Приєднуйтесь до нас у Facebook та будьте в курсі всіх оновлень.
Мені вже подобається VseTutPlПереглядаючи наш сайт, ви погоджуєтеся на використання cookie-файлів. Ми застосовуємо їх, щоб покращити якість сторінок, вони допомагають нам оцінити ваші потреби (допомагають в зборі статистики), а також допомагають нашим партнерам розміщувати правильний контент для вас з використанням нашого сервісу. Щоб дізнатися більше про Cookies, будь ласка, натисніть тут.
ПогоджуюсьУ четвер, 8 листопада, нарешті сталося те, на що всі автомобілісти чекали вже протягом декількох місяців: Верховна Рада нарешті прийняла нові закони про розмитнення авто на іноземних номерах.
Ще в квітні цього року ВР зареєструвала новий законопроект, який передбачав введення єдиного митного збору в розмірі 500 євро для нових та вживаних автівок, яким виповнилося не більше десяти років. Однак вже у червні стало відомо, що депутати не прийняли даний законопроект. Однак самі дискусії довкола “євроблях” не припинилися. І от, нарешті, 8 листопада ВР поставила крапку у цьому болючому для багатьох питанні.
Депутати прийняли одразу два законопроекти: один з них передбачає впровадження нової формули для розрахунку акцизу на розмитнення автомобілів, який фактично буде зменшений.
Другий законопроект вводить нові штрафи для власників “євроблях” та посилює відповідальність за порушення митних правил, зокрема, для осіб, які ввозять в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення.
За нові законопроекти проголосували 245 депутатів. Голосування відбувалося на тлі акції, яку другий день поспіль проводили біля парламенту власники авто з іноземною реєстрацією і активісти ГО "Авто-Євро-Сила".
Тепер законопроекти повинні підписати спікер парламенту та президент України. І тільки після наступного дня з моменту опублікування в офіційній урядовій газеті, закони набудуть чинності.
Отже, що відтепер зміниться для власників авто з іноземною реєстрацією? Як розраховуватиметься новий акцизний податок на розмитнення авто? І які штрафи запроваджуються для власників “євроблях”?
Перший законопроект №8487, який підтримали 250 народних депутатів, передбачає зниження акцизу на розмитнення автомобілів. Відтепер акцизний податок для ввезених в Україну авто буде розраховуватися за наступною формулою:
Базова ставка х Коефіцієнт двигуна х Коефіцієнт віку = Сума акцизного податку
Базова ставка - це стала сума акцизного податку, яка становить:
Коефіцієнт двигуна - розраховується за показником об'єму двигуна, поділеному на 1000.
Наприклад, об'єм двигуна 1600 см3 : 1000 = 1,6. Коефіцієнт двигуна - 1,6.
Коефіцієнт віку - це кількість повних календарних років авто. Варто відзначити, що нардепи встановили також граничний коефіцієнт віку на рівні 15 років. Тобто, якщо вік авто становить 16, 17 чи навіть 20 років, до нього все-одно буде застосовуватися віковий коефіцієнт 15.
Отже, формула розрахунку суми акцизного податку на авто включає три складові. Це:
Приклад розрахунку акцизного податку для авто з бензиновим двигуном:
об’єм двигуна: 2000 см3, рік випуску авто: 2012 (повних 5 років)
50 (євро) х 2 (2000 см3/1000) х 5 (років) = 500 євро.
Приклад розрахунку акцизного податку для авто з дизельним двигуном:
об’єм двигуна: 1600 см3, рік випуску авто: 2007 (повних років 10)
75 (євро) х 1,6 (1600 см3/ 1000) х 10 (років) = 1200 євро.
Таким чином, акцизний податок з авто, розрахований за новою формулою, буде значно меншим за той, що діяв дотепер - повідомляє “Економічна правда”.
Зверніть увагу! При розмитненні авто доведеться сплатити не лише акциз. Акциз - це лише один з платежів. Щоб завезти іномарку в Україну, додатково треба також в обов'язковому порядку сплатити:
Разом такі платежі становлять близько 30% від загальної вартості авто.
Читайте також: Як розмитнити авто на єврономерах?
Однією з головних змін є запровадження знижки на сплату акцизного податку. Так, власникам авто "на євробляхах" пропонується надати пільговий коефіцієнт 0,5 для автомобілів, які будуть розмитнені протягом 90 днів після вступу Закону у силу.
Іншими словами, якщо власник такого авто встигне розмитнити своє авто за перших три місяці дії закону, йому буде надано знижку у 50%.
Однак зауважте, що такі правила стосуються тільки випадків, коли одна особа ввозить до України одну автівку для власного використання. Окрім того, всі сплачені податки за цей період мають надійти в Пенсійний фонд.
Окрім нової формули розмитнення авто, депутати проголосували і за другий проект закону, яким посилили відповідальність за порушення митних правил. Законопроект №8488 вносить зміни до Митного кодексу та деяких законодавчих актів щодо ввезення транспортних засобів на митну територію України та передбачає впровадження нових штрафів для власників “євроблях”.
Новим законопроектом вводяться обмеження на кількість авто, які можна ввозити без так званого "грошового забезпечення". Так, нерезидент зможе без грошового забезпечення ввезти в режимі тимчасового ввезення лише одне авто.
Ввезення наступних транспортних засобів передбачає наявність гарантії. Гарантом може виступити фінансова установа, яка візьме на себе зобов’язання сплатити суму всіх митних платежів, якщо авто не буде вивезено.
Ще один важливий пункт передбачає, що особа, яка ввезла в Україну авто в режимі транзиту або в режимі тимчасового ввезення, не зможе передати його у володіння, користування або розпорядження іншим особам чи розукомплектовувати його.
Також їй заборонятиметься використання такої машини в підприємницькій діяльності чи для отримання доходу, наприклад, для роботи в таксі.
За порушення цих правил передбачено грошовий штраф у розмірі 34 тис. грн.
Відповідно до попереднього пункту, так само і будь-яка інша особа, яка всупереч встановленим правилам, отримає транзитне або тимчасово ввезене авто у володіння, користування або розпорядження чи використовуватиме таке авто в підприємницькій діяльності, для отримання доходу, також буде оштрафована.
Перша фіксація зазначених порушень працівниками поліції передбачає стягнення з порушника 8,5 тис грн, повторна фіксація - 17 тисяч грн, позбавлення права керування на 1 рік та оплатне вилучення авто за рахунок порушника.
За недотримання строків режимів транзиту та тимчасового ввезення, тобто за невивезення авто за межі країни своєчасно, порушники також мають сплатити штрафи, розміри яких будуть залежати від кількості днів перевищення встановлених строків:
В законопроекті також прописані правила взаємодії підрозділів органу доходів і зборів, Державної прикордонної служби та Нацполіції. Якщо дозволений строк перебування іноземного авто в Україні сплив, а машина так і не була вивезена, митник повинен повідомити інші органи про вчинення правопорушення.
Отримавши повідомлення, поліцейські мають пильніше відслідковувати таке авто на дорогах, а прикордонники, в свою чергу, повинні не допустити перетину кордону особою, яка ввезла його без сплати відповідних штрафів.
Крім того, Нацполіція отримає право перевіряти особу водія авто з іноземною реєстрацією на відповідність особі, яка його ввезла. Якщо за кермом буде інша особа, поліцейський може накласти на водія відповідний штраф і повідомити про порушення митних правил митницю - повідомляє “Економічна правда”.
Зверніть увагу! Протокол про порушення може бути складений митником за відсутності порушника і вручений йому під час виїзду з України.
Отже, нові закони зменшують вартість розмитнення авто і в той же час створюють нові важелі впливу на правопорушників.
Читайте також:
Як розмитнити авто на єврономерах?
Нові митні правила України з 1 січня 2018
До п'яти років ув'язнення за скидання пробігу авто: Рада Міністрів Польщі ухвалила нове положення
Рада ЄС та Європейський парламент погодили правила онлайн-подання заявок на шенгенські візи та використання цифрових віз замість паспортних вклейок.
Міністерство цифровізації Польщі запровадило рішення, що дозволить українським біженцям підтвердити особу та статус своїх дітей у Польщі за допомогою цифрового документа Diia.pl.
Страхування цивільної відповідальності в Польщі довго опиралося інфляції, однак ця тенденція змінюється. Компанії, що пропонують польським водіям поліси автострахування, помітно підвищують ціни.
У Львові презентували концепцію розвитку місцевого залізничного хабу, що допоможе інтегруватися країні в європейську транспортну інфраструктуру. Це, своєю чергою, покращить безпеку, швидкість та комфорт пасажирських перевезень.
Укртрансбезпека спільно з Державною митною службою змінюють правила використання сервісу єЧерга. Відтепер через внесення неправдивих даних запис у черзі на перетин кордону буде скасовано.
Управління залізничного транспорту Польщі видало залізничній компанії Stowarzyszenie Kolejowych Przewozów Lokalnych дозвіл на запуск міжнародних поїздів сполученням Варшава – Гребенне – Рава-Руська.
Коментарі