кабінет. Детальніше про процедуру онлайн-реєстрації читайте ТУТ

Нова формула для розрахунку акцизу для "євроблях"

Акцизний податок для ввезених в Україну авто буде розраховуватися за наступною формулою: 

Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку

Базова ставка - це стала сума акцизного податку, яка становить:

  • для авто з бензиновим двигуном до 3 000 куб. см - 50 євро
  • для авто з бензиновим двигуном понад 3000 куб см - 100 євро
  • для авто на дизелі з об'ємом двигуна до 3 500 куб см - 75 євро
  • для авто на дизелі з об'ємом двигуна понад 3 500 куб см -150 євро

Коефіцієнт двигуна - розраховується за показником об'єму двигуна, поділеному на 1000. 

Наприклад, об'єм двигуна 1600 см3 : 1000 = 1,6. Коефіцієнт двигуна - 1,6.

Коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років авто. Варто відзначити, що нардепи встановили також граничний коефіцієнт віку на рівні 15 років. Тобто, якщо вік авто становить 16, 17 чи навіть 20 років, до нього все-одно буде застосовуватися віковий коефіцієнт 15.

Отже, формула розрахунку суми акцизного податку на авто включає три складові. Це:

  1. базова ставка
  2. коефіцієнт двигуна
  3. коефіцієнт віку авто (не більше 15).

розмитнення авто з Польщі

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! При розмитненні авто доведеться сплатити не лише акциз. Акциз - це лише один з платежів. Щоб завезти іномарку в Україну, додатково треба також в обов'язковому порядку сплатити:

  1. ПДВ (20% від вартості авто);
  2. ввізне мито (5-10% від вартості);
  3. збір до Пенсійного фонду (3-5%). 

Разом такі платежі становлять близько 30% від загальної вартості авто.

Приклади розрахунку акцизного податку на авто з іноземною реєстрацією

Подаємо приклади розрахунку акцизного податку на авто з іноземною реєстрацією за новою формулою.

Розрахунок акцизу на авто з бензиновим двигуном

Для автомобіля з бензиновим двигуном з об’ємом циліндрів двигуна 2 000 см3, 2007 року випуску автомобіля, податкове зобов’язання  становитиме:

50 євро х 2 х 10 х 1 = 1 000 євро

де 50 євро – базова ставка податку за 1 штуку транспортного засобу, 2 – коефіцієнт двигуна (2 000 см3 / 1000), 10 – коефіцієнт віку (повних років).

Податкове зобов’язання для автомобіля з таким самим об’ємом двигуна, але, наприклад, 2015 року випуску становитиме:

50 євро х 2 х 2 х 1 = 200 євро

Розрахунок акцизу на авто з дизельним двигуном

Для автомобіля з дизельним двигуном з об’ємом циліндрів двигуна 3 000 см3 та 1998 роком випуску автомобіля (19 повних років), податкове зобов’язання складатиме:

75 євро х 3 х 15 (граничний коефіцієнт віку) х 1 = 3 375 євро

Для такого ж самого автомобіля, але новішого, наприклад 2011 року випуску, податкове зобов’язання складатиме:

75 євро х 3 х 6 х 1 = 1 350 євро

Розрахунок акцизного податку для авто електричним двигуном

Прийнятий закон встановлює також ставку акцизного податку для електричних легкових транспортних засобів, оснащених виключно електричними двигунами (одним чи декількома), у розмірі

1 євро за 1 кВт/час ємності електричного акумулятора.

Наприклад, ставка акцизного податку для найбільш популярного в Україні електромобіля Nissan Leaf, ємність електричного акумулятора якого 24 кВт/ч, становитиме 24 євро.

Ставка акцизного податку авто

Ставка акцизного податку для гібридних легкових авто

Ставка акцизного податку для гібридних легкових транспортних засобів складає 100 євро за 1 штуку.

Гібридні легкові транспортні засоби – це високоекономічні авто, які рухаються завдяки системі "електродвигун – двигун внутрішнього згорання", споживаючи як пальне, так і заряд електроакумулятора, що дає можливість забезпечити додаткову потужність, не витрачаючи пальне і не забруднюючи навколишнє середовище.

Кому надається знижка на розмитнення авто на єврономерах?

Власникам авто "на євробляхах" надано пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу Закону у силу (нагадаємо, закони почали діяти з 25 листопада).

Іншими словами, якщо власник такого авто встигне розмитнити своє авто за перших три місяці дії закону, йому буде надано знижку у 50%. 

Однак зауважте, що такі правила стосуються тільки випадків, коли одна особа ввозить до України одну автівку для власного використання. Окрім того, всі сплачені податки за цей період мають надійти в Пенсійний фонд.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Знижка, тобто коефіцієнт 0,5 при сплаті акцизного податку, діє для однієї людини і для одного транспортного засобу. На другий транспортний засіб тому ж громадянину знижка діяти не буде.

Нові закони про “євробляхи”

Приклад розрахунку акцизу з урахуванням знижки на розмитнення авто (із застосуванням коефіцієнту 0,5)

Для автомобіля з бензиновим двигуном з об’ємом циліндрів двигуна 2 000 см3, 2007 року випуску, податкове зобов’язання  становитиме:

(50 євро х 2 х 10) х 0,5 х 1 = 500 євро

де 50 євро – базова ставка податку за 1 штуку транспортного засобу, 2 – коефіцієнт двигуна (2 000 см3 / 1000), 10 – коефіцієнт віку (повних років), 0,5 – коефіцієнт, який застосовується протягом 90 календарних днів з дня набрання чинності нового закону про розмитнення.

Податкове зобов’язання для автомобіля з таким самим об’ємом двигуна, але, наприклад, 2015 року випуску становитиме:

(50 євро х 2 х 2) х 0,5 х 1 =100 євро

Що таке "добровільний платіж" при розмитненні авто?

Якщо після сплати штрафу транспортний засіб, ввезений в режимі транзиту або тимчасового ввезення, продовжує перебувати на території України - це є підставою вважати, що даний автомобіль продовжує перебувати в Україні з порушенням митного законодавства.

Новим законом передбачено, що при оформленні в режим імпорту транспортного засобу, щодо якого порушено строки та умови режимів транзиту чи тимчасового ввезення, громадянин повинен сплатити так званий добровільний платіж в розмірі 8500 грн. Сплата цього платежу є обов’язковою, незважаючи на сплачений раніше штраф за порушення режиму транзиту.

Передбачені новим Законом добровільні кошти (8500 грн) сплачуються одночасно з митними платежами і в такому самому порядку. Реквізити депозитного рахунку, на який сплачуються кошти (митні платежі, добровільні кошти), є індивідуальними для кожної митниці.

“добровільний платіж” при розмитненні авто

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Добровільний платіж є обов’язковим до сплати тільки у випадку порушення термінів транзиту або тимчасового ввезення. 

Які штрафи передбачено за порушення терміну транзиту та тимчасового ввезення авто?

За недотримання строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники мають сплатити штраф, розмір якого буде залежати від кількості днів перевищення встановлених строків:

  • за один день прострочення вивезення транзитного авто - 170 грн штрафу
  • за три дні - 850 грн. штрафу
  • за 1 місяць - 170 тис. грн штрафу і/або конфіскація транспортного засобу за рішенням суду

штрафи для

В законопроекті також прописані правила взаємодії підрозділів органу доходів і зборів, Державної прикордонної служби та Нацполіції. Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення.
 
Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на дорогах, а прикордонники, в свою чергу, повинні не допустити перетину кордону особою, яка ввезла його без сплати відповідних штрафів.

Крім того, Нацполіція отримає право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ! Протокол про порушення може бути складений митником за відсутності порушника і вручений йому під час виїзду з України.

Що таке грошова застава за авто на іноземних номерах?

Відповідно з прийнятими законами, відтепер якщо громадянин України вирішив ввезти з-за кордону легковий автомобіль, то він обов’язково повинен при в’їзді в Україну за авто на іноземних номерах подати попередню митну декларацію та гарантувати сплату митних платежів. Одним із видів забезпечення сплати митних платежів власне і є грошова застава (хоча можуть бути обраними й інші види гарантування).

Грошова застава як обов’язковий вид гарантії застосовується тільки у випадку транзитного переміщення резидентом України транспортного засобу, що знаходиться на постійній реєстрації за межами України.

ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!  Громадяни-резиденти, які не перебувають на консульському обліку, при переміщенні транспортного засобу на іноземній реєстрації в режимі транзиту сплачують грошову заставу в розмірі митних платежів, що підлягають сплаті при ввезенні таких автомобілів на митну територію України з метою вільного обігу.

Як розмитнити авто на єврономерах

Що входить в суму грошової застави за ввезення авто на єврономерах?

Сума коштів, внесених як грошова застава, еквівалентна сумі передбачених законодавством податків і зборів, що сплачуються при митному оформленні товарів у вільний обіг на території України.

Загальна сума грошової застави складається з наступних обрахунків:

  1. ввізне мито, обчислене за ставкою 10% від вартості транспортного засобу;
  2. акцизний податок за ставками, визначеними Податковим кодексом України з урахуванням змін, внесених Законом України від 08.11.2018 № 2611-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування акцизним податком легкових транспортних засобів»;
  3. податок на додану вартість, обчислений за ставкою 20% від вартості транспортного засобу з урахуванням сплаченого ввізного мита та акцизного податку.

Як повернути грошову заставу за авто на іноземних номерах?

Законом передбачено, що за умови вивезення транспортного засобу у встановлений термін - тобто не порушуючи терміну транзиту, грошова застава повертається громадянинові за його заявою чи уповноваженій ним особі або залишається на відповідному рахунку митниці відправлення як передоплата для забезпечення виконання майбутніх зобов’язань.

Для того, аби повернути собі грошову заставу, необхідно звернутися до митниці і надати наступні документи:

  • акт про вивезення транспортного засобу за межі митного території України, складеного у пункті пропуску при вивезенні транспортного засобу;
  • другий примірник квитанції МД-1, за якою внесена грошова застава;
  • копії платіжних документів про внесення сум застави.

Наразі, за повідомленням Львівської митниці ДФС, станом на 4 грудня грошову заставу за ввезення авто з метою транзиту територією України внесли лише двоє громадян

Так, в одному з випадків громадянин України вніс грошову заставу в сумі близько 70 тис. грн. за ввезення транспортного засобу «Ford Foсus» 2004 р. в. В іншому випадку за ввезення автомобіля «Skoda Ocktavia» 2005 р.в. було сплачено 55 тис. грн.

Отож, процедура розмитнення авто з іноземною реєстрацією хоч і виглядає досить складно, однак розібратися в ній цілком реально. За наявності всіх необхідних документів вам достатньо звернутися до митного брокера, який підготує митну декларацію, а тоді сплати всі необхідні кошти. За нашими підрахунками, усі платежі становлять близько 30% від загальної вартості авто (без урахування штрафів за порушення транзиту).

Бажаємо успіхів!

Читайте також:

Верховна Рада ухвалила зменшення акцизного податку на авто та ввела нові штрафи для власників “євроблях”

Авто з Польщі

Перетин кордону з Польщею автомобілем

comments icon

Коментарі

Схожі статті

Переглянути більше

Отримуйте найсвіжішу інформацію про акції та знижки

Отримувати інформацію
Контакти

35-326, Rzeszów, ul.T.Rejtana, 67

vsetutpl.info@gmail.com

Ми в соціальних мережах